Jaunās Dienvidvelsas piekrastes salas

Jaunās Dienvidvelsas piekrastes salas

Kāpēc vēlreiz kāpt lidmašīnā, ja jau 20 stundas esat lidojis līdz Sidnejai? Uzdodiet šo jautājumu ikvienam, kas apmeklējis Lorda Hava vai Norfolkas salu un viņi pateiks, ka tas ir tā vērts. Lai arī krietni dažādas, šīs salas ir īsti vārti uz pasaules dabas mantojuma spožākajām pērlēm.

Lorda Hava sala atrodas 450 kilometrus no Austrālijas kontinentālās daļas. Patiesībā tā ir daļa no agrāk bijušas lielas salas – mūsdienu apmērus tā ieguva dēl plaša vulkāna izvirduma. Aizraujošā daba ar saviem tropu mežu klātajiem pakalniem, zaļajām lagūnām un skaisto floru ir ideāla vieta ikvienam tūristam, sevišķi riteņbraukšanas pārgājienu cienītājiem.

Norfolkas sala atrodas apmēram 1700 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Sidnejas. Vairākumu tās teritorijas aizņem nacionālie parki un rezervāti, kur sevišķa uzmanība jāpievērš putniem. Subtropu klimats padara salu ideāli piemērotu makšķerēšanai, garām pastaigām un niršanai.

Abās salās daba tik tiešam ir fantastiska – Lorda Hava sala pat ir iekļauta Pasaules mantojuma sarakstā. Tās skaistajos tropu mežos aug daudz dažādi skaisti augi un lidinās tikai šajā salā sastopami putni. Savukārt Norfolkas galvenās dabas atrakcijas ir tropu meži un gigantiskās Norfolkas salu priedes, kas reiz tika izmantotas kā tālbraucēju kuģu masti. Abas salas var dēvēt arī par makšķernieku paradīzi, jo šeit var doties ķert gan rifu zivis, gan dziļjūras iemītniekus. Ja tomēr nevēlaties sevi apgrūtināt, dodieties uz kādu no salu restorāniem, kas pasniedz vienkārši pasakainus jūras velšu ēdienus.

Pēc makšķerēšanas noteikti sirds kārojas izmēģināt asākas izjūtas, tāpēc noteikti jāizmēģina niršanas prieki. Varat nirt Lorda Hava salas piekrastes lagūnā, vai arī nirt pie Austrālijas vistālāk uz dienvidiem esošā rifa un apskatīt visdažādākās zivis.

Abu salu iedzīvotāji ir jaukteņi – Norfolkas salas 1800 iemītnieki pārsvarā ir kristiešu misionāru un vietējo pēcnācēji. Lai arī oficiālā valoda salā ir angļu, tomēr plaši izplatīta ir arī vietējā valoda, turklāt Norfolka ir plaši pazīstama kā sena bīstamāko pasaules noziedznieku izsūtīšanas vieta.

Tomēr sala šodien ir mainījusies, ko sevišķi var redzēt Pateicības dienas svētkos, kas šeit tiek svinēti kopš laikiem, kad salu apmeklēja amerikāņu vaļu mednieki. Šajos svētkos Visu Svēto baznīca tiek dekorēta un vietējie dzied dziesmas savā valodā.
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Honkongā ir vairāk Rolls Royce automašīnu kā citur pasaulē

Pasākumi

1.aprīlis – joku diena

Parasti 1.aprīlis ir visai dīvaina diena. Tradicionāli 1. aprīli uzskata par Joku dienu un, zaudējot modrību, ļoti ātri var saņemt uzmundrinošu saucienu „April, april!”. Bet vai jūs...