Vispārīga informācija par Melnkalni

Vispārēja informācija

Valsts platība : 13 812 kvadrātkilometri; Populācija : vairāk kā 650 000 iedzīvotāju;

Jūras krasta līnija : 294 kilometri; pludmales : 73 kilometri;

Augstākais kalns : Bobotov kuk , Durmitor ( 2522 metri);

Politiskā sistēma : Serbijas un Melnkalnes valstu savienība ir proklamēta 2003. gada 3. februārī un ir balstīta uz Serbijas valsts un Melnkalnes valsts savstarpējo vienlīdzību.

Robežas šķērsošanas punkti : ar Albāniju – Bozaj un Sukobin; ar Bosniju un Hercegovinu – Sitnica, Vilusi un Scepan Polje; ar Horvātiju – Debeli Brijeg.

Ostas : Bar , Budva , Kotor un Herceg Novi  .

Lidostas : Podgorica  un Tivat ( Cilipi Horvātijā).

Valūta : Eiro

Bankomāti un maksājumu kartes : bankomāti atrodas gandrīz katrā pilsētā; daudzos veikalos un degvielas uzpildes stacijās pieņem MASTERCARD, MAESTRO UN VISA maksājumu kartes. Citas maksājumu kartes pieņem vairākās Melnkalnes bankās.

Nacionālie parki : Durmitor , Biogradska kalni, Scadar ezers un Lovcen  .

Skaistākās vietas Melnkalnē ( noteikti jāapmeklē) : Ada  ( Ulcinj), Sveti Stefan ( Budva), Kotor ( Boka Kotorska līcis), Nacionālais parks Lovcen  , Nacionālais parks ap Scadar ezeru, Biogradska kalnu Nacionālais parks ( Kolasin), Tara un tās kanjons, Durmitor  Nacionālais parks, Ostrog klosteris.

Svarīgākie tālruņa numuri : 988 – Informācijas tālrunis, 92 – policija, 93 – ugunsdzēsēji, 94 – ātrā palīdzība, 9807 – informācija par ceļiem, kā arī palīdzības tālrunis autobraucējiem.
Mobilo tālruņu operatori : 067 – Monet, 069 – Promonte.

Kā nokļūt Melnkalnē

Melnkalni ar apkārtējo pasauli savieno lielceļi, dzelzceļš, kā arī jūras un gaisa transports. Atliek tikai izvēlēties katram ceļotājam piemērotāko, lai nokļūtu šajā brīnišķīgajā valstī.

Pēdējos gados valstī ir veiktas ļoti nozīmīgas investīcijas ceļu infrastruktūrā, lai radītu labus, ātrus, drošus un patīkamus ceļus, kas spētu pievilināt pēc iespējas vairāk ārvalstu tūristu.

Sezonas laikā Podgorica un Trivat lidostās ik dienu nolaižas vairāki simti lidmašīnu, atvedot tūristus no visas pasaules. Liela daļa pasažieru kuģu piestāj Bar ostā, arī daudzās piekrastes ostas visā valstī ir spējīgas uzņemt maza un vidēja izmēra jahtas.

Lai apmeklētu Montenegro, jums nav nepieciešama vīza. Gluži pretēji – jūs varat viegli un bez jebkādām formalitātēm šķērsot valsts robežu jebkurā oficiālajā robežas šķērsošanas punktā.

Ierodoties Melnkalnē, savus pakalpojumus jums piedāvā vairākas automašīnu nomas kompānijas. Aizvien vairāk tiek dibināti mazi uzņēmumi, kas izmanto modernākos transporta līdzekļus, lai nogādātu tūristus uz ievērojamākajām vietām. Tāpat valstī ir liels skaists tūrisma aģentūru, kas piedāvā lieliskas ekskursijas gida pavadībā, kā arī citas lieliskas izklaides programmas.


Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bolīvijas galvaspilsēta La Paz ir augstākā galvaspilsēta pasaulē. Slēpošanas kūrorti tur strādā tikai nedēļas nogalēs Dienvidamerikas vasaras laikā (no novembra līdz martam). Vairāk kā 5 km augstumā tur ir pārāk auksts, lai slēpotu Dienvidamerikas ziemas laikā

Pasākumi

Pabeigta Ozoliņa filmas uzņemšana

Nupat kā pabeigta režisora Mika Ozoliņa pirmās pilnmetrāžas filmas „3 of Us” uzņemšana. Ozoliņš kā scenārists un režisors jau ilgāku laiku bija gatavojies strādāt profesionāli...