Fez

Fez

Izskatās, ka Fez pilsēta joprojām atrodas viduslaikos. Ierodoties tajā un uzsākot pastaigu pa tās ielām, ikvienu pārņem dīvainas izjūtas, kas papildinātas ar dažādiem skaistiem skatiem, dažādam skaņām un plašu, dažādu smaržu gammu. Lielākajā daļā pilsētas joprojām ir redzams, ka tās izcelsmē un attīstības procesā lielu lomu ir spēlējuši franči. Fez  iedzīvotāju skaits pārsniedz 20 tūkstošus. Pāris dienas uzkavējoties pilsētā jūs sapratīsiet, ka tās atmosfēra ir ļoti pievelkoša.

Apmešanās. Jūs varat apmesties Ville Nouvelle hoteļos, kas ir samērā jauni, kā arī parastajās viesnīcās pilsētas centrā Fez el Bali  un el Djedid  rajonos. Kopumā vietu viesnīcās nav daudz, tāpēc ir ieteicams numuru pasūtīt jau iepriekš. Labākajās viesnīcās atrodas peldbaseini un citas lietas, ieskaitot restorānus un krogus.

Ko redzēt un ko darīt? Fez  ir pietiekami daudz lielisku vietu un atrakciju, lai vismaz 3 līdz 4 dienas jums būtu ko darīt. Ielas lepojas ar mošejām, tirdziņiem un pieminekļiem.

Merenid  kapenes. Merenid kapenes ielejas malā ir unikāls vēstures mantojums, turklāt no šejienes paveras lielisks skats uz visu pilsētu.

Boujeloud  dārzi. Šie dārzi ir īsta paradīze zemes virsū, turklāt šeit atrodas lieliska brīvdabas kafejnīca un daudzas, speciāli piknikiem ierīkotas vietas.

Vakari pilsētā. Fez  vakaros var nodarboties ar īpatnēju putnu vērošanu – pievakarēs debesis pārpilda tūkstošiem svīru, kas meklē dažādus kukaiņus saviem mazuļiem pilsētas mūros.

Restorāni. Ville Nouvelle ir centrs, kurā atrodas lielākā daļa pilsētas restorānu, bāru, kafejnīcu, grāmatnīcu un citu noderīgu iestādījumu. Fes el Bali  un el Djadid  rajonos bāru nav, tajos ir tikai pāris pils restorānu, kas piedāvā tikai pamatēdienus un ir atvērti tikai pusdienas laikā, lai pārsvarā piesaistīti tūristus.

Kafejnīcas un bāri. Kafejnīcas un bāri ir izkaisīti Ville Nouvelle  ielu malās un ir ļoti iecienīti gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu vidū. Bāri ir dažādi – sākot no bezalkoholisko dzērienu bāriem līdz Marokas stila dzērienu bāriem ar biljarda galdiem un lielu regulāro apmeklētāju loku. Viesnīcu bāri ir droši un tie vislabāk piemēroti tūristiem, kas mierīgā gaisotnē vēlas pasēdēt un iedzert. Visā vecpilsētā atrodas daudz kafejnīcu, kas ir tīras un draudzīgas, turklāt par ļoti pieņemamām cenām piedāvā ieturēt brokastis un pusdienas.

Transports. Vilciena stacija atrodas Ville Nouvelle, 10 minūšu gājiena attālumā no visiem galvenajiem pilsētas hoteļiem. No vilciena stacijas autobusi kursē uz galveno autoostu, lidostu un piepilsētas rajoniem. Kas attiecas uz autobusiem, tad pilsētā ir pavisam trīs autoostas. Ja ierodaties pilsētā no Taza vai austrumiem, tad autobuss apstājas pie pilsētas centra vārtiem, pirms došanās uz galveno autoostu. Tāpat kā autobusi, arī lielie taksometri ir pieejami pārsvarā 3 punktos – pie starppilsētu autobusu pieturas, pie dzelzceļa stacijas un pie Pretošanās laukuma. Lidosta atrodas 15 kilometrus ārpus pilsētas centra, no kurienes pilsētā var nokļūt ar autobusu vai lielo taksometru – pieturas atrodas turpat pie lidostas termināla. Ja uz pilsētu esat atbraucis ar savu auto, tad Bab Boujeloud  dienvidu daļā atrodas neliela stāvvieta, tikai dažu minūšu gājiena attālumā no lielākajām viesnīcām, kur jūs varat novietot savu auto.

Gidi. Nolīgt gidu šajā pilsētā ir diezgan viegli, jo tie savus pakalpojums piedāvā turpat pie viesnīcām un jauniešu hoteļiem. Puse dienas gida pavadībā būs ļoti noderīga. Tomēr gidu vajadzētu izvēlēties rūpīgi, jo pārsvarā viņi iet pāris metrus jums pa priekšu, līdz ar to rodas iespaids, ka viņi nav jūsu rīcībā, lai arī sniedz visu nepieciešamo informāciju.

Transports. Pilsētas senais centrs sadala to divās daļās – Fez el Bali  ( vecā Fez) un Fez el Djedid  ( jaunā Fez) kā arī Ville Nouvelle , kas ir franču celtā pilsētas daļa. Fez el Djedid  ietver sevī vairākas karaliskās pilis un brīnišķīgus dārzus, savukārt Fez el Bali  ir dažādu ieliņu un tirgu pārpilna pilsēta, kur jums noteikti radīsies vajadzība pēc gida, lai vienkārši neapmaldītos. Fez transports sastāv no vilcieniem, autobusiem, lielajiem taksometriem. Ir iespēja noīrēt arī auto.

Translate

Šodien

2019. gada 21. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Antarktīdas ledus slānis satur 90% no pasaules saldūdens. Ledus slānis vietām ir līdz 2000 m dziļš un klāj gandrīz visu kontinentu

Pasākumi

Kristofs Vilibalds Gluks „ORFEJS un EIRIDĪKE”

24. janvārī plkst. 20:00 kinoteātrī Parex Plaza Ņujorkas Metropolitan operas tiešraides sēriju  turpinās Kristofa Vilibalda Gluka opera Orfejs un Eiridīke ar Danielu de Nīsu Eiridīkes...