Krk sala

KRK SALA 

Krk sala ir viena no Kvarner arhipelāga salām, kas atrodas Adrijas jūras ziemeļu daļā. Salas ir viegli pieejamas no iekšzemes pa tiltu , kas savieno to ar Horvātijas iekšzemi, un ar prāmi. Krk atrodas arī lidosta, kas kalpo arī kā apkārtējo salu un Rijeka pilsētas lidosta.

Salas teritorija ir 409,9 km2, augstākais punkts atrodas 569 m virs jūras līmeņa. Krk ir maigs Vidusjūras klimats ar vidējo vasaras temperatūru 23 grādi pēc Celsija. Ūdens temperatūra ir 23 – 25 grādi.

Uz salas ir divi ezeri – Ponikva un Jezero. Ponikve ezera tuvumā temperatūra var būt pat 10 grādus aukstāka nekā citās salas vietās.

Biserujka ala Pēc leģendas alā ir apslēpti kontrabandistu  dārgumi, tāpēc pirmie ziņkārīgie apmeklētāji sāka daļēju šauro eju paplašināšanu, lai cilvēki varētu brīvāk pārvietoties. Alas apgaismošana ar elektrību ievērojami palielināja interesi par bagātīgajām daudzo stalaktītu, stalagmītu un kalcinētu kolonnu galerijām. Alas garums ir ap 110 metriem, temperatūra ap 10 – 13 grādiem visa gada garumā. Atsevišķas sūces un mitrums parādās tikai pēc ilgstošiem lietus periodiem. Gājēju takas ir labi redzamas un drošas, ļaujot katram apmeklēt alu.
Ik pēc 30 minūtēm notiek tūres gida pavadībā angļu, itāļu un vācu valodās.

Kosljun sala 
Kosljun ir maza sala, kas atrodas tikai 200 metru attālumā no Punat. Salu varat apmeklēt ar taksi – laivām no Punat , cena par braucienu ir ~ 2EUR. Uz salas atrodas franciskāņu klosteris . Arhīvi un bibliotēka klosterī sastāv no aptuveni 20000 sējumiem daži, no kuriem ir ļoti vērtīgi un reti eksemplāri. Te atrodas arī iespaidīgs etnogrāfijas muzejs, dabas vēstures un monētu kolekcija, kā arī sakrālās mākslas izstāde. Uz salas ir aizliegts peldēties un te nav neviena bāra vai restorāna. Ieejas maksa uz salas ir 2EUR.
Sala ir perfekta vieta pastaigām, jo takas ved cauri visai salai.

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bangladešā bērni, sākot no 15 gadu vecuma tiek likti cietumā par špikošanu eksāmenos

Pasākumi

LĀCENES JUBILEJA Elīnas Ģibietes personālizstāde galerijā „Istaba“

22. aprīlī plkst. 18.00 galerijā Istaba tiks atklāta tekstilmākslinieces Elīnas Ģibietes pirmā personālizstāde „Lācenes jubileja“. Izstādes nosaukums ilustrē ne tikai to, ka...