Atlasa kalni

Atlasa kalni

Augstie Atlasa kalni ir lielākais kalnu masīvs ziemeļu Āfrikā. Kalni piedāvā kalnu velosipēdu takas, pārgājienu takas un lieliskas ainavas kalnu fotogrāfiem. Augstās virsotnes iestiepjas mākoņos un to apkārtnē bieži līst. Kalnos atrodas daudz auglīgu ieleju, ko ieskauj upes un ūdenskritumi.

Atlasa kalni  aizņem skaistākos Marokas, Alžīrijas un Tunisijas reģionus. Augstie Atlasa kalni ir augstākie, to augstākā virsotne ir Toubkal  – 4165 metri virs jūras līmeņa. Vidējie Atlasa kalni stiepjas līdz 3350 metru augstumam, bet Mazie Atlasa kalni – līdz 2531 metriem virs jūras līmeņa. Kalnos ir daudz dažādu taku visām iespējām, mūļus un zirgus var iznomāt ciemos . Augstajos Atlasa kalnos  ciemati ir mazi, tomēr ļoti aizraujoši. Tajos mājos berberi – izturīga, viesmīlīga un draudzīga tauta. Ciemos ir oriģinālas apmešanās iespējas – vietējās mājas.

Ir pieejami arī vietējo gidu pakalpojumi. Kalnos tiek iegūts arī liels daudzums derīgo izrakteņu – zelts, sudrabs, svins, dzelzs, fosfātu svins un arī cinks.

Translate

Šodien

2019. gada 05. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Tidiket pilsētā ahāras tuksnesī gada laikā nenokrīt neviena lietus pile

Pasākumi

Ne-Yo piedāvā savu jauno albumu “Year of the Gentleman”

Veikalos nonācis dziedātāja un producenta Ne-Yo trešais albums “Year of the Gentleman”, kurā iekļauti tādi hiti kā “Closer” un “Miss Independent”....