Viktorijas štata dienvidu apgabals

Viktorijas štata dienvidus var droši dēvēt par šī štata skaistākajām teritorijām – sākot no piekrastes līčiem un pussalas apgabaliem, beidzot ar Yarra ielejām, Zelta laukiem un skaisto Grampians apgabalu.

Yarra ieleja

Majestātisko Lielās Sadalošās grēdas kalnu ieskauta, apmēram 2 stundu brauciena attālumā no Melburnas, atrodas Yarra ieleja ar saviem plašajiem vīnogulāju laukiem. Ielejā atrodas 2500 hektāri vīnogulāju lauku un apmēram 40 vīna darītavas, padarot šo vietu par vienu no labākajiem vīnkopības ziņā Austrālijā.

Yarra ielejā vīnu ražo jau 160 gadus – 19. gadsimta vidū uz šejieni no Sidnejas tika atvesti 600 vīnogulāju stādi, lai iekoptu pirmo lauku. Pirmo starptautisko atzinību Yarra ieleja saņēma karalienes Viktorijas valdīšanas laikā, kad vīnu sāka eksportēt uz Apvienoto Karalisti. Kopš tā laika vietējie vīndari saņēmuši daudzas starptautiskas godalgas.

Gan mazas saimniecības, gan starptautiski uzņēmumi šeit ražo dzirkstošos vīnus, Chardonnay , Domaine Chandon , Fergusson , Yering Grange un Jansdz Estate vīnus. Martā ielejā tiek rīkots Yarra ielejas vīnogu vākšanas festivāls, kad divu dienu laikā viesiem tiek piedāvāts labākais vīns un izmeklētākās delikateses.
 
Ballarat ir vēsturiska zeltraču pilsēta, kam piemīt neparasta elegance un šarms. Aborigēnu valodā pilsētas nosaukums nozīmē „ atpūtas vieta”, un uz to netieši norāda arī plašās avēnijas, lieliskie parki un dārzi, kā arī Viktorijas laika arhitektūra. Pilsētas lielākie lepnumi ir mierīgais Wendouree ezers un Botāniskie dārzi, kā arī Uzvaras arka, kas ved uz Goda avēniju.

Šo avēniju ieskauj 4000 koku rinda un tā kalpo kā memoriāls par godu cilvēkiem, kas aizstāvēja pilsētu 2. Pasaules karā. Vēstures cienītājiem pievilcīga liksies Eureka taka, kas ved pa maršrutu, ko Eureka aplenkuma laikā mēroja kareivji. Lai iepazītu atmosfēru, kāda pilsētā valdīja zelta ieguves laikā, jāapmeklē Valdnieku kalns, kurā atrodas zeltraču pilsētas atveidojums ar putekļainām ielām, kalēju darbnīcām, turklāt tās „iedzīvotāji” valkā autentiskus kostīmus.

Grampians kalnu apgabals

Grampians kalni Viktorijas apgabalā ar saviem skaistajiem klinšu veidojumiem, ūdenskritumiem un lieliskajiem dabas skatiem pārsteidz ikvienu. Blakus šiem kalniem atrodas Brīnumzemes grēda, kurā ietilpst Austrālijas Lielais Kanjons. Grampians kalnos ir izveidots nacionālais parks, kas ir viena no iecienītākajām Viktorijas štata atrakcijām.

Parkā sastopami dažādi interesanti dzīvnieki, ieskaitot emu, ķengurus, ehidnas, koalas, kā arī 200 sugu putnus. Kalnos var aplūkot arī nozīmīgus aborigēnu klinšu gleznojumus, kas veidoti ar okeru uz klinšu atsegumiem, atveidojot dažādus dzīvniekus un leģendārus varoņus.

Zīmējumus var aplūkot, dodoties pa kādu no Grampians pārgājienu takām, kas ved caur pasakainiem kalnu mežiem. Parka smilšakmens klintis piesaista alpīnistus no visas pasaules – iecienītākās kāpšanas vietas ir Ieplakas kalns un Rosea kalns netālu no Hall Gap pilsētas. Paralēli aktīvajai atpūtai jāpievērš uzmanība Grampians apgabala savvaļas ziedu dažādībai – šeit aug apmēram 100 sugu orhidejas, kā arī daudzi reti sastopami ziedaugi. Visbeidzot jāatzīmē, ka Grampians apgabalā ir arī daudz vīnogulāju dārzu, olīvkoku biržu un kviešu lauku, tāpēc nav brīnums, ka šeit ražo izcilus vīnus, labāko maizi Austrālijā un labu aitas piena jogurtu.

Zelta lauki

Vārteja uz Zelta laukiem (apgabals ar senām zelta ieguves tradīcijām) ir Ballarat pilsēta, kas lepojas ar iespaidīgām Viktorijas laika ēkām un izciliem parkiem. Ballarat no parastas zeltraču pilsētas ir izveidojusies par pārtikušu citadeli. Kas attiecas uz pašu Zelta lauku vēsturi, tad tā īsumā ir šāda – drīz pēc tam, kad šeit nejauši tika atrasti divi zelta tīrradņi 1851. gadā, apmēram 20 000 cilvēku no visas pasaules, ieskaitot pat ķīniešus, devās uz šejieni meklēt laimi.

Zelta drudzis beidzās tikai pēc 10 gadiem. Drīz pēc zelta atklāšanas valdība sāka izsniegt mēneša licences zelta meklētājiem par maksu, vietējā policija naudu iekasēja ar varu pat tad, ja meklētāji neko nebija atraduši. Rezultātā zeltrači uzcēla lielu žogu un sāka sacelšanos, kas noslēdzās ar licenču maksas samazināšanu no valdības puses.

Šodien Ballarat un pārējās Zelta lauku pilsētas piedāvā lieliskas apmešanās iespējas 19. gadsimta ēkās, kuras agrāk izmantojuši zeltrači. Starp ievērojamākajām Zelta lauku pilsētām vēl jāpiemin Bendigo ( lieliska arhitektūra, skaistas āra kafejnīcas, pazemes raktuvju muzejs) un Mayborough (vēsturiska pilsēta ar lielu dzelzceļa staciju. No šejienes var doties aplūkot tādas pilsētas, kā Avoca , Maldon , Heathcote un Dunolly ).

Viktorijas štata dienvidu daļas piekraste

Viktorijas štata dienvidu daļas piekraste piedāvā pavadīt lieliskas brīvdienas. Līči un pussalas apgabali ietver vēsturisko piejūras pilsētu Sorrento , kā arī skaisto Queenscliff ciemu. Visā piekrastē pieejamas lieliskas apmešanās iespējas un dažādi interesanti apskates objekti.
Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Roma atrodas tuvāk Tunisai, nekā Bernei, Vīnei vai Belgradai. Pirms Dienvidslāvijas sabrukšanas, Tunisa bija vistuvākā nacionālā galvaspilsēta Romai

Pasākumi

Fatboy Slim šovasar uzstāsies lielākajos festivālos

Pretēji vairāku “Positivus AB festivālu” skeptiķu komentāriem, ka Fatboy Slim “nav piemērots festivāla galvenais mākslinieks” un “ir tikai DJ’s”, šobrīd ir zināmi vismaz divi...