Lauztais kalns

Lauztais Kalns ( Broken Hill )

Lauztais Kalns precīzi raksturo izteikumu „dzīvot klajumos”. Šī pilsēta ir kā zaļa un veldzējoša oāze ar zaļiem parkiem un dārziem skarba tuksneša vidū.

Pazīstama arī kā Sudraba pilsēta, Lauztais Kalns reiz bija pasaulē vadošā sudraba, cinka un svina ieguvēja. Pilsētas apkārtnē šodien ir iespēja apmeklēt improvizētas raktuves, kurās apmeklētājiem ir iespēja doties pazemē un redzēt, kādos apstākļos šeit strādāja raktuvju strādnieki līdz 20. gadsimta 60. gadiem. Apmeklētājiem ir atvērtas vairākas raktuves – muzeji, no kuriem īpaši jāizceļ Deprats raktuves.

Šodien Lauztais Kalns ir dzīvīga mākslinieku un filmu veidotāju pilsēta, jo tajā atrodas 20 mākslas galerijas un darbojas vairāk nekā 90 mākslinieki, kas gūst iedvesmu apkārtējā ainavā.

Pilsētā ir filmētas daudzas filmas, slavenākās no kurām ir Priscilla – Tuksneša Karaliene, Trakais Maksis 2 un Valis. Apmeklējiet slaveno Pils Hoteli – vēsturisku trīsstāvu krogu ar garām verandām, kas arī bija redzams filmā par Priscillu.

Pilsētā apmeklējiet Karalisko gaisa medicīnas servisu un Lidotāju skolu.
Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Calama (pilsēta Atacama tuksnesī, Čīlē) nekad nav lijis

Pasākumi

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pienesums Eiropas kultūras galvaspilsētai Viļņai

Šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētā Viļņā, noslēdzot vienu no nozīmīgākajiem Lietuvas tūkstošgades programmas projektiem, 20.jūnijā notiks svinīga Nacionālās mākslas galerijas...