Presov

PRESOV  

Šis ir pārsvarā kalnains reģions ar Augsto Tatru  kalnu grēdu, kuras augstākā virsotne Gerlach  paceļas 2655 m augstumā. Reģiona ziemeļos atrodas Polija, bet austrumos – Ukraina. Dienvidos ir Zemie Tatri   un Slovak Paradise  nacionālais parks.
Vispazīstamākā teritorija ir Augstie Tatri, kur ir lieliska tūrisma infrastruktūra, lai uzņemtu viesus, kas ierodas aplūkot tās krāšņumu un izmēģinātu nogāzes, kas piedāvā aizraujošus slēpošanas priekus ziemā un pārgājienus vasarā. Galvenās tūristu atrakcijas ir Spis  , Strazky pils, Cerveny Klastor klosteris, Hranicne koka baznīcas, Potoky un Bardejov  vēsturiskais centrs.

Presov

Presov ir nozīmīgs Austrumslovākijas kultūras un vēsturiskais centrs. Slāvu apmetne pieredzēja ungāru un vācu kolonizētāju ierašanos un tad gāja cauri nemierīgajam periodam, īpaši 1848-1849 revolūcijas gadiem. Pilsētas vēsturiskās saknes eliptiskā forma un daļa nocietinājumu ir saglabājušies joprojām. Pilsētas centrs ir dekorēts ar neskaitāmām renesanses stila mājām. Pilsētas laukumā ir atrodami daži nozīmīgi monumenti.

Svētā Nicolas gotiskā katedrāle, kas tiek datēta ar 14.gadsimtu, un Evanģēliskā baznīca, kas celta ap 1650.gadu, ir nozīmīgas ar tās iekšējām dekorācijām. Tā paša laukuma vidū atrodas iespaidīgā Neptun  strūklaka un grupa statuju. Jāpiemin arī bagātīgi dekorētā baroka pils. Presov ir pazīstama arī ar savām puķu dekorācijām.

Dienvidaustrumos ir Slanske vrchy kalnu vulkāniskas dabas virsotnes. Lielākais tūristu centrs ir Sigord, kas atrodas Delna ielejā. Presov iedzīvotāji ir iecienījuši aizsprosta teritoriju, kur viņi izmanto makšķerēšanas un ūdenssporta iespējas. Dodoties tajā pašā virzienā, atradīsiet nelielu ciematu Zlata Bana, kur atrodas II pasaules kara muzejs. Ieleja piedāvā daudzus pārgājienu maršrutu un iespaidīgu skatu no Simonka kalna (1092 m).

Presov ziemeļos atrodas divas nocietinātas viduslaiku pilis: Saris un Kapusiansky hrad  .

Drienica un Lysa ir divi lielākie tūristu centri, kurus savieno trošu dzelzceļš. Šeit atrodas vairākas viesnīcas un baseins. Šī ir arī liela slēpošanas teritorija, kas tāpat kā visi Slovākijas kūrorti, ir aprīkoti ar sniega mašīnām.

Augstie Tatri  

Kalnainais masīvs, kas iestiepjas Polijā, sastāv no augstākajām Slovākijas virsotnēm: Gerlach  (2655 m), Krivan   (2494 m) un Lomnica  (2632 m). Starp Krivan un Lomnica virsotnēm atrodas 25 citas virsotnes, kuru augstums pārsniedz 2500 m. Masīvā ir vairākas ielejas, kas ļauj tās izmantot ziemas sporta veidiem un pārgājieniem vai pat alpīnismam. Aukstās sezonas laikā sniegs ir pietiekošā daudzumā, nodrošinot slēpošanai atbilstošus apstākļus līdz aprīlim un dažkārt pat vēl vēlāk. Lieliskas viesnīcas ir uzceltas uz brīnišķīgas ainavas fona, slēpošanas kalnu un pārgājienu maršrutu pakājē, nodrošinot atbilstību pat visprasīgāko viesu vēlmēm. Panorāma ir satriecoša, ar pasakainiem masīvu un neskaitāmo kalnu ezeru skatiem. Šeit ir darīts viss, lai iedrošinātu viesus izmantot šīs neparastās dabas bagātības. Dažādas ielejas veido saistītu tīklu un tās savā starpā savieno autobuss un vilciens. Vilciens dodas cauri krāšņām teritorijām.

Viesi var izvēlēties kādu no dažādu kategoriju viesnīcām, kotedžām vai istabām privātmājās. Kā nozīmīgs pozitīvs moments jāmin cenas, kas šeit pārsvarā ir ļoti pieņemamas.

Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie Somijas krastiem ir aptuveni 81000 salu, 20000 no tām veido Somijas arhipelāgu

Pasākumi

POSITIVUS FESTIVĀLA IESKAŅAS PASĀKUMS AR INSTRUMENTIEM!

Arī šogad tieši mēnesi pirms Positivus festivāla visi biļešu īpašnieki ir aicināti uz festivāla ieskaņas pasākumu Positivus Music biroja pagalmā Pārdaugavā, Ūdens ielā 12. Pasākums...