Kosice

KOSICE  

Šo reģionu raksturo tā ģeogrāfisko ainavu daudzveidība, kas mainās starp līdzenumiem un kalnu reģioniem. Kosice ir otrā lielākā valsts pilsēta ar attīstītu tūrisma infrastruktūru un dažādām ierašanās iespējām (lidosta, vilcienu stacija, autobusi). Papildus tās kultūras bagātībām, pilsētā ir arī zoodārzs un botāniskais dārzs. Jāpiemin arī Harlany geizers.

Kosice

Kosice ir Austrumslovākijas centrs. Šī pilsēta ir ar garu un bagātu vēsturi. Pilsētas centrā atradīsiet grezno gotisko katedrāli   , Svētās Elizabetes  katedrāli, kā arī Svētā Michael kapela, pilsētas tornis un Neo – baroka valsts teātris, kur uzstājas slaveni orķestri. Katova citadele un Mlynska citadele ir liecinieki senajai nocietinājumu sistēmai, kas aizsargāja pilsētu no ienaidniekiem. Viesi var atklāt arī vairāku citu monumentu un celtņu ar lielu kultūras un vēsturisko nozīmi skaistumu (senais rātsnams, vecā universitāte, kapteiņa pils, atbrīvošanas laukums utt.), kā arī vairākas galerijas un muzejus (Austrumslovākijas muzejs). Viesi var relaksēties klusajā pilsētas parkā, kas atrodas apkārt pilsētas centram.

Jasov klosteris, Betliar  pils un Krasna Horka  ir izvietojušies Kosice apkārtējās teritorijās.

Visgreznākā vieta noteikti ir Spis nocietinātā pils  (Spissky hrad ). Tā ir viena no lielākajām pilīm Centrāleiropā un ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tā atrodas kalna galā un izceļas uz pārējā reģiona fona. Pils ir atjaunota un tajā ir izstādītas vairākas izstādes.

Slovak Paradise  nacionālais parks ir aizsargāta dabas teritorija, kas plešas vairāk nekā 140 km2 lielā platībā. Tajā ir bezgalīga dabīgo bagātību dažādību: pazemes galeriju tīkls, alu un dzīvnieku botāniskie dārzi. Starp dabas rezervātiem, kas veido šo grupu ir Baltā ieleja (Biela dolina), kurā atrodas īpaši liels ūdenskritums  , pazudusī ieleja un tās ledus ala  (viens no visvērtīgākajiem Slovak Paradise elementiem), Dobsinka  ledus ala (120000 m3 ledus), Kocurova, Sucha bela  , ieleja, kas izrotāta ar iespaidīgām ģeomorfoloģiskām formām, mazā un lielā „Kysel”, liela aiza ar ūdenskritumu un alām (lāču alām).

Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Menudo zupa, kas ir izslavēta kā līdzeklis pret paģirām, patiesībā ir īpaši populāra Meksikā jaungada rītā. To vāra no liellopa vēdera plēves un teļa kājām, zaļajiem čilli, attīrītiem kukurūzas graudiem un garšvielām. Piedevās parasti iet laima šķēlītes, lielos daudzumos sagriezti čilli un sīpoli, bet pasniedz to kopā ar karstām tortīlas plāceņiem

Pasākumi

Ziemeļindijas mūzikas koncerts „Indijas iedvesma”

14. augustā plkst. 19.00 Latvijas Mākslas Akadēmijas Aulā notiks
Indijas klasiskās mūzikas koncerts „Indijas Iedvesma”, kas veltīts
Indijas Neatkarības dienai. Koncertā piedalīsies...