Agadir

Agadir

Agadir  ir Marokas dienvidu visapmeklētākā pilsēta un ļoti iecienīta arī tūristu vidū. 1960. gada zemestrīce smagi skāra Agadir  un pilsētu bija praktiski jāuzceļ no jauna. Iespēja veidot pilsētu izveidot citādāku tika izmantota un pilsēta tika atjaunota kā brīnišķīgs kūrorts. Tās smilšainais jūras krasts un modernā piekrastes pilsēta, kas pilna ar dažādam viesnīcām, tagad ir lieliska atrakcija un pievelk tūristu pūļus no visas Eiropas ziemas mēnešos.

1960. gada 29. februārī Marokas tautu skāra liela nelaime – zemestrīce, kas nogalināja 15 000 cilvēku un apmēram 50 000 atstāja bez pajumtes. Tomēr šim rūgtajam stāstam bija laimīgas beigas. Pilsētas atjaunošana vainagojās ar lielisku parku, brīnišķīgu dārzu un augstu luksusa hoteļu izveidošanu. Tomēr jāsaka, ka, lai arī modernā pilsēta pati par sevi ir atrakcija, tā savu novitāti ir zaudējusi. Ja jūs vēlaties tikai atpūsties pludmalē, tad viss ir kārtībā – tās ir brīnišķīgas. Savukārt, dodoties pašā pilsētā, rodas sajūta, ka kaut kas pietrūkst. Vairumam ceļotāju Agadir  kalpo kā pāris nakšu pietura pirms došanās uz daudz interesantākajām Taroudannt   un Essaouira . Tomēr, ja plānojat uzturēties Agadir  vairākas dienas, tad izplānojiet visu kārtīgi, jo neilga brauciena attālumā ar auto no tās atrodas vairākas fascinējošas pilsētas un ciemati.

Apmešanās. Viesnīcu piedāvājums šeit ir plašs. Lētas apmešanās vietas ir pieejamas pilsētas centrā, Talborjt rajonā. Tāpat pilsētā ir pieejamas daudz privātās apmešanās mājas, kas pieejamas ikvienai pirktspējai. Ja vēlaties doties uz Agadir  sezonas laikā no jūlija līdz augustam, kā arī ziemassvētku un jaunā gada laikā, apmešanās vietas noteikti jāpasūta iepriekš. Turklāt netālu no jebkuras viesnīcas atrodas restorāni.

Pludmales. Daudzie monumenti, muzeji un interesanti objekti lieliski papildina pludmales visā Marokā. To popularitāte liek vietējām varasiestādēm tās uzturēt labā kārtībā. Smiltis tiek tīrītas regulāri un patruļas uzrauga, lai tajās neklaiņotu bezpajumtnieku. Tāpat pludmalēs atrodas daudz bāru un restorānu. Jāņem vērā, ka okeāns tomēr ir bīstams, tāpēc nevajadzētu tajā peldēt pārāk tālu.

Ko darīt un ko apmeklēt?

Putnu ieleja ( katru dienu no 09:30 līdz 18:00). Šī šaurā parku teritorija lepojas ar lielu putnu sugu dažādību visu gadu. Daudzās putnu mājas, zoodārzs, ūdenskritums un spēļu laukums šo vietu padara piemērotu visai ģimenei.

Vietējais muzejs. ( katru dienu no 08:00 – 19:00). Godīgi sakot, šis nav tas izcilākais objekts, tomēr īsam ieskatam vietējā mākslā un tradīcijās derēs.

Jardim de Olhao ( katru dienu no 8:00 līdz 18:30). Šī lieliskā brīvdabas zona lepojas ar izcilu spēļu laukumu bērniem. Dārza sienas un konstrukcijas ir veidotas oriģinālajā berberu stilā. Tāpat šeit atrodas maza galerija, kurā eksponējas vietējie mākslinieki un kurā atrodas kafejnīca – restorāns.

Senais Talborjt. Šī kalniene pašā pilsētas centrā ir kā svētvieta tiem, kurus 1960. gadā nogalināja zemestrīce. Neliela mošeja un vēl nepabeigts memoriāls nodrošina ikvienam, kas zaudējis savus radiniekus, mierīgu uzturēšanos un kavēšanos atmiņās.

Virtuve un naktsdzīve. Lai arī dažos lielajos hoteļos atrodas disko klubi, tomēr nevarētu teikt, ka pašā pilsētā to būtu daudz. Kuplā skaitā šeit ir kafejnīcas un restorāni, kas pasniedz vietējās virtuves labākos ēdienus. Tomēr ir pieejamas arī citvalstu virtuves.

Transports. Agadir  transports ir visai efektīvs un labi izveidots – daudzie autobusi un taksometri nogādās jūs, kur vien vajag. Taksometri ir samērā lēti un dodas visos galvenajos virzienos.

Translate

Šodien

2019. gada 21. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Eifeļa tornī ir 1792 pakāpieni

Pasākumi

Jūrmalā notiek devītais bērnu horeogrāfijas festivāls „Arabeska 2009”

Ar Jūrmalas pilsētas domes un Dzintaru koncertzāles atbalstu jau devīto gadu Jūrmalā norisināsies bērnu un jauniešu deju konkurss „Arabeska 2009”. Šo festivālu-konkursu organizē...