Filipa sala un Gippsland reģions

Filipa sala un Gippsland reģions

Brīnišķīgi pingvīni, koalas, Austrālijas roņi, migrējošie putni, niršanas vietas un skaistās piekrastes klintis ir tikai daži no iemesliem, kuru dēļ jums vajadzētu apmeklēt Filipa salu, kas sasniedzama pāris stundu ceļojuma laikā no Melburnas.

Gippsland reģions ir dabiska ezeru, mežu, kalnu, vēsturisku mazpilsētu un lieliskas virtuves brīnumzeme. Filipa salu pazīst kā vienu no Austrālijas savvaļas šūpuļiem, kuras slavenākā dabas atrakcija ir Pingvīnu parāde. Sala, kurā no Melburnas var nokļūt 2 stundās, ietver daudzus savvaļas rezervātus, mitros klajumus un elpu aizraujošu piekrasti.

Bez dabas atrakcijām šeit varat apmeklēt arī pasaules klases atpūtas centrus un pat motociklu trasi, kurā notiek pasaules čempionāts motošosejā!

Pingvīnu parāde ir Filipa salas lielākā atrakcija un tā piesaista miljoniem apmeklētāju. Ir izveidots speciāls pingvīniem veltīts centrs, kurā līdz ar krēslas iestāšanos var vērot, kā pingvīni peldas pa viļņiem, lai, pavisam satumstot, nāktu barā krastā, lai nakšņotu savās pazemes alās. Pēc pingvīnu vērošanas nākamajā dienā varat doties nirt, jo šeit tādas iespējas ir.

Starp vairākām patiesi izcilām niršanas vietām jāatzīmē Smaile – granīta klints un Kolinsa ala ar vertikālām sienām, kurā mājo visdažādākie jūras iemītnieki.

Asāku izjūtu cienītāji var doties nirt naktī, aplūkojot gigantisku kuģa vraku.

Sala ir mājvieta valsts lielākajai Austrālijas roņu kolonijai, kurā ietilpst līdz 18 000 šo unikālo radību. Salas modernais Jūras Dabas centrs piedāvā apskatīt peldošos roņus, kas brīvā dabā medī un spēlējas savā starpā.

Jāpiebilst, ka Filipa sala ir arī migrējošo putnu centrs, jo ik gadu šeit ierodas simtiem tūkstoši putnu pat no ziemeļu polārā loka. Laika posms no septembra līdz maijam salā ir sevišķi nozīmīgs, jo tad putnu daudzums tajā dubultojas!

Gippsland reģionā, kurā ietilpst arī piekrastes salas (ieskaitot Filipa), atrodas viens no slavenākajiem nacionālajiem parkiem – Wilsons zemesrags, kas aizņem mežonīgu pussalu, kas iestiepjas jūrā, veidojot klinšainu, stāviem krastiem bagātu piekrasti, vienlaikus ietverot arī skaistas balto smilšu pludmales un skaistus līčus.

Mežiem klātas kalnu nogāzes, smilšu kāpas un ezeri padara šo parku par ideālu vietu telšu pārgājieniem, pastaigām, putnu vērošanai un peldēšanai.
Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sahāras tuksnesis katru gadu izplešas par kilometru dienvidu virzienā

Pasākumi

„Mumiy Troll” uzsāks tūri, uzstājoties īstos ASV roka klubos

Sestdien, 14. februārī grupas „Mumiy Troll” LV koncerts. Uzsākta biļešu pārdošana 108. sektorā sākot no 25 latiem, kas ir vistuvākais sektors pretī skatuvei. Tieši tur varēs baudīt...