Broome pilsēta

Senākos laikos Broome bija vienkārša pērļu ieguves pilsēta, bet šodien šī tropu citadele ir vārteja uz Kimberly reģionu Austrālijas rietumu daļas ziemeļos. Pilsētu raksturo saulainas dienas, liegas naktis un brīnišķīga ainava.

Skaistā Cable pludmale

 Broome vienkārši pārsteidz ar savu krāsainību. Pilsēta atrodas pie Indijas okeāna, kalpojot kā vārti uz mežonīgo Kimberley apgabalu. Broome raksturo tās krāsainība – pērļu ieguves pilsētas vēsture, kosmopolītiskais ķīniešu kvartāla raksturs, tirkīza zilie pludmales ūdeņi, sarkanā smilšakmens klintis un Cable pludmales smilšu klajumi.

Broome par savu eksistenci var pateikties Pinctada Maxima – pasaulē lielākajam pērļu austeru gliemežvākam, kas tika šeit atrasts 1861. gadā. Šis atradums izraisīja sensāciju un daudzi cilvēki no malu malām ieradās šeit, lai atrastu laimi. Japāņi un malajieši pievienojās aborigēnu nirējiem, bet ķīnieši sāka darboties kā uzpircēji.

Šodien ik uz soļa var pārliecināties par Broome eksotisko pagātni, jo pilsētas dažādo tautību sajaukums atspoguļojas virtuvē, kultūrā un citās jomās. Jāpiebilst, ka pērles šeit tiek zvejotas vēl joprojām. Jāatzīmē lieliskais Broome klimats – siltas, saulainas dienas, liegas naktis un tropiskās sezonas vētras.

Apskates objekti

Lielisks veids, kā nokļūt uz lielisko Cable pludmali, ir doties uz to kamieļa mugurā, ko piedāvā Broome Central Safaris. Vēl starp labākajiem apskates objektiem jāpiemin Broome putnu observatorija, kas ir viena no vadošajām pasaulē, jo katru gadu laikā no septembra līdz maijam vietējo Roebuck pludmali apmeklē 800 000 no Sibīrijas migrējošo putnu. Slavens apskates objekts ir arī 8 Jūdžu pludmale, kas atrodas starp Hedland ostu un Broome pilsētu.
Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami ir ļoti garš viļņa garums (attālums starp divu viļņu virsotnēm) – līdz pat vairākiem simtiem kilometru. Laika periods starp diviem cunami viļņiem arī ir ļoti ilgs – aptuveni stunda

Pasākumi

Maš Maš sadarbojas ar Normundu Pauniņu un Andi Grīvu

Muzikālā formācija Maš Maš piedāvā savu jaunāko singlu “Tagad šeit”, kuru sarakstījis Gints Saulītis un Rolands Ūdris. Dziesmā dzirdams arī Normunds Pauniņš (Otra Puse) un Andis Grīva....