Ķenguru sala

Ķenguru sala

Brīnišķīgā sala lepojas ar svaigo gaisu, neskartajām pludmalēm un dažādo ainavu. Šī ir viena no labākajām vietām, kur vislabāk var iepazīt Austrālijas dabu. Riteņbraukšana, niršana, fermu apmeklējumi, izbraukumi ar apvidus auto, makšķerēšana un niršana ietilpst salas izklaides piedāvājumā.

Paralēli tam varat novērot lielisko salas faunu – palūkojieties augšup un ieraudzīsiet koalas un visdažādāko putnu barus, palūkojieties lejup un ieraudzīsiet valabijus, ķengurus, ehidnas, oposumus un pīļknābjus. Piekrastē jūs sajūsminās delfīni un roņi, krastā nakšņot nākošie pingvīni un jūras lauvu kolonijas.

Tā kā sala pēdējā ledus laikmeta laikā atdalījās no kontinenta, šajā vietā ir saglabājušies dzīvnieki un augi, kas nav atrodami nekur citur pasaulē. 30% salas teritorijas ir iekļauti aizsargājamo teritoriju sastāvā, lai šo mantojumu pasargātu. Lai to visu iepazītu, izmantojiet speciālās ekskursijas pa nacionālajiem parkiem un aizsargājamajiem ūdens ceļiem.

Vēl viens salas pievilcības faktors ir unikālās apmešanās iespējas, jo pārnakšņot ir iespējams gan parastās būdiņās, gan hosteļos un saimnieku fermās. Tāpat varat izvēlēties kotedžas, kempingus vai telšu laukumus. Ja alkstat vairāk komforta, izvēlieties hoteli vai viesnīcu. Vārdu sakot – iespējas ir neierobežotas!

Salas dienvidos esošais Flinders Chase Nacionālais parks sevišķi ir pazīstams ar saviem mežiem un aizraujošo piekrasti. Parks kopumā aizņem 74 000 hektārus. Ja vairāk interesējaties par kalnainiem rajoniem, dodieties apskatīt Ievērojamās klintis – dabisku skulptūru parku pie jūras, kurās mājo dažādi putni un kuru formas liek pabrīnīties par dabas neizprotamajiem procesiem. Atslodzei dodieties uz Roņu līci, kur varat pastaigāties starp gigantiskiem jūras lauvām, kas spēlējas ar saviem mazuļiem. Netālu no līča atrodas Admirāļu arka, pie kuras roņi bezbailīgi metas bangojošajos okeāna ūdeņos.

Salas bagātība ir ne tikai lieliskā daba, bet arī izcilā virtuve. Ķenguru salas fermeri ir lepni par savām darba metodēm un tradīcijām, kas ļauj iegūt pilnīgi svaigus un no ķīmijas brīvus produktus. Starp izcilākajiem produktiem jāmin plašā jūras velšu izvēle, medus, sieri ar mājās gatavotu vīnu un daudzas citas.
Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Gineja ir mitrākā galvaspilsēta pasaulē ar 3,7 metriem nokrišņu gadā

Pasākumi

Dons aicina ieklausīties "Tukšumā"

Pēc muzikālās drāmas “Adata” pirmās sezonas panākumiem mūziķis Dons nesnauž uz lauriem un klausītājiem piedāvā pilnīgi jaunu dziesmu latviešu valodā. “Tukšums” ir emocionāls...