Trnava

TRNAVA  

Šis reģions ir bagātīgs no kultūras un vēsturiskā skatu punkta. Klimatiskie un dabas apstākļi sekmē vasaras aktivitātes un ūdens procedūras ( Piestany  ). Daudzās viesnīcas spēj uzņemt daudzus viesus, nodrošinot tiem optimālus izmitināšanas apstākļus.

Trnava ir nozīmīgs rietumslovākijas centrs un ir viena no vecākajām Slovākijas pilsētām (13.gs.). Turku invāziju laikā tā bija Ungārijas reliģiozais centrs, un jau 17.gadsimtā kļuva par universitātes pilsētu. Daudzās celtnes no šīs ēras deva Trnava tās iesauku „Slovākijas Roma”. Vēsturiskais centru iekļāva viduslaiku pilsētas sienas gotiskajā stilā. Vecā universitāte atrodas vecpilsētas ziemeļrietumu daļā. Viesi var apbrīnot Clarist klosteri, Svētā Jāņa baptistu baznīcas universitāti un Svētā Jēkaba franciskāņu baznīcu. Īpaša uzmanība jāpievērš Svētā Nicholas katedrālei, kas celta 14.gadsimta otrajā pusē teritorijā ap nocietinājumiem. Vērts apmeklēt ir arī vairākas citas baznīcas, kā arī Arhibīskapa pili.

Muzeji un mākslas galerijas
Galeria Jana Koniarka (skulptūras), Grāmatas kultūras muzejs, Universitāte, Rietumslovākijas muzejs.

35 km attālumā uz ziemeļiem no Trnava atrodas vispazīstamākais Slovākijas spa kūrorts – Piestany   . Viesi no visas pasaules ierodas izbaudīt karsto avotu, kas ir slaveni ar savām ārstnieciskajām un neiropātiskajām īpašībām, priekšrocības. Viesnīcas un tūristu izmitināšanas iespējas piedāvā visu, ko vien var vēlēties sagaidīt no spa kūrorta.

Netālu no Piestany  atrodas Slnava ezers, kur vasaras mēnešos var izbaidīt ūdens sporta veidus. Ieplānojiet arī Cerveny Kamen  (sarkanā akmens) pils – vienas no populārākajām tūristu vietām Slovākijā – apmeklējumu.

Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami sākas, kad milzīgs ūdens daudzums tiek strauji pārvirzīts. Straujo kustību var izraisīt zemūdens zemestrīce (kad jūras gultne ātri kustas uz augšu vai leju), akmens nogruvuma, vulkāna izvirduma vai cita notikuma ar lielu enerģiju

Pasākumi

Divas jaunas britu grupas papildina Positivus festivāla programmu

Apstiprināta jaunu mākslinieku piedalīšanās lielākajā mūzikas un mākslas festivālā Baltijā POSITIVUS FESTIVAL, kas 17.-18.jūlijā notiks Salacgrīvā. Tās ir divas  daudzsološas...