Tasmānija un tās salas

Tasmānija un tās salas

Tasmānija ir sala, kam raksturīga neskarta un mežonīga daba, unikāla flora un fauna, kā arī bagātīgs koloniālisma periods mantojums. Bez lieliskajām pludmalēm un piekrastes ūdeņiem sala piedāvā apskatīt arī tās iekšzemes skaistumu un vietējo iedzīvotāju viesmīlību, ar ko tik slavena ir šī dienvidu sala.

Pati Tasmānija ir Austrālijas štats, kas visādā ziņā ļoti atšķiras no Austrālijas kontinentālās daļas. Aizmirstiet par sausajiem Austrālijas plašumiem – Tasmānijas ainavu raksturo skarbi kalni, plaši purvāji, zaļiem mežiem apauguši pakalni, garas un vientuļas pludmales, dzidras upes, mērenajam klimatam tipiski meži un biezi, necaurejami krūmāji.

Turklāt ainava mēdz mainīties visa strauji – ejot pa zaļu un leknu mežu neparedzēti varat attapties lielā purvājā. Ja uz mirkli vēlaties atslēgties no Tasmānijas neparedzamās dabas, dodieties uz Karaļa salu, kuru raksturo plašas lauksaimniecībā izmantojamas zemes. Pateicoties tām, salā ražo daudz sviesta, siera un krējuma, kas slaveni visā Austrālijā.

Savukārt salas skarbā piekraste ir lieliska vieta makšķerēšanai un sērfošanai. Karaļa salu varat izpētīt, dodoties pārgājienā pa tās pludmalēm un mežiem, kā arī ap tās ezeriem.

Viens no interesantākajiem apkārtnes objektiem ir Flinders sala, kas kopā ar savām piekrastes salām paceļas pār jūras ūdeņiem, atgādinot gigantisku jūras briesmoni. Jāpiebilst, ka šīs salas senatnē bija daļa no zemes strēles, kas savienoja Austrāliju ar Tasmāniju. Neparasta ir arī Bruny sala ar savām plašajām pludmalēm – tieši šajā salā 1788. gadā kāds angļu kapteinis iestādīja pirmo ābeli visā Tasmānijā.

Vientulības meklētājiem noteikti jādodas uz Tasmānijas salu grupā ietilpstošo Marijas salu, jo tajā atrodas senas, noslēpumainas drupas, plaši līči un mežonīgas klintis. Pēc izbrauciena ar jauko vilcienu varat nodoties tikai un vienīgi dabas baudīšanai, jo šeit nav ne veikalu, ne tūristus izklaidējošo motorlaivu.
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Taj Mahal – viena no brīnišķīgākajām celtnēm pasaulē – tika plānota nojaukšanai 1830.gadā, lai varētu atdalīt celtnes marmora fasādi, un ar kuģi nogādāt uz izsoli Londonā. Nojaukšanas iekārtas jau tika pievestas Taj Mahal dārzos, un darbam pie nojaukšanas bija tūlīt jāsākas, kad tika saņemts rīkojums no Londonas neturpināt. Iemesls tam bija tāds, ka pirmā Indijas monumentu marmora fasāžu izsole bija izgāzusies, līdz ar to neatmaksātos nojaukt 200 gadus veco mauzoleju

Pasākumi

Lailas Pakalniņas īsfilma konkursa skatē prestižajā Kannu kinofestivālā!

Nacionālais Kino centrs ar lielu prieku informē, ka latviešu kinorežisores Lailas Pakalniņas īsfilma ir viena no tām izredzētajām deviņām visas pasaules īsfilmām, kas izvēlētas...