Zilina

ZILINA 

Zilina reģions ziemeļos robežojas ar Poliju un rietumos ar Čehijas Republiku. Sešdesmit procentus zemes klāj meži. Reģionu veido ielejas, ko iekļauj kalnu grēdas – Rietumu Tatri, Zemie Tatri utt.

Reģiona ģeogrāfiskā dažādība, tās dabas skaistums, kā arī kultūras un vēstures pieminekļu bagātība padara to par ideālu teritoriju augstākās klases tūrismam. Kalnu grēdas ir perfektas sportam visa gada garumā. Šeit var medīt un makšķerēt. Reģions ir interesants ar tās termālajām peldēm ( Rajecke Teplice  , Lucky, Turcianske Teplice, Korytnica un Lubochna). Alas – Demanovska  ladova  , Slobody, Vazecka – atrodas Zemajos Tatros un ir slaveni visā pasaulē. Reģionā atrodas 4 dabas rezervāti – Mala Fatra  nacionālais parks, 14 nacionālie kultūras monumenti un vairāk nekā 140 kultūras pieminekļi.

Lielākās pilsētas: Zilina, Martin  , Ruzomberok  , Liptovsky Mikulas  ..

Zilnia

Zilina pilsēta atrodas Ziemeļslovākijas centrā Vah un Kysuca upju saplūšanas vietā. Pēc iedzīvotāju skaita tā ir trešā lielākā Slovākijas pilsēta. Visslavenākais pilsētas monuments ir Budatin pils, kas atrodas pilsētas ziemeļos virs divām upēm. Pilsētas laukumu iekļauj pasāžas pilsētnieku mājas no 16. un 17.gadsimtiem. Svētās trīsvienības baznīca, blakus kurai atrodas renesanses laika zvanu tornis, vecpilsētā dominē Burian  tornis (1530).

Martin  

Martin ir pilsēta, kas Slovākijas vēsturē un kultūrā ir spēlējusi nozīmīgu lomu. 19.gadsimtā, kas bija pagrieziena punkts Slovākijas vēsturē, Martin bija valsts kultūras dzīves centrs. Tas kļuva par nacionālās kustības, kas veltīta izglībai un kultūrai, literatūrai un mākslai, simbolu un centru. Martin ir atrodami vairāki nozīmīgi pieminekļi, starp kuriem jāmin Matica Slovenska celtne, Nacionālais muzejs, Nacionālie kapi un Janosik strūklaka.

Netālu no Martin pilsētas, varēsiet izbaudīt tradicionāla slovāku ciemata, kas atjaunots un izveidots par muzeju, atklāšanu. Tas piedāvā viesiem pagājušo gadsimtu populārās arhitektūras krāšņumu un vienkāršību.

Reģions, kas ieskauj Martin pilsētu (Turiec) atšķiras ar savu dabīgo bagātību skaistumu, kas teritoriju populāru tūrismam un atpūtai. Visatraktīvākā reģiona daļa ir Martinske Hole  (aptuveni 1450 m augsta), kas veido tūrisma teritoriju relaksācijai un augstākās kvalitātes atpūtai. Uz tās nogāzēm ir izveidotas vairākas slēpošanas trases. Citas šī reģiona daļas ir veltītas kalnu un pārgājienu slēpošanai (Mala Fatra kalnu grēda, Jasenska dolina  , Vrutky – Piatrova).

Tālāk uz austrumiem no Zilina administratīvā reģiona atrodamas Ruzomberok un Liptovsky Mikulas pilsētas, pēdējā no tām ir izvietojusies Liptov ielejā starp Augstajiem un Zemajiem Tatriem.

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Divi no septiņiem pasaules brīnumiem atrodas Anatolijā, Turcijā: Artemis templis Ephesus un Halicarnassus mauzolejs Bodrum

Pasākumi

Portugāļu un spāņu mūzika

Portugāļu un spāņu komponistu mūzika līdz Latvijas platuma grādiem atnāk reti, vēl jo retāk – dienvidnieku interpretācijā! 5. februārī pl. 19.00 tas notiks Liepājas Teātrī, kad...