Jaunā Dienvidvelsa

Jaunā Dienvidvelsa ir īsts dabas kontrastu reģions un ietver sevī daudz neparastu un oriģinālu dabas parku. No bieziem mežiem klātām subtropu kalnu grēdām līdz baltu smilšu ieskautiem līčiem, krūmiem apaugušiem klintājiem un skaistām pļavām – viss šeit liecina par neparasto Austrālijas dabas skaistumu.

Vistālāk uz ziemeļiem esošā piekraste Jaunajā Dienvidvelsā ir mājvieta izcilām tīro smilšu pludmalēm, vulkāniskiem kalniem, lekniem mežiem un pļavām, kā arī trim valsts izcilākajiem nacionālajiem parkiem, kas iekļauti Pasaules mantojuma sarakstā.

Warning kalna Nacionālais parks, Nightcap parks un Border Ranges Nacionālais parks kopumā aizņem 42 000 hektārus. Tiem kaimiņos esošais Bairona rags ir Austrālijas vistālāk uz austrumiem esošais punkts.

Parki piesaista ekotūristus no visas pasaules. Daudzi ierodas šeit, lai iekarotu 1100 metrus augsto Warning kalnu, kas reiz bijis aktīvs vulkāns. 4.4 kilometrus garais ceļš uz tā virsotni aizņem 5 stundas, veicot ceļu turp un atpakaļ. Pa kalna tropu mežājiem ved vairākas izaicinošas pārgājienu takas, ietverot savos maršrutos arī pa kāpienam stāvā klintājā. Sasniedzot Warning kalna virsotni, jūsu pūles pilnībā kompensēs lieliskais skats pār neparastās formas Tweed ieleju .

Pie paša kalna atrodas milzīgais Border Ranges Nacionālais parks, kas ir interesants biotops, jo tajā atrodas dažādas ļoti retas augu sugas, kā arī interesanti un reti faunas eksemplāri, piemēram, Alberta liras putns. Pārgājienu takas piedāvā lieliskus skatus no Bar kalna, Blackbutt skatu vietām un Antartic pludmales.

Jāpiebilst, ka parkā ir ierīkotas arī pikniku vietas, apmetnes ceļotājiem un telšu būvēšanas vietas pie Sheepstation līča un Forest Tops.

Ja runājam par Nightcap parku, tad šeit jāpiemin izcilā savvaļas dzīve, jo parkā atrodas veselas apdraudēto augu sugu plantācijas un mājo daudz reti sastopamu dzīvnieku. Starp apvidus izcilākajiem apskates objektiem jāpiemin Terania līča zaļie tropu meži, elpu aizraujošie Protestor un Minyon ūdenskritumi, kas ir 100 metrus augsti!

Pavisam netālu atrodas 30 kilometrus garā Whian Whian meža ekskursiju ceļa sākumpunkts.

Ziemeļu krasts

Kalnainais un tropiem raksturīgām ainavām bagātākais Jaunās Dienvidvelsas ziemeļu krasts ir viens no iecienītākajiem kūrortu reģioniem Austrālijā. Skaidrs un tīrs ūdens, kā arī tīrās pludmales piesaista daudz cilvēku, tomēr sava loma popularitātei ir arī iekšzemes augļu plantāciju fermām, tropu mežu apgabaliem un nacionālajiem parkiem.

Tieši zeltainās un pagaidām ārvalstniekiem visai nezināmās Ziemeļu krasta pludmales ir vienas no lepnākajām Jaunās Dienvidvelsas pērlēm, bet, ja vēlaties kādu dienu pavadīt citādākā atmosfērā, dodieties uz Mutton Bird salu, kas sasniedzama pa tiltu no Coffs ostas mola. Salā mājo vieni no neparastākajiem putniem kontinentā.

Interesants būs arī Lielā ezeru apgabala apmeklējums - tajā ietilpst Myall , Smiths un Wallis ezeri, kuros ir ideāli makšķerēšanas, burāšanas, airēšanas, sērfošanas un laivošanas apstākļi. Ezeru apgabals stiepjas 145 kilometrus gar piekrasti, vienlaikus ietverot arī vairākus parkus, kuros sastopami visdažādākie eksotiskie augi.

Viena no populārākajām Ziemeļu krasta brīvdienu pilsētām ir Coffs osta – valsts banānu galvaspilsēta, kuru viegli var atpazīt, jo iebraucot tajā pretī slejas 10 metrus augsta banāna skulptūra. Pilsētas pludmales krastos ik pavasari ierodas daudz cilvēku, jo tad tuvu krastam šeit novērojami delfīnu bari. Ziemā līdzīgi šeit ierodas arī kuprvaļi. Coffs osta ir ideāla vieta, kuras apkārtnē doties airēt pa straujām upju krācēm, jo Nymbodia upe šīm aktivitātēm ir kā radīta

Ja vairāk interesējaties par dabu, ejiet uz piekrasti un nododieties niršanai, iepazīstot neparasto zemūdens okeāna dabu.

Viens no oriģinālākajiem Ziemeļu krasta parkiem ir Dorrigo Nacionālais parks ar augstu esošām pastaigu takām, kas sniedz ieskatu dziļākajos tropu mežu nostūros. Dodieties pastaigās pa šiem celiņiem un vērojiet skaistos putnus, aplūkojiet maģiskos ūdenskritumus un ieturiet piknika maltīti krūmāju paēnā.

Izglītojošām ekskursijām ideāli piemērota ir Kempsey - pilsēta, kurā radīta slavenā Akubta cepure. Šeit varat apskatīt interesantu muzeju un daudzas vēsturiskas ēkas. Pilsēta ir vārteja uz Macleay ieleju, kur atpūsties aicina baltās smilšu pludmales South West Rocks , Crescent Head un Stuart Point .

Visbeidzot jāpiemin viens no interesantākajiem Jaunās Dienvidvelsas objektiem - Bairona zemesrags, kas ir vistālāk uz austrumiem esošais punkts Austrālijā un ietver savā teritorijā arī lielisku rezervātu. Noteikti brauciet uz šejieni apskatīt vaļus, bruņurupučus un delfīnus!
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākā sala Vidusjūrā ir Sicīlija

Pasākumi

Kaligula

Režisors Dž. Dž. Džilindžers pierādījis, ka viņš vērīgi seko līdzi laika norisēm un izmaiņām gan sabiedrībā, gan arī teātra estētikā. Nobela prēmijas laureāta Albēra Kamī...