Turcija

Marmarisa

vera 2008-07-15

Uzreiz ziņojums praktiķiem – lētāk pirkt “karstos” ceļojumus, neviss sūtīt mēnesi iepriekš!!! Mēneša laikā cenas kritās man šķiet kādas divas reizes, bet atbraucot uz Turciju satikām pāri no Latvijas, kuri bija iegādājušies biļetes pa 80 Ls lētāk un pa trim dienām ilgāk taja pašā mūsu viesnīcā “karsto” piedāvājumucenu laikā! Saksim ar to, ka ceļojums bija stipri par īsu (tik septiņas naktis), bet toties emocijas līdz nākošajam gadam J Braucām mēs jūlija sākumā. Sākās viss ar to, ka iesēdāmies lidmašīnā AIR BALTIC (nekad iepriekš lidojusi nebiju, tāpēc tāds satraukums).. Sākām celties gaisā, sajūtas briesmīgas un bailīgas, bet nu kaut ka pardzīvoju. Serviss labs. Lidojam. Apakšā tikai balti mākoņi . Iepriekš biju domājusi , ka parasti no augšas kaut ko redz, bet izrādījās, ka neko. Tikai jau kaut kur virs Rumānijas, sapratu ka apakšā ir kalni. Tad jau bija skaidrs, ka tuvojamies lidostai Turcijā – Bodrumā. Ielidojām un sajutām +40 grādus ēnā. Īstenībā nebija tik traki, jo taisni tajās dienās arī Latvijā bija baigā suta +33 grādi ēnā, noteikti ka atceraties. Tur salīdzinājuma ar Latviju karstums ir vieglāk panesams, jo ir mitrs gaiss. Īstenībā klimats tur ir daudz labāks, aug visādi dabas brīnumi. Biju pārsteigta, ka ejot pa ielām uz kokiem aug apelsīni, olīves un arbūzi laukos arī esot, kā arī tabakas lauki! Turcija vēl arī ir slavena ar savu ādu un zeltu, bet ne vienu ne otru nepirku, kaut gan ja vēlaties iegādāties jaunu rudens vaiziemas ādas jaku, tur par 200 dolāriem var dabūt tādas, kādas pie mums piķo 400 Ls. Traki jāpatirgojas! Nu lūk, ierados lidostā un tur jau mūs sagaidīja smaidīgie turki un mūsu celojuma kopānijas TEZ TOURS (neatceros kā rakstās) gidi. Tad 3,5 stundas pa kalnotajiem ceļiem braucām uz vietu , kur mūs gaidīja trīs zavaigžņu viesnīcā Club Palm (AI) Marmarisā. Braucot nevarēju attiet no sajūsmas - daba vienkārši fantastiska. Uzreiz iekrita acīs mani mīļākie koki – palmas! Tās lielās aizas pilnīgi rāva jumtu nost, kā gribējās uz mirkli kļūt par putnu un pārlidot visam pāri! Bet tad uzreiz doma, ja noripo lejā pa akmeņajnajiem kalniem aizā, neviens neatradīs! Pēc 3,5 stundām bijām jau Marmarisā! Atvērās super skats ar daudz mazām ieliņām. Kaut kas līdzīgs mūsu Vecrīgai, bet lielākos apmēros. Acīs iekrita tas, ka turku sievietes navvispār. Marmarisa ir kūrorta pilsēta, kurā viss “strādā” tikai no marta mēnešā līdz oktobrim, pārēja laikā tur ir slēgts un neviena nav. Tikai pieczvaigžņu viesnīcas darbojās. Bet tā savā ziņā viņa ir spoku pisēta. Ziemas periodā uz ielām varot sastapt tikai suņus un kaķus, kurus turki nemīl. Kaķus vēl kaut cik,bet suņi ir “FUI” Vispār Marmarisa skaitās “tusiņu” – jauniešu pilsēta un tur reti var sastapt īstenos turkus ar savām paražām un Islamu. Kaut gan piecas reizes dienā varēja dzirdēt, kā vietējās ”baznīcas” skaļruņi musulmaņus sasauc uz lūgšanu. Mums netālu no viesnīcas arī bija tās ēkas ar tornīšiem galā. Vakarā varēja labi saklausīt “mācītāju” dīkšanu, vailūgšanu (maz no tā visa saprotu)

Viesnīcu ar noluku izvēlējāmies ar trīs zvaigznītēm, jo zinājam, ka uzturēsimies tur reti, bet parūpējāmies lai viss būtu iekļauts cenā , tas ir ēdiens trīs reizes dienā, un vietējais alkohols bezmaksas. Viss bija ok, nemaz i nevajadzēja 5 zvaigžņu! Istabiņas tīrīja katru dienu un ja atstāj tējas naudu tad vēl arī mainīja dvieļus un veidoja mākslas darbus no segām uz gultas. Īstenībā tur skaitījās labs tonis katru dienu apkopējai atstāt 1 dolāru, ko arī darījām. Ūdens ganbija dikti hlorēts, zobus no rītiem nācās tīrīt ar negāzētu minerāl ūdeni, ko pirkām par 0,60 Ls par 1,5 litri. Skaloties pēc mazgāšanbās arī gribējās ar tīru ūdeni.. Vienreiz meiģinaju ar tādu ūdens palīdzību iztīrīt zobus, gandrīz uz korķi neparāva, kad visa mute bija pilna ar hloru! Tā sakrita, ka numuriņš mums bija ar lielisku balkonu, uz kura atradās izkārti visādu valstu karodziņi un tas viss kopumā izskatījās, ka mums tāds prezidentu numuriņš! Super sajūtas ik reizi izejot uz balkona. Vienu vakaru nedaudz iedzērām un no dusmām, ka Latvijas karoga nav, uzkārām uz viena brīva stieņa mūsējo karogu – peldkostīma augšiņas izskatā, vot tur gan turki bija mēmi! Bet mums viss pie d....sas! Skaistās Latvijas meičas izklaidējas! Kad iebraucām viesnīcā un sakārtojam mantas, gājām iepazīties ar Turciju kā tādu. Kas kur ir. Turcijā visās iespējamās vietās (viesnīcās, veikalos, mikrīšos, valutas maiņas punktos) stāv TIP BOX ! Tās ir tādas kastītes, kur met tējas naudu. Viesnīcā tādas bija pie recepcijas, restorānā, pie virtuves, pie bāra un t.t.

Marmarisa vispār pamatā ir balstīta uz tūrisma biznesu. Sezonas laikā viņi sapelna naudu un ziemā brauc pie radiniekiem ar piķi un atkal gaida nakamo sezonu. Pilsētā ekskursiju organizētāji stāv ik pa solim. Lētāk un izdevīgāk izmantot vietējo ekskursiju piedāvājumus. Noteikti arī kaulējaties, nepiekrītiet uzreiz, jo arī var nokaulēt kadu latu,divus. Ieekonomesiet līdz pat 50%. Piemēram turku pirti mūsu tūr operātors sagādāja mums par 30 dolāriem, un kad uzzinājām, ka no vietējiem to var dabūt pat pa 7 dolāri, bijām mēmas. Tur ar visiem un par visu var tirgoties! Vēl viens piemērs, piedāvāto 40 dolāru vietā par ekskursiju uz Pamukāli un Kleopatras baseinu , kā arī Heropolisi samaksājam 23 par personu. Neiesaku braukt uz piedāvātajām tūr operātoru bezmaksas ekskursijām pirmajā atpūtas dienā. Tīrākā naudas slaukšana, jo izvadā tevi ar autobusu pa vietējiem veikaliem, kur pašiem noteikti ir sava izdevība (āda,zelts,apģērbi,tējas un saldumi) , lai atpūtas sākumā nabaga tūristiņi izgrūž visu līdzi paņemto piķi! Cenas tajos veikalos (kaut arī gidi saka ka ļoti izdevīgas un nekur lētāk nedabūsiet) , ir stipri par dārgu. Piemēram slaveno turku tēju specializētajā veikalā, kur mūs ieveda, maksāja 4,5 eiro par paku, bet veikalā 4 liras (kas ir 1,20 Ls) Pilnīgs sviests! Un tā ar visu.

Nu kā jau ieminējos, sākām ar to, ka gribējām izbaudīt turku pirti! Sakot, ka tas ir noteikti jāizmēģina, jo tikai Turcijā ir īstas turku pirtis, kā arī šī pirts procedūra attīra ādu un pēc tam var vienmērīgi iesauļoties. Tanī pašā vakarā devāmies uz pirti - HAMAM. Īsuma ir tā, sākumā divas reizes pēc kārtas ej uz parasto pirti un ik pēc 10 minūtēm lec baseinā, bet pēc tam tevi “noliek” uz marmora “postomenta” un sāk pirts procedūru ar skrubja cimdu (visulieko, vecoādu norauj nost), tad ziepju putām, masāžām un vēlāk ēļļās masāžām. Iznāc ārā kā no jauna piedzimis! Sajūtas neaprakstāmas, tas ir jāizbauda. Vakarā devāmies uz viesnīcu gulēt. Nakamā dienā bija norunāts, ka ejam sauļoties. Pie jūras visi guļ uz plastmasa “ļežakiem” kuri ir jāīrē pa 1 dolāru no cilvēka. Noīrējām. Saulojamies. Apkārt staigā ielas tirgotāji un nemitīgi kaut ko tirgo. Pārsvarā dzirdi kliedzienus - KUKURUZAAA. Tantes pārdod vārītu, karstu kukurūzu. Bet kam tā nafik tādā svelmē ir vajadziga....nezinu! Nekad neaizmirsīšu kā draudzene zem “ležaka” matrača aizmirsa maku un aizejot uz viesnīcu attapas, ka maka nav. Atgriezās uz to pašu vietu, un smaidīgais turks jau māj ar roku un maku atgriež īpašniecei. Turki īstenībā ir ļoti godīgi un starp turkiem zagļu it kā nav. Kā mums teica mūsu tūr operātors, ka tur zog tikai tūristi.

To dien pirmo reizi dzīvē uzzināju, ka es varu un maku peldēt :D Izrādās ka Vidusjūrā un Egejas jūrā ir tik sālīts ūdens, ka noslikt vispār nav iespējams. Sāls tevi met uz augšu, kā vārītu olu! Ūdens ir tik sālīts, ka nenod Dievs trāpīs acīs, pēc tam sāp riktīgi. Bet nu sajūtas kolosālas, kad tu vari atļauties lekt no kuģīša klāja lejā un tevi ūdens grūž ārā. Un nav jabaidās par bērniem,jo tie peld, kā profesionāļi! Krasti Turcijā ir akmeņaini (nu vismaz Marmarisā, Ičmelerā tā bija) Bet ūdens superīgi caurspīdīgs, pat 15 metrus lejā, dziļumā redzi kas ir zem tevis. Ūdens eži, medūzas ...mmm skaisti. Pilnīgi neizturējām un nopirkām brilles ņurkošanai, lai riktīgi varētu visu apskatīt. Iesaku pa 15 lirām ( tas ir 4 Ls), visu dienu pavadīt uz kuģīša. Tur ir kādas piecas pieturas, kur brauciena laikā tu vari peldēties gan Vidusjūrā, gan Egejas jūrā. Gan zilajos ūdeņos, gan zaļajos caurspīdīgajos ūdeņos (baigi labi redz atšķirību uz bildēm) Bija ideja aizlaist līdz Grieķijai uz Rodosa salu, bet laika nepietika, nolēmām nākam reiz, jo mums atšķirībā no Krievijas tūristiem vīzas nav vajadzīgas. Var divus zaķu reizē nošaut! Turcijā pabūt un Grieķijas skaistākajā tauriņu salā! Bet nu nekas, nākamreiz.

Spilgti atmiņā palika prezentu iegāde Turcijas tirgū un ielu malu veikaliņos. Kad tu ieej tirgošanās azartā, tā ir kā spēle. Kurš vairāk notirgos. Reāli cenu var nosist nost uz pusi, citiem ir izdevies vēl lētāk. Smiekli nāca no D&G, Versači un citu pazīstamu brendu klāsta. Nopirku sev lina bikses D&G par 10 Ls:D PUMAs čībiņaspa 3Ls. Tas vēl būtu sīkums, ka tik lēti, bet pārsteidza tas, ka izvēlētās bikses man bija pa garu, bet pārdevējs teica NO PROBLEM, 5 MINUTS AND ALL OK! (tik smieklīgi arī teica) Nomērija mērus un pēc pāris sekundēm redzu, ka viens čoms uzsēžas uz riteņa un kaut kur aizbrauc ar manām biksēm. Nepagāja i 10 minūtes, ka džeks jau klāt ar atšūtiem galiem (un diezgan labi atšūtiem). Izrādās, ka viņiem ir iespējams arī pilns serviss J Dažādus suvenīrus , dvieļus, galdautus, rotas lietas kaulējām ne pa jokam. Cenas drēbēm un apaviem tur ir daudz reiz lētākas, nekā pie mums. Nu un štrunts ar to, ka nav īsts D&G, bet par to topiņi par 2 Ls gabalā, kādēļ ne?!

Aizbraucām arī uz Pamukāli, bet tas ir garš stāsts. Īstenībā ja esat Turcijā, noteikti izbaudiet šo ekskursiju, atmiņas uz visu mūžu. Vienā ekskursijā i Kleopatras baseini ar šampānieša burbulīšim ūdenī, i vecais amfiteātris ar drupām, i sniegbaltie kaļķu kalni uz kura fona sanāks lieliskas bildes, ko rādīt mazbērniem :D

Nevar nepieminēt Marmarisas centru ar slaveno BĀRA IELU. Nu kopija , kas mūsu Vecrīga. Uz katra soļa klubs, bārs, restorāns, un katras iestādes darbinieki vēlas ievilināt tieši pie sevis. Diskoklubu tur ir kā sēņu lietu laikā! Bijām klubā CrezyDazy , super gaismu specifekti, Latvijā neko līdzīgu nebiju redzējusi. Laba mūzika...

Kopumā atmiņas ir siltas, jaukas, jautras un patīkamas. Uz Marmarisu ir jābrauc iztusēt. Tur ir viss, sākot a romantiskām naktīm uz kuģīša (lieliska atpūta jaunlaulātajiem), gan skaļi vakari turku puišu kompānijās (vientuļniecēm). Džekiem noteikti patiks visas ūdens atrakcijas, džip safārī, bet vecākiem ļaudīm izbraucieni ar kuģīti un atpūta pie viesnīcas baseina! :D Nu katrā gadījumā katrs atradīs atpūtu pēc interesēm! Zinu vienu, nākam gad es tur atgriezīšos jau ar savu vīru un meitu! Un nekur citur, kā tikai uz Marmarisu! Lai veicas!

Kam piemērots:

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
BANCO
Tere, ma olen kirjalikult seda tunnistust, sest ma olen tõesti tänulik selle eest, mida UniCredite Rahandusasutused tegid minu ja mu pere. Kui ma arvasin, et seal ei olnud lootust, see laenufirma tuli ja teha oma pere tunne jälle elus laenates meil laenu väga madala intressimääraga 2%. Noh, ma olen otsinud laenu, et lahendada oma võlad viimase kolme kuu jooksul, kõik kohtasin scammed ja võttis minu raha, kuni ma lõpuks täidetud Jumal saatis laenuandja. Ma ei ole kunagi mõelnud, et on ikka tõeline laenu andjad internetis, kuid minu suurim üllatus sain laenu ilma raiskab palju aega. Niisiis, kui teil on seal otsivad laenu mis tahes summa, ma soovitaksin teil emaili Hr Kenneth Edward kaudu: (edwardkennethcredit@gmail.com) Tel: 393512646127 soovidega, Mr.Kenneth Edward.
24.03.2016. plkst. 03:35

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Minesota ir ASV salu štats ar 10000 ezeriem, bet Somijā ir 187888 ezeru

Pasākumi

Noskaties Lienes Šomases pirmo videoklipu “Jauna diena”

No 22. maija jaunajā “Mūzikas video” kanālā ir skatāms dziedātājas Lienes Šomases pirmais oficiālais video klips dziesmai “Jauna diena”. Klipa režisors ir pieredzējušais mūzikas...