Murray un Grampians apgabali

Viktorijas štata Murray un Grampians apgabali lepojas ar skaistiem nacionālajiem parkiem un brīnišķīgo dabu. Murray apgabala sarkanās upes un ezeri kontrastē ar Grampians apgabala aizraujošajiem klinšu veidojumiem.

Grampians apgabals. Grampians apgabals ir īpašs. Dabas skaistums šeit sastopams ik uz soļa, sākot no kalnu grēdām, beidzot ar aborigēnu kultūras vēsturiskajām vietām un mežiem. Grampians Nacionālais parks ir mājvieta dažādiem biotopiem, kuros atrodama trešdaļa visu augu sugu, kas vien atrodamas Viktorijas štatā.

Parka teritorija, kas ietver mežus, purvus, kalnienes un tuksnešu zonas, aizņem 167 000 hektārus. Parks ir plaši pazīstams ar saviem pavasara ziediem, kas šeit plaukst oktobrī, kā arī ar lielajām lilijām un citiem īpatnējiem un skaistiem augiem. Parkā atrodamas apmēram 800 augu sugas, no kurām 20 nav atrodamas nekur citur pasaulē. Pavisam parkā aug 100 sugu orhidejas, kā arī citi lieliski floras pārstāvji, kas izmanto zaļo mežu un kalnieņu labos apstākļus. Zemienēs mājo emu, ķenguri, oposumi, ehidnas, koalas un apmēram 200 putnu sugu.

Starp parka atrakcijām jāmin arī Austrālijas Lielais Kanjons un brīnišķīgie klinšu veidojumi, kā arī ūdenskritumi un aborigēnu klinšu gleznojumi.

Murray upes parki

Murray upes apvidus ir skaists un neparasts, ar neparasto upes sarkano gultni un lieliskām upes pludmalēm. Upes krastos esošie nacionālie parki ir apmeklējuma vērti, atliek vien izvēlēties kādu no aizraujošajām pārgājienu takām.

Hattah-Kulkyne parki

Hattah-Kulkyne un Purray-Kulkyne parki, apmēram 450 kilometrus no Melburnas ir noteikti jāapmeklē. Ezeru sistēma šeit savieno abus parkus, ļaujot lieliski nodarboties ar kanoe airēšanu, peldēšanu un pastaigām ezeru krastos.
Wyperfeld parks. Šis ir viens no ainaviskākajiem parkiem Viktorijas štatā, aizņemot 3900 hektārus un ietverot sevī eikaliptu birzis, smilšainus līdzenumus un mežus. Putnu sugu daudzveidība šeit ir iespaidīga.
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Norvēģijā atrodas Eiropas lielākais ledājs

Pasākumi

Izvirzīti Purvīša balvas 2008.gada otrā ceturkšņa nominanti

Augusta sākumā Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darba grupa izvērtēja 2008.gada otrā ceturkšņa (aprīļa – jūnija) notikumus Latvijas vizuālajā mākslā, rezultātā balvas fināla...