Kvīnslenda

Noteikti izpētiet Kvīnslendas svelmaino sirdi – 3000 kilometru izdedzinātu saules izdedzinātu klajumu, kurā vietām atrodas pilsētas un plaši saimniecību īpašumi, kuros joprojām varat saskarties ar patieso austrāliešu viesmīlību.

Ceļojums pa Matildes lielceļu

Lai izpētītu šo reģionu, tūristiem tiek piedāvāts īpašs maršruts, kas pieveicams 10 dienās.
1. diena. Pirmā apmeklējamā pilsēta – Cunnamulla (807 kilometrus uz rietumiem no Brisbenas), kas atrodas Warrego upes krastos un piedāvā aplūkot vēsturiskus objektus, ieskaitot Pasta ēku (1868), Mednieku krogu, Valsts skolu (1885) un seno Laupītāju koku.

2. diena. Dodoties tālāk uz ziemeļiem, var uz brīdi nogriezties uz Eulo , Yowah un Quilpie ciemiem, kas ir opālu raktuvju ciemati. Atgriežoties atpakaļ uz lielceļa, jādodas tālāk uz Charleville , kurā noteikti jāapskata vēsturiskais Kroņu hotelis un Nacionālo parku izpētes stacija.

3. diena. Mazās Augathella un Tambo pilsētiņas apmeklējamas pa ceļam no Charleville līdz Blackall . Tambo apkārtnē kārtējo reizi var pārliecināties par Austrālijas lielo putnu sugu dažādību.

4.diena. 4. diena tiek veltīta Blackall pilsētas apskatei. Šajā vietā pirmo reizi Austrālijā tika izdarīts artēziskais urbums. Pirms doties apmeklēt pilsētas vēsturiskās vietas, var veldzēties artēzisko urbumu minerālūdeņu baseinos. Uz ziemeļiem pie pilsētas atrodas Austrālijas vienīgā saglabātā tvaika vilnas tīrītava, kas ir galvenā tūristu atrakcija Blackall pilsētas apkaimē.

5.diena.Tālāk ceļš ved uz Barcaldine pilsētu, kas slavena ar saviem dārziem. Pie pilsētas atrodas Austrālijas strādnieku muzejs. Braucot tālāk, stundas attālumā atrodas Longreach pilsēta, kas, neraugoties uz mazo iedzīvotāju skaitu, savā apkārtnē izvērš lauksaimniecību (800 000 aitu un 20 000 liellopu tiek audzēti šajā apgabalā). Pilsētā var apmeklēt Austrālijas lopkopju muzeju un staigāt pa lieliskajām ielām, kas atspoguļo pilsētas pārticību.

6. diena. Pirms doties tālāk, apmeklējiet Austrālijas nacionālo aviolīniju muzeju Longreach lidostā, kur ir iespēja aplūkot 1922. gadā būvētu angāru. Pēc tam ceļojums turpinās uz Winton pilsētu.

7. diena. Winton pilsēta spēlējusi nozīmīgu lomu Austrālijas aviācijas vēsturē. Tālāk stundas brauciena attālumā atrodas Lark Quarry dinozauru takas, kas ļauj iegūt informāciju par šiem aizvēsturiskajiem dzīvniekiem un pat redzēt autentisku dinozaura pēdas nospiedumu.

8. diena. Mazliet nogriežoties no Matildes lielceļa, varat apmeklēt Combo Ūdens caurumu aizsardzības parku, kuri atrodas skaistajā Diamantina upē. Atgriežoties uz lielceļa un turpinot ceļu, nonāksiet plašā līdzenumā. Atkal maliet nogriežoties no lielceļa, var apmeklēt Cloncurry pilsētu – raktuvju pilsētu ar interesantu vēsturi.

9. diena. Cloncurry apmeklējumam var veltīt veselu dienu, jo tieši šeit tika izveidots Austrālijas Karaliskais gaisa medicīnas centrs, kura vēsture izpētāma vietējā muzejā. Pilsētā jāaplūko arī Cloncurry apriņķa administrācijas nams, interesantās kapsētas ar ķīniešu un afgāņu kapavietām, kā arī pilsētas dārzi. Atgriežoties atpakaļ uz lielceļa, maršruts ved tālāk uz Isa kalnu un tā raktuvēm, kas ir vienas no lielākajām sudraba raktuvēm pasaulē.

10. diena. No Isa kalna jādodas 200 kilometrus tālāk uz Burke un Willis upju satekas punktu, kas ir ideāla atpūtas vieta pirms došanās uz Karumba , kas atrodas Carpentaria līcī. Karumba atrodas pie zivju bagātiem ūdeņiem, kuru apkārtnē mājo daudz dažādi putni. Šī interesantā pilsēta iezīmē gan Matildes lielceļa, gan dabas ziņā lieliska apgabala beigas.

„Valsi dejojošā Matilde” . „Reiz kāds laupītājs apmetās zem liela koka...”, ar šādām rindām iesākas slavenā balāde, kuru patiesi uzjust palīdzēs ceļojums pa Kvīnslendas saimniecību apgabalu. Tieši tajā vietā, kas minēta balādē, atrodas liels dīķis ar to ieskaujošiem kokiem.

Aplūkojot tā apkārtni, nav grūti iedomāties, kāpēc tā tik ļoti iespaidojusi Banjo Paterson uzrakstīt darbu „Valsi dejojošā Matilde”. Darba vēsture aizsākās netālu no Dagworth saimniecības, kuras saimnieks Bob MacPherson pastāstīja Banjo atgadījumu par aitkopja pašnāvību lielo 19. gadsimta streiku laikā, kas izraisīja Dagworth nodedzināšanu.

Banjo jau bija dzirdējis vairākus līdzīgus nostāstus un uzrakstīja slaveno balādi, kas šodien ir Austrālijas neoficiālā himna. Tālāk, 145 kilometrus pa Matildes lielceļu, var doties uz Wilton pilsētu, kurā izveidots muzejs par godu šim slavenajam literārajam darbam.
Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Austrālijā ir divreiz vairāk ķenguru kā cilvēku

Pasākumi

Teatrāls vakars

23. jūlijā klubā “Art and Music Bakery” “Sapņu teātris” ielūdz uz teatrālo vakaru.

Programmā apvienības "Sapņu teātris" dalībnieku uzstāšanās, kur viņi ir ne...