Turcija

Kušadasi - fantastisks piedzīvojums

ivetaiveta 2009-06-15


Nesen atgriezos no Turcijas, konkrētāk no Kušadasi kūrorta, kurā pavadīju neaizmirstamu atvaļinājumu. Kad tiek runāts par Turciju, tad Kušadasī vārdu sanāk dzirdēt salīdzinoši reti, bet teikšu Jums tā, manuprāt, labākais kūrorts Turcijā.
Tik jauki un pretimnākoši cilvēki un individuālā attieksme, man bija sajūta kā kādai princesei.
Sākotnēji ar draudzeni bijām nolēmušas doties tikai atpūtas ceļojumā (pasauļoties un paslinkot), bet paldies dievam Sandra mani pierunāja pabaudīt arī kultūru! Bijām uz divām, manuprāt, ideālām ekskursijām, kuras citreiz, esot Turcijā, vienmēr esam gribējušas pamēģināt, bet vienmēr atdūrāmies pret vienu un to pašu šķērsli – „Ilgs zaudētais laiks saulītē” Šoreiz biju patīkami pārsteigta par to, ka dodoties, piemēram, uz Efesu un Jaunavas Marijas māju šī ekskursija neaizņēma pat veselu dienu! Izbraucām pēc brokastīm un atpakaļ bijām pirms lenča
Bet tagad par pašu ekskursiju – Efesa, vieta, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu, tas visiem skaidrs, apbrīnojami ir tas, kā „laika zobs” ir saudzējis šo mistiski skaisto pilsētu. Esot tur mani pārņēma sirreālas sajūtas, minot tos pašus ceļus ko pirms vairāk kā tūkstotis gadiem ir gājuši vēsturē labi zināmas personības. Trīs vārdos – skaisti, apbrīnojami, neaizmirstami!
Jaunavas Marijas māja – mītiska un enerģētiski piesātināta vieta, kas man lika sajust jaunu dzīves sparu, ja var tā izteikties. Uzskatu, ka mani pārņēma šo maģisko ikonu dziednieciskais spēks, jo uzreiz, pēc šis ekskursijas mani pārņēma patīkams vieglums, aizmirsās problēmas un viss laicīgais šķita mazāk svarīgs.
Pamukale – brīnums zemes virsū, ko man bija lemts skatīt pašas acīm! Šī bija mana otrā ekskursija pa Turciju, ko nolēmu apskatīt tāpēc, ka esot citos kūrortos šī ekskursija aizņem tik daudz laika un man likās muļķīgi neizmantot iespēju, ka tā atrodas tik tuvu Kušadasi. Patiesību sakot, atrodoties Kušadasi radās sajūta, ka atrodos visa epicentrā, jo lielākā daļa no Turcijas apskates objektiem atradās tieši netālā rādiusā no Kušadasi. Fascinējoša ir māte daba, kas radījusi kaut ko tik apbrīnojami skaistu un neaprakstāmu. Termālo ūdeņu darbības rezultātā radušās baltās, spīdīgās terases man atgādināja kaut kādu pasaku valstību ar fantastisku skatu, kas paveras visapkārt. Siltais ūdens, kurā atstarojās debesis padarīja skatu vēl efektīvāku. Un starp citu, šajās neatkārtojamajās terasēs sanāca supersmukas bildes, kas vēlāk pārsteidza draugus un radus.
Braucot atpakaļ uz viesnīcu, mēs apstājāmies pie iepirkšanās centra, kur par smieklīgām naudiņām varēja iegādāties dvieļus un gultasveļu, kas bija tik skaista, ka pat es nolēmu šo to no lielā klāsta iegādāties, neskatoties uz to, ka esmu galīgi nepraktisks cilvēks, kuru parasti neuzrunā šādas preces.
Ekskursijās mūsu gide bija vienreizēja sieviete, Olga, kas ar savu dzīves sparu un aizrautību saviļņoja mūs visus. Nostāsti un neticamās leģendas, kuras viņa mums izstāstīja rosināja iztēli un, kaut uz mazu brīdi lika tam visam noticēt. Kaut gan parasti esmu ļoti racionāli domājošs cilvēks, un visam, kam ticu meklēju loģisku skaidrojumu, bet šoreiz tas viss bija lieks un mazsvarīgs.
Par savu mītnes vietu, jeb viesnīcu es izvēlējos „Ephesia Beach Hotel” Pāris vārdos raksturojot – ļoti plaši, skaisti un ļoti smuki animātori. Ēdināšana, protams, aukstākajā līmenī, man jau bija sajūta, ka mani cenšas nobarot, bet tikai pozitīvā nozīmē.
Atšķirībā no citiem, turki neķer aiz rokas un man nebija tāda sajūta, ka mani kāds nomocīs, kā tas mēdz gadīties dienvidos.
Vēl viens patīkams aspekts, kas mani iepriecināja ir eiropeiskā publika, kūrortā satiku tikai cilvēkus, kas rēķinās ar citiem cilvēkiem un viņu domām.
Kušadasi ir vieta, kur novēlu jums katram aizbraukt, jo tur piedzīvotais stipri iespiežas atmiņā un liek pasmaidīt pat tagad, kad jau kāds laiks panācis, kopš esmu atpakaļ mājās. Pasaulē ir daudz brīnumainas zemes un Kušadasi stabili ir starp tām – aizbrauciet, nenožēlosiet!

Kam piemērots:

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
29/10/2010 East explode in the
http://emam-mahdi-1431.blogfa.com/ Whether appearing in 2010 constantly savior is Please continue to read the content of this blog I hope to be of interest to you http://emam-mahdi-1431.blogfa.com/ Баба Ванга - Baba Vanga - World War III in November 2010 - 29/10/2010 East explode in the sky star
06.09.2010. plkst. 08:13
fakhredin
2010 नवंबर में विश्व युद्ध III - इमाम मेहदी सहकर्मी पूर्वी स्टार 2010 सितंबर में विस्फोट कृपया निम्न ब्लॉग को पढ़ने http://emam-mahdi-1431.blogfa.com/
23.08.2010. plkst. 18:46
aga
are you looking for hotels in Livigno? http://www.livignoapartmentshotels.com/
10.07.2009. plkst. 17:19
bomžāre
no Kušadasī 1,5 stundās vēl var aizbraukt uz Grieķijai piederošu salu Samos
15.06.2009. plkst. 21:46

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Mūsdienu Ganas valsts nav tā pati, kas senā Gana. Mūslaiku Gana iepriekš bija pazīstama kā Zelta krasts Gvinejas līcī Rietumāfrikā. Senā Gana aizņēma teritoriju, kur tagad atrodas Mali un Mauritānija, starp Senegālas un Nigēras upēm. Vārds „gana” bija tituls, kas nozīmēja „kara vadonis”, un teritorija ieguva savu nosaukumu no afrikāņiem no ziemeļiem, kas bija gatavi tirgoties ar „gana”. Senā Gana pastāvēja līdz aptuveni 1240.gadam

Pasākumi

Divas jaunas britu grupas papildina Positivus festivāla programmu

Apstiprināta jaunu mākslinieku piedalīšanās lielākajā mūzikas un mākslas festivālā Baltijā POSITIVUS FESTIVAL, kas 17.-18.jūlijā notiks Salacgrīvā. Tās ir divas  daudzsološas...