Vispārīga informācija

Galvaspilsēta: Male

Naudas vienība:
Rufija (Rf), ( 1 USD = 12,75 Rf )

Kopējā platība:
300 km2

Iedzīvotāju skaits:
359008

Ģeogrāfija: Maldivija ir Dienvidāzijas valsts, ko ieskauj Indijas okeāns, un tā atrodas dienvidrietumu virzienā no Indijas. Maldiviju veido 1196 koraļļu rifi, kas sagrupējušies 27 koraļļu salu ķēdē, kas plešas aptuveni 90 000 kvadrātkilometru plašumā. Lai gan to viscaur ieskauj Indijas okeāns, šim salu arhipelāgam ir tikai divas drošas kuģošanas piekļuves dienvidu daļā. Administratīviem nolūkiem valdība sadalījusi šo salu kopumu 19 administratīvās divīzijās.

Lielākā no šīm salām ir Fuvammulah, kas ir atsevišķa koraļļu sala Maldivijas dienvidu daļā, ko sauc par Gnaviyani atolu. Addu Atoll administratīvajā daļā rietumu gala salas savā starpā savieno 12 km gari ceļi.

Klimats: Temperatūra šeit svārstās starp 24 un 33 °C visu gadu. Maldivijā dominē divi gada laiki: sausais ziemas periods, ko atnes ziemeļaustrumu musoni un vasaras lietainais periods, ko ietekmē dienvidaustrumu musoni.

Administratīvās teritorijas: Ģeogrāfiski Maldiviju sadala dabīgi veidojušās koraļļu salas, ieskaitot nedaudzos izolētos rifus un salas. Administratīviem nolūkiem valsts ir iedalīta 21 administratīvā apgabalā (20 administratīvās koraļļu salas un galvaspilsēta Male).

Etniskais sastāvs: Maldivijas etniskā sastāva dažādība izpaužas valodas un reliģiskajās atšķirībās. Etnisko sastāvu veido tās dažādās tautas, kas šeit apmetušās uz dzīvi. Iespējams, ka pirmie iedzīvotāji šeit ieradās no Indijas un Šrilankas puses. Atšķirībā no Indijā valdošās kastu sistēmas, sabiedrības dalījums šeit nav tik krass - visi iedzīvotāji iedalās vai nu dižciltīgajos (bēfulhu) vai parastajos cilvēkos. Sociālās elites pārstāvji pārsvarā ir koncentrējušies Male pilsētā. Interesanti, ka tūristi nonāk kontaktā tikai ar šiem cilvēkiem, jo uz salām, kur mājo parastie ļautiņi, kūrortu nav. Maldivu salās ir viens no augstākajiem dzimstības rādītājiem pasaulē, līdz ar to daudzas salas ir pārapdzīvotas un tajās ir daudz bezpajumtnieku. 2006. gada jūlijā veiktie aprēķini rādīja, ka salā mājo apmēram 50 000 ārzemju strādnieku, pārsvarā no Indijas, Šrilankas, Bangladešas un Nepālas.
Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Gineja ir mitrākā galvaspilsēta pasaulē ar 3,7 metriem nokrišņu gadā

Pasākumi

Normunds Rutulis piedāvā hausmūzikas albumu

1.maijā klajā nāks Normunda Rutuļa projekta N’Works debijas albums “Double B Tonality”, kas ir viens no pirmajiem latviešu “soulful house” stila mūzikas albumiem....