Sahāra

Sahāra

Sahāra , kas atrodas starp Nīlu un Sarkano jūru, ir lielākais tuksnesis pasaulē. Tikai neliela daļa tā teritorijas ir auglīga – tajās vietās audzē kukurūzu, dateles un citus augļus. Auglīgām vietām cauri tek upes. Naktī  Sahāra sniedz lieliskus iespaidus, jo gaiss tad šeit ir spirdzinošs un tīrs, zvaigznes liekas tik tuvu, ka gandrīz vari tās aizsniegt, un tam visam pa vidu saviļņojošs klusums.

Sahāra , kas atrodas starp Nīlu un Sarkano jūru, ir pasaules lielākais tuksnesis, aizņemot vairāk nekā 9 000 000 kvadrātkilometrus, apmēram tikpat, cik Amerikas Savienotās Valstis. Sahāra aizņem apmēram 30% Āfrikas kontinenta. Šī ir karstākā vieta pasaulē – vasarā gaisa temperatūra sasniedz pat 57 grādus pēc Celsija. Vidējais gada nokrišņu daudzums nav lielāks par 25 milimetriem, laiks ir vējains un bieži izceļas smilšu vētras, kas pastāvīgi pārvieto tuksneša kāpu smiltis.

Ceturto daļu tuksneša veido vulkāniskas izcelsmes kalni, vēl vienu ceturto – smiltīm, klintīm un akmeņiem klāti līdzenumi, kā arī daži rajoni, kuros ir veģetācija. Vietējā veģetācija ietver krūmus, graudzāles un kokus augstienēs, kā arī upju oāzēs. Daži no augiem ir lieliski piemērojušies klimatam un dzen asnus jau pāris dienas pēc lietus, lai pēc divām nedēļām jau izsētu savas sēklas. Auglīgajās Sahāras  daļās, kas ir ļoti mazā skaitā, tiek audzēti dažādi augļi un kukurūza.

Kas attiecas uz dzīvniekiem, tad Sahārā  mājo galvenokārt degunradži, antilopes, zebiekstes, paviāni, šakāļi, smilšu lapsas, mangusti, tuksneša suņi un apmēram 300 sugu putni. Vislabākos iespaidus Sahārā  var gūt tieši naktīs.

Translate

Šodien

2019. gada 21. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Aļaskā ir aptuveni 5000 zemestrīces gadā, 20% no tām ir spēcīgākas par 3,5 ballēm pēc Rihtera skalas

Pasākumi

Gain Fast piedāvā jaunu videoklipu

Neilgi pēc Gain Fast otrā albuma “Tas Nav No Zemes Šīs” iznākšanas, grupa saviem klausītājiem piedāvā noskatīties savu pirmo video klipu, kurš tapis albuma tituldziesmai “Tas Nav Uz Zemes Šīs”....