Koraļļu brīnumzeme

Lielais Barjerrifs ir vairāk nekā tikai nepārspējama dabas skaistuma objekts zilajos jūras ūdeņos. Iekļauts Pasaules dabas mantojuma sarakstā, tas ietver apmēram 1000 salas un 2900 dažādus koraļļu rifus, kuros mājo 1500 zivju un 400 koraļļu sugu. Rifs ir ļoti plašs, stiepjoties 2000 kilometrus gar Austrālijas piekrasti.

Rifs aizrauj gan bērnus, gan pieredzējušus zinātniekus, gan arī piedzīvojumu meklētājus. Lielisku izklaidi sniedz rifa salas – tās lepojas ar lieliskām pludmalēm un lekniem tropu mežiem, kā arī piedāvā dažādas apmešanās iespējas. Daudzas salas var apmeklēt, dodoties ekskursijā ar kuģīšiem.

Katra sala piedāvā ko citu – Orpheus sala lielisku kūrortu, Double sala atpūtu skaistos koka namiņos, Zaļā sala piedāvā vienu no izcilākajiem kūrortiem pasaulē, bet Hagglestone salas kūrorts ik tik ekskluzīvs, ka to atver tikai uz dažiem mēnešiem.

Apmeklējiet Hinchinbrook salu, kur atrodas pasaulē lielākais, uz salas esošais nacionālais parks, Whitsunday salu ar tās leģendārajām pludmalēm un zilajiem ūdeņiem, Ķirzakas salu, kas piedāvā lieliskas niršanas iespējas, vai pārsteidzošo Dunk salu.
Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visslavenākā neolīta laikmeta reliģiskā vieta ir Stounhedža (Stonehenge), kas atrodas Salisbury līdzenumā, Anglijā. Veidojumu, ko apmeklētāji var aplūkot mūsdienās, ir vairāku celtniecības fāžu rezultāts, kas ilga no 3100. līdz 1100.gadam pirms mūsu ēras. Akmens bluķi, kas tika izmantoti Stonehenge būvniecībā, nāca no divām teritorijām. Zilie akmeņi, kas veido agrāko pusapli, tika atgādāti no Preseli kalniem – aptuveni 385 km tālu. Lielākie akmeņi, no kuriem daži sver pat 45 tonnas, tika atgādāti no Marlorough Downs, 30 km no Stonehenge

Pasākumi

DISKO NAKTS NR.7 notiks 5. decembrī

Kamēr vasaras nakts ballītes rit pilnā sparā, sabiedrība L Tips jau plāno decembra grandiozāko balli. Tāpēc 5. decembris noteikti visiem jāatzīmē savā kalendārā, jo tieši tad...