Ķenguru sala

Ķenguru sala atrodas pie Austrālijas dienvidos esošās Fleurieu pussalas un tā ir trešā lielākā sala valstī. Civilizācija un daba šeit dzīvo apbrīnojamā harmonijā, kas ļauj netraucēti uz salas mājot jūras lauvām, ķenguriem, koalām un citiem dzīvniekiem. Salai raksturīgs neparasts un mežonīgs dabas skaistums, kas ir pasargāts no masu tūrisma ietekmes. Flora un fauna šeit attīstās, bet klintis un pludmales joprojām ir neskartas.

Ķenguru sala reiz bija daļa no Austrālijas kontinenta, līdz pirms 10 000 gadu cēlās okeāna ūdens līmenis. Pateicoties izolācijai, salai ir izdevies saglabāt savu dabu neskartu. Viens no labākajiem piemēriem ir roņu līcis, kurā mājo apmēram 600 retas sugas jūras lauvu. Uzskata, ka šejienes jūras lauvas veido 10 procentus no visiem pasaulē sastopamajiem šīs sugas pārstāvjiem.

Šie zīdītāji izmanto pludmali kā atpūtas un barošanās vietu savu klejojumu laikā. Pludmale ir iekļauta aizsargājamo zonu sarakstā, tāpēc tūrisms šeit tiek stingri reglamentēts. Makšķerēšana un peldēšanās līcī ir aizliegtas nodarbes, tomēr ir iespēja to apskatīt pa speciālām takām, kas ļauj nokļūt pie jūras lauvām pat sešu metru attālumā. Blakus, arī Roņu līča Rezervāta teritorijā, atrodas Balles pludmale, kas lepojas ar lielisku smiltāju.

Tomēr Roņu līcis nav vienīgais unikālais apskates objekts 450 kilometrus garajā Ķenguru salas krastmalā. Jāapmeklē arī Flinders Nacionālais parks , kurā var aplūkot roņus, jūras ērgļus, ķengurus, oposumus, ehidnas un koalas.

Flinders Nacionālais parks

Ķenguru sala ir dabas bagātību krātuve, ko sevišķi atspoguļo Flinders Nacionālais parks , kurā tūristiem ir iespēja savām acīm skatīt ķengurus, koalas un oposumus, kas parādās naktīs. Flinders parka ietvaros ietilpst arī Brīnumainās klintis, kas ir unikāli, vēja un jūras erozijas veidoti klinšu veidojumi. Netālu no tiem atrodas Admirāļa arka – klintīs izveidojies neparasts objekts.

Parks lepojas ar saviem mežiem un skaisto krastu, kopumā aizņemot 74 000 hektārus. Starp unikālajiem apskates objektiem parkā un salā kopumā jāmin vēl arī Amerikāņu upe un lieliskās pludmales.

Pārgājienu takas

Ķenguru sala ir īstā vieta, kur doties prom no ikdienas pelēcības, staigājot pa lieliskām pārgājienu takām un izbaudot lielisko floru un faunu. Pateicoties salas izolācijai, tās vide ir mežonīga un neskarta. Taku šeit ir daudz, jo pati sala ir 155 kilometrus gara un 55 kilometrus plata, aizņemot 4500 kvadrātkilometrus, no kuriem 30% veido nacionālie parki. Telšu celšana ir atļauta tikai speciāli iezīmētās vietās 21 nacionālajā parkā, kas piedāvā arī izcilas pārgājienu takas.

Flinders Nacionālais parks un Kelly kalna Nacionālais parks piedāvā garākās un interesantākās takas, kuru veikšanas laikā var iepazīt Austrālijas tipiskākos dzīvniekus un augus. Var apmeklēt arī Kelly kalna alas un pat doties tās izpētīt. Pārgājienu takas savos maršrutos iekļauj arī slaveno Roņu līci un Balles pludmali.
Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zemes okeāni kalpo vairākām funkcijām, īpaši ietekmējot laika apstākļus un temperatūru. Tie ierobežo temperatūru, absorbējot ienākošo saules radiāciju. Vienmēr plūstošās okeāna straumes sadala šo siltumenerģiju pa visu pasauli. Tas uzsilda sauszemi ziemas laikā un atvēsina vasarā

Pasākumi

MicRec izdod Ellas dziesmas “Shine Like Superstar” CD Maxi singlu

Šī gada 1.jūnijā nāca klajā dziedātājas Ellas (Elīna Fūrmane) otrais studijas albums “Welcome To The Club” un iespējams šī albuma labākā dziesma ir “Shine Like Superstar”, kas...