Marrakesh

 Marrakesh

Marrakesh  ir īsta Marokas izklaides galvaspilsēta. Tās centrā atrodas skvērs – Djemaa el fna , kur dienas laikā uzstājas dažādi akrobāti, bundzinieki, dejotāji, mūziķi, aktieri un stāstnieki. Arī paēst šeit var par jebkuru naudu un garšīgi, sākot no Djemaa el fna  pārtikas kioskiem, beidzot ar kafejnīcu tipa restorāniem un lielveikalu ēstuvēm, kas pasniedz tradicionālos Marokas ēdienus.

Marrakesh  ir otra lielākā Marokas pilsēta, tās iedzīvotāju skaits turpina augt. Pilsētā atrodas labi izveidota rūpnieciskā zonā, turklāt pilsēta ir nozīmīgākais organizācijas un tirdzniecības centrs Marokas dienvidos. Šeit nav daudz vēsturisku vietu unn būvju – patīkamu atmosfēru šeit nodrošina tās īpatnējais novietojums. Marrakesh  dēļ tās tuvumā esošajiem Atlasa kalniem skar mitras vasaras un šim reģionam neraksturīgi sniegotas ziemas. Marrakesh  iedzīvotāji ir slaveni ar savu viesmīlību.

Ko redzēt un ko apmeklēt.

Lai apskatītu pilsētu, nav nepieciešams gids, jo lieliski orientēties palīdz kartes. Noteikti jāapmeklē mazie skvēri, kuros norit rosīga tirdzniecība un ir pat iespēja noraudzīties amatnieku darba procesā, kā arī piedalīties tajā. Tirdziņi patiešām ir apmeklējuma vērti. Noteikti jāaplūko Marrakesh muzeja  ekspozīcija, kas eksponē Marokas mākslinieku gleznas un skulptūras – gan senas, gan mūsdienu. Muzeja pagalmā ir neliels grāmatu veikaliņš un kafejnīca. Vasarās vislabāk ir uzturēties pilsētas parkos, kas piedāvā dažādas pikniku vietas, zālienus un pat peldbaseinus.

Virtuve. Senajā centrā varat apmeklēt pirmās franu stila kafejnīcas, bistro un restorānus. Paēst šeit var par jebkuru naudu un garšīgi, sākot no Djemaa el fna pārtikas kioskiem, beidzot ar kafejnīcu tipa restorāniem un lielveikalu ēstuvēm, kas pasniedz tradicionālos Marokas ēdienus.

Transports. Marrakesh lidosta ir 4 kilometru attālumā no pilsētas, tā nodrošina satiksmi ar Eiropas lielākajām lidostām. Vislabākais transporta veids valstī ir dzelzceļš, kas divreiz dienā kursē uz Casablanca  un Rabat , kā ari atpakaļ.
Autoostas termināls atrodas pie Bab Doukkala. Biļetes uz starppilsētu resiem jānopērk jau iepriekš. Labs pārvietošanās līdzeklis ne tik tāliem maršrutiem ir lielie taksometri.

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielais Koraļļu rifs, kas atrodas pie Austrālijas ziemeļaustrumu piekrastes ir lielākais rifs pasaulē, kas ir vairāk nekā 2000 km garš

Pasākumi

Atbalsti Valmieras jaunos talantus! Ziedo Valmieras Mūzikas skolas kosmētiskajam remontam!

JCI Latvia organizē starptautisku labdarības projektu „Atbalsts Valmieras Mūzikas skolai” ar mērķi – veidot harmonisku un skaistu mācību vidi. Projekta pirmās daļas rezultātā...