Rabat

Rabat

Rabat  ir pilsēta, kurā atrodas galvenā valsts valdības ēka. Pilsēta ir arī tradicionālās virtuves, arhitektūras un daudzu citu lietu centrs. Tāpēc tā noteikti jāapmeklē. Ville Nouvelle  ( franču celtā pilsētas daļa) lepojas ar moderniem, franču celtiem hoteļiem. Kā galvaspilsēta Rabat ir klusa un mierīga, un piedāvā saviem viesiem lieliskus restorānus, klubus un krogus. Pēc Casablanca šī ir otra lielākā Marokas pilsēta. Tā ir slavena ar visiem saviem karaļvalsts monumentiem, izciliem paklājiem un izšuvumu mākslu. Labā ziņa ir tā, ka ikviens var izpētīt pilsētu pats, bez gida, kā arī runāties ar vietējiem kafejnīcās, kas nepārtiek tikai no tūristu atstātās naudas.

Apmešanās. Ville Nouvelle  ietver skaistus un modernus franču celtus hoteļus, kā arī parastas viesnīcas. Vasaras vidū un jūnijā brīvu vietu viesnīcās ir maz, tāpēc ir vēlams numuru rezervēt jau iepriekš. Ja jums nepatīk parastas viesnīcas, dodieties uz luksusa hoteli, villu vai parastu kotedžu.

Ko redzēt un ko darīt?

Senais centrs. Pilsētas senais centrs atrodas pilsētā un pirms franču ierašanās 1912. gadā tas bija blīvi apdzīvots. Tas atrodas starp jūru un upi, ar skaistām, balti kaļķotām akmens ēkām.

Arheoloģijas muzejs. Rabat  Arheoloģiskais muzejs ir viens no visnozīmīgākajiem Marokas muzejiem. Tajā atrodas unikāla romiešu ēras bronzas priekšmetu kolekcija. Paskaidrojumi un norādes ir franču valodā, arī gidi jums visu laipni paskaidros franciski.

Pils muzejs. Pati pils ir celta 17. gadsimtā un tajā tiek izstādītas marokāņu mākslas un kultūras ekspozīcijas, kas vienmēr ir ļoti fascinējošas.

Andalūzijas dārzi . Andalūzijas dārzi ieskauj Pils muzeju un tos 20. gadsimtā izveidoja franči. Šeit, parasti piektdienās un svētdienās, satiekas marokāņu sievietes, jo parkos viss izveidots ideālām sarunām – lieliski koki, zālāji, soliņi un ziedu dobes.

Virtuve. Kā galvaspilsēta, Rabat  ir klusa un mierīga, un tajā atrodas daudz labu restorānu, klubu un krogu. Senajā centrā atrodas dažas ļoti labas ikdienas kafejnīcas. Restorānos cenas nav pārāk augstas. Ville Nouvelle  piedāvā lieliskus marokāņu un arī franču restorānus, kā arī dažus austrumu virtuves restorānus.

Transports. Pilsētas centrs ir ļoti kompakts, visas interesantās un vajadzīgās vietas ir sasniedzamas, ejot kājām. Vietējo autobusu tīkls ir noderīgs un pieturas ir labi iezīmētas un ierīkotas. Taksometru pieturas atrodas pie lidostas, dzelzceļa stacijas un Hassan bulvāra. Jāņem vērā, ka ar parasto taksometru nevar aizbraukt no Rabat  uz Sale.
Galvenā pilsētas dzelzceļa stacija atrodas tieši Ville Nouvelle centrā, tikai pāris minūšu gājienā no vairuma viesnīcu, tāpēc vislabāk uz pilsētu ir doties ar vilcienu. Pie stacijas atrodas automašīnu nomas punkts. Galvenā autoosta atrodas Zerktouni laukumā – 3 kilometrus no pilsētas centra. Lidosta atrodas 7 kilometrus uz ziemeļiem no pilsētas un no tās uz pilsētu var doties tikai ar lielajiem taksometriem.

Translate

Šodien

2019. gada 21. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

San Marino ir pasaulē mazākā republika (38km2) un, iespējams, vecākā valsts Eiropā, kas dibināta 4.gadsimtā

Pasākumi

Ellas dziesma gūst panākumus Polijā

Jaukas ziņas no Polijas.
Ellas singls “Shine Like A Superstar” pakāpies līdz # 2 Polijas ietekmīgākajā radio stacijā Eska Radio, kas sevī ietver arī 28 reģionālās radio stacijas un...