Portugāles galvenā informācija

Ģeogrāfiskais stāvoklis: Portugāle atrodas Pireneju pussalā rietumos no Spānijas. Tās krastus apskalo Atlantijas okeāns. Težu upe sadala valsti divās daļās - ziemeļos reljefs ir kalnains, bet dienvidos ir zemiene. Lielu valsts daļu aizņem koki un Portugālē, tāpat kā Spānijā, tiek rīkotas vēršu cīņas – korrida. Portugāle ir slavena ar krāsaino keramiku, kā arī ar portvīnu un madeiras vīnu.

Platība: 92 389 km2

Iedzīvotāju skaits: 10 048 232

Valsts iekārta: Republika

Galvaspilsēta: Lisabona

Lielākās pilsētas: Portu, Fatima , Koimbra .

Oficiālā valoda: Portugāļu

Reliģija: Katolicisms

Klimats: Visu gadu mērens. Vasaras ir sausas un skaidras. Ziemas ir mēreni vēsas un ir lietainas.

Spriegums tīklā: 220 vati

Naudas vienība: EUR

Kredītkartes: Visa, Amex, Eurocard, Diner Club, Master Card. Var lietot arī ceļotāju čekus un eiročekus.

Muita: Brīvi atļauts ievest un izvest ārvalstu un vietējo valūtu. Brīvi var ievst un izvest 12 000 eiro lielu summu. Tūristi, kas vecāki par 17 gadiem var ievest - 2 vīna pudeles, 1 pudeli stipra alkohola, 200 cigaretes vai 250 g tabakas, nedaudz tējas vai kafijas personīgai lietošanai. Ievest svaigu gaļu ir aizliegts.

Izmaksas: Lai arī cenas Portugālē aug, tā joprojām ir viena no lētākājā vietām Eiropā, kur braukt. Restorānos vajadzētu atstāt apmēram 5 – 10% lielu dzeramnaudu. Ēdiens:
Lēts 4 - 7 eiro
Vidējas kvalitātes 7 - 20 eiro
Augstas kvalitātes 20 un vairāk eiro

Transports: Pilsētās autobusos un tramvajos jāmaksā vienāda cena. Lisabonā  un Oporto ir speciālas tūristu biļetes. Taksometru ir ļoti daudz, tie ir arī lēti. Pilsētā ir standarta maksa par metriem, bet ārpus pilsētas ir jāmaksā par nobrauktajiem kilometriem. No 2200 līdz 6 rītā ir 20% papildus nodoklis. Vilcieni. No Lisabonas līdz Oporto iet ātrvilciens, tāpat arī valstī ir reģionālie vilcieni. Ir speciālās tūristu biļetes (derīgas 7,14 un 21 dienai). Braucot. Visas automašīnas brauc pa labo pusi. Maksimālais ātrums pilsētā ir 50km/h un uz lielceļiem 90 un 120km/h. Benzīntanki ir atvērti no 7 rīta līdz 8 vakarā, uz lielceļiem tie strādā 24h.

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dienvidamerikā būtu nepieklājīgi nepajautāt vīrietim par viņa sievu un bērniem, turpretim lielākajā daļā arābu valstu gluži pretēji – būtu nepieklājīgi šādu jautājumu uzdot

Pasākumi

Izdots brīnumpasakas “Reiz bija...” DVD

Brīnumpasakas "Reiz bija..." DVD versija ir Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālā teātra “RīBēJa MuTe” dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem nozīmīgajā jubilejas gadā....