Kimberley plato

Kimberley plato ir viens no mežonīgākajiem apgabaliem pasaulē, aizņemot 420 000 kvadrātkilometrus. Plašais horizonts un senas aizas nodrošina šī apvidus neparasto skaistumu.

Gibb upes ceļš 

Gibb upes ceļš ir viens no gleznainākajiem pasaulē. Tas ir 650 kilometrus garš un ved cauri Kimberley plato, savienojot Derby un Kununurra .

Ceļš šķērso trīs kalnu grēdas – Cockburn , Karaļa Leopolda un Napier grēdas, ļaujot braucējiem aplūkot skaistas aizas, ūdenskritumus, upes, līdzenumus un senas aborigēnu apmetnes. Ja senākos laikos vietējos šeit satikt bija grūti, šodien ceļa malās ir izveidotas nelielas apdzīvotas vietas, kas piedāvā dažādus pakalpojumus.

Slavenākā no tām ir El Questro . Ceļa malās atrodas arī vairāki interesanti apskates objekti – Chamberlain aiza ar aborigēnu klinšu gleznojumiem, Zebedea avoti ar termiskajiem baseiniem un Emma aiza ir tikai daži no piemēriem.

Starp brīnišķīgajām aizām vēl jāpiezīmē Windjana aiza, no kuras malām var vērot neaizmirstamu saulrietu. Caur aizu plūst Lennard upe. Interesanta ir arī Bell aiza ar saviem kaskāžu ūdenskritumiem, un arī Manning aiza ar augstām klintīm un upi tās dibenā. Kopumā Gibb upes ceļš un tā apkārtne ir ļoti aizraujošs, tomēr ceļojumā pa to jādodas tikai ar apvidus auto.

Bungle Bungle kalnu grēda

Bungle Bungle grēda ir viens no Austrālijas rietumu daļas ģeoloģiskajiem lepnumiem. Pa lidmašīnas logu skats uz to ir iespaidīgs. Lai arī grēdas teritorijā mitrajā sezonā mājoja aborigēni, tikai nedaudzi eiropieši līdz 20. gadsimta 80. gadiem zināja par tās eksistenci.

Kopš 1987. gada šeit izveidots nacionālais parks, kas atvērts laikā no aprīļa līdz septembrim, iedāvājot iepazīt savvaļas dzīvi. Parkā nav veikalu, tāpēc visa pārtika un ūdens jāņem līdzi. Parkā ir divas kempingu zonas – Walardi un Kurrajong . Bungle Bungle grēda paceļas apmēram 528 metru augstumā ar stāvām klintīm rietumu daļā.

Pakalni ir veidojušies no smilšakmens no klinšu savienojumiem (oļiem, akmeņiem un citiem). Reljefs šeit ir izveidojies apmēram pirms 350 miljoniem gadu, kad zemes virsma vēl bija mainīga.

Šodien redzamie veidojumi ir izveidojušies erozijas rezultātā pēdējos 20 miljonos gadu. Kopumā jāsaka, ka Bungle Bungle grēda ir nozīmīga ne tikai no ģeoloģijas, bet arī aborigēnu kultūras viedokļa, jo tajā atrodas gan senas apbedījumu vietas, gan nozīmīgi klinšu gleznojumi.

Parkā mājo apmēram 130 putnu sugas, ieskaitot varavīksnes krāsas mušķērājus, kā arī vairāku sugu ķenguri.

Lielā Geikie aiza

Geikie aizas Nacionālais parks ir daļa no aizvēsturiska koraļļu rifa. Aizas dibenā plūst upe, tāpēc noteikti jāizmanto iespēja doties izbraukumā ar kuģīti, aplūkojot krāsainās aizas sienas, kurā redzamas upes ūdens izraisītās erozijas pēdas.

Kununurra

Kununurra ir ezers, ko dēvē par vārteju uz Bungle Bungle masīvu. Ceļā no Kununurra uz Bungle Bungle grēdu no lidmašīnas loga varēsiet vērot milzīgās Argyle dimanta raktuves – lielākās pasaulē, kā arī Argyle ezeru.

Ezeram, kas platības ziņā deviņas reizes pārsniedz Sidnejas līča lielumu, ir piešķirts iekšzemes jūras statuss. Varat doties kruīzā pa ezeru, paralēli izbraucot arī pa Ord upi.

Braucot pa ezera ziemeļu galu, ieraudzīsiet saldūdens krokodilus un visdažādākos putnus. Pie ezera atrodas vēsturiskā Durack lauku ferma, kas atspoguļo šī apgabala pirmo iedzīvotāju dzīves veidu.

Atgriezties atpakaļ no Argyle ezera apkārtnes uz Kununurra ezeru varat pa Ord upi kruīzā. Maršruta garums ir 55 kilometri un tas ir garākais upes kruīzs ar kuģi Austrālijā. Saldūdens krokodili, dažādie putni un lieliskā ainava neļaus garlaikoties izbraukuma laikā. Kununurra ezers ir īpaša vieta, kurā noraudzīties saulrietā pār Kimberley plato.
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Arābiem bija paraža: ja vīrietis atteicās pagatavot kafiju savai sievai, tas bija mājiens drīzai laulības šķiršanai

Pasākumi

Ellas dziesma skan automašīnās visā Skandināvijā!

Viena no vadošajām Skandināvijas mūzikas izlašu kompānijām TMC sadarbībā ar Edel Records savā jaunajā, speciāli autobraucējiem domātajā dziesmu izlasē “Tuning Hitz 5” iekļāvusi...