Vispārīga informācija par Maroku

Vietējais laiks : Griničas laiks. Nemainīgs visu gadu.

Galvaspilsēta : Valsts galvaspilsēta ir Rabat , kurā atrodas arī valdības ēka. Par valsts ekonomikas un rūpniecības pilsētu uzskata Casablanca.

Populācija : Marokā dzīvo apmēram 29 000 000 iedzīvotāju. Skaita pieaugums gadā ir apmēram divi procenti.

Valoda: Marokāņi runā savā īpatnējā arābu valodas dialektā. Marokas dienvidos daudzi runā franciski, kamēr ziemeļos runā ari gan franču, gan spāņu valodās. Pamazām aizvien vairāk iedzīvotāju sāk apgūt angļu valodu, tomēr ceļotājiem joprojām ir lietderīgi iemācīties galvenās frāzes arābu, franču un spāņu valodās.

Reliģija : Lielākā Marokas iedzīvotāju daļa ir musulmaņi. Tomēr šeit ir diezgan ievērojams skaits ebreju. Ziemeļos un dienvidos spāniski un franciski runājošie iedzīvotāji pārsvarā ir katoļi.

Marokas valūta : Dirhēms = 100 santīmi. Marokā dirhēmus ir aizliegts ievest, tāpēc naudas mainīšanas process ir jāveic pašā Marokā. Kas attiecas uz papīra naudu, Marokā apgrozībā ir 10, 20, 50, 100 un 200 dirhēmu banknotes, kā arī 1, 5, 10, 20 un 50 santīmu monētas.

Klimats : Pārsvarā klimats Marokā ir diezgan sauss visu gadu. Laikā no novembra līdz martam lietus līst mazliet vairāk nekā parasti. Marokas klimats atšķiras vairākās vietās. Dienvidu un dienvidaustrumu tuksneša rajonos temperatūra ir ļoti augsta, savukārt kalnainākajos apgabalos temperatūra mēdz noslīdēt arī zemāk, naktīs pat iestājoties stindzinošam aukstumam. Ja plānojat apmeklēt Maroku, tad visieteicamākais laiks būtu pirmie vasaras mēneši, kam raksturīgas siltas dienas un vēsas naktis, kā arī lietus šajā periodā ir reta parādība.

Laika apstākļi : kas attiecas uz laika apstākļiem, dienvidu un tuksnešu ceļus labāk neapmeklēt vasaras vidū, kad gaisa temperatūra ir ļoti augsta un rada apgrūtinājumu, it īpaši, ja esat atkarīgs no sabiedriskā transporta. Jūlijs un augusts ir karstākiem mēneši un tos vislabāk var pavadīt pie jūras. Pavasaris, kas pēc Eiropas standartiem šeit ierodas diezgan vēlu ( aprīlī un maijā) ir, iespējams, labākais laiks, jo vasaras klimats dienvidos un kalnos, kā arī Vidusjūras un Atlantijas okeāna krastos ir ļoti patīkams. Ziemas dienas ir patīkamas, it sevišķi dienvidos, tomēr jāatceras, ka naktīs temperatūra ir ļoti zema.

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ķīnieši pirmie ieviesa zoodārzus un sauca tos par Inteliģences parkiem

Pasākumi

Biļetes uz Moriseja koncertu jau pārdošanā

Koncertaģentūra "FBI" informē: 8. aprīlī, plkst. 10.00 tiek uzsākta biļešu tirdzniecība uz slavenā britu mūziķa Moriseja (Morrissey) koncertu 5. jūlijā "Sapņu...