Vispārīga informācija par Tunisiju

Ģeogrāfiskais stāvoklis: Tunisija atrodas Āfrikas ziemeļu daļā, starp Gibraltāra šaurumu un Suecas kanālu, Vidusjūras krastā. Rietumos tā robežojas ar Alžīriju, bet austrumos ar Lībiju.

Platība: 163 610 km2

Iedzīvotāju skaits: 9.92 miljoni

Valsts iekārta: prezidentāla republika

Galvaspilsēta: Tunisa

Lielākās pilsētas: Hammamet, Sousse, Monastir, Port El Kantaoui

Oficiālā valoda: arābu; plaši tiek izmantota arī franču un angļu valoda

Reliģija: islāms; arī kristietība un jūdaisms

Klimats: Valsts atrodas uz robežas starp subtropisko un tropisko klimata joslu. Mērens klimats ziemeļos ar maigām ziemām un karstām, sausām vasarām; tuksnesis valsts dienvidos. Janvārī vidējā gaisa temperatūra + 12°C; jūlijā + 28°C.

Spriegums tīklā: 230 V

Naudas vienība: Tunisijas dinārs (1 TD = 1000 milimas).

Laika starpība: - 1 h

Bankas: Valūtas kurss visās valsts bankās ir gandrīz vienāds 1 TD = 1 USD.

Kredītkartes: American Express, Visa kartes un Tomasa Kuka ceļojumu čeki pārsvarā tiek pieņemti lielākajā daļā viesnīcu, restorānu un lielākajos veikalos. ASV dolārs ir ērtākā valūta, kuru ņemt līdzi, jo to samainīšana neradīs problēmas. Toties problēmas var rasties ar bankomātiem, tie bieži neapkalpo ārvalstu kartes.

Dzeramnauda: noteiktas cenas precēm ir tikai veikalos, citviet nāksies kaulēties. Arī Tunisijā tāpat kā citās zemēs ir pieņemts atstāt dzeramnaudas apkalpojošajam personālam 5 – 10 % apmērā no kopējās summas.

Izmitināšanas iespējas: Valsts austrumu piekrastē izvietojušies lielākie kūrorti. Tunisijā dominē 4* un 5* viesnīcas, kas piedāvā augstu servisa līmeni, lai apmierinātu daudzo tūristu vajadzības pēc komforta. Protams, ir pieejamas arī 2* un 3* viesnīcas. Cenas svārstās no 20 EUR līdz 150 EUR par diennakti.

Veselība: Dodoties uz Tunisiju potes nav obligātas, tomēr lielākais risks ir saslimt ar vēdertīfu, C hepatītu vai difteriju. Ūdens ir dzerams arī no krāna, bet labāk tomēr lietot uzturā veikalos pirkto ūdeni.

Muita: Ieceļotājiem no Eiropas vīzas nav nepieciešamas. Lai ieceļotu Tunisijā vajadzīga pase. Ieceļojot valstī tūristi drīkst ievest savu sporta inventāru, 200 cigaretes un 1 l alkoholisko dzērienu.

Transports: ērtākā nokļūšana Tunisijā ir ar lidmašīnu. No Itālijas un Francijas Tunisijā var nokļūt arī ar prāmi. Monastir , Port El Kantaoui un Sidi Bou Said ir arī ērtas jahtu piestātnes. Transporta infrastruktūra Tunisijā ir ļoti labā stāvoklī – autobusi, tramvaji, autoceļi, daudzviet ir iespējams izīrēt velosipēdus. Izdevīgi ir pārvietoties ar taksometriem (par saprātīgām cenām).

Apskates objekti: Tunisija ir arābu pasaules visliberālākā un viseiropeiskākā valsts, mums vistuvākā eksotiskā Āfrikas valsts, kurā ir 1300 km saulainu pludmaļu, senatnes pieminekļi un pārsteidzošas dabas ainavas – sākot ar korķa koku birzīm ziemeļos, beidzot ar Sahāras tuksneša plašumiem un oāzēm valsts dienvidu daļā.

Tunisa – valsts galvaspilsēta ir neliela, tajā ir viegli orientēties, vecpilsēta Medina ir vairāk kā 1000 gadu sena islāma arhitektūras bagātību krātuve. Ievērojamākie objekti – netālu no Tunisas esošās Kartāgas drupas  , Bardo muzejs , kurā apskatāmas lieliskas romiešu mozaīku kolekcijas. Atrodoties Tunisā nemaz nav jāmeklē speciāli apskates objekti, jo ik uz soļa ir apskates vērtas celtnes un dabas ainavas.

Hammamet – visvecākais, iespaidīgākais un ekskluzīvākais kūrorts. No vienas puses pilsētu ieskauj granātkoku, apelsīnu un citronu audzes, no otras Vidusjūra. Šeit atpūšas tādas slavenības kā Sofija Lorēna. Hammameta kūrortviesnīcas piedāvā augstas kvalitātes skaistumkopšanas pakalpojumus un veselības uzlabošanas kūres.
Sousse – uzskata, ka Sousse ir senāka pilsēta nekā Kartāga . Šeit atrodas tādi izcili apskates objekti kā El Jem kolizejs un muzejs, kurā apskatāmi eksponāti, kas ir vairākus tūkstošus gadu veci. Ievērības cienīgs ir arī Sousse muzejs , kurš iekārtots tornī, kas celts 9.gs. Muzejā apskatāmi dažādi arheoloģiskie izrakumi. No Sousse ērti nokļūt arī Sahāras tuksnesī.

Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Nīla ir vienīgā upe pasaulē, kas iztek netālu no ekvatora un no turienes plūst uz mērenākām joslām

Pasākumi

LĀCENES JUBILEJA Elīnas Ģibietes personālizstāde galerijā „Istaba“

22. aprīlī plkst. 18.00 galerijā Istaba tiks atklāta tekstilmākslinieces Elīnas Ģibietes pirmā personālizstāde „Lācenes jubileja“. Izstādes nosaukums ilustrē ne tikai to, ka...