Zilie kalni

Zilie kalni ieguvuši savu nosaukumu no zilās dūmakas virs sveķkoku mežiem, ko rada eikaliptu eļļa. Kalni atrodas tikai 104 kilometrus uz rietumiem no Sidnejas, Jaunās Dienvidvelsas galvaspilsētas.

Juras laikmeta parks

Vairāk nekā 3 miljoni cilvēku katru gadu apmeklē Zilo kalnu Nacionālo parku. Daži ierodas, lai vienkārši aplūkoti šo aizraujošo un dramatisko kalnu ainavu, bet tūkstošiem bezbailīgu piedzīvojumu meklētāju izvēlas šo parku, lai ar zirgu dotos kalnā, kāptu klintīs vai dotos pārgājienos pa alām, pilnībā izbaudot savvaļas dzīvi.

Parks, kas ir iekļauts Pasaules dabas mantojuma sarakstā, aizņem miljonu hektāru un tas piedāvā simtiem kilometru klinšu sienu, pa kurām kāpelēt, kanjonus, ko pārvarēt, pazemes alas, ko izpētīt, dzidras upes, kurās peldēties un dziļas ielejas, pa kurām doties izjādēs.

Daudzas piedzīvojumu ekskursiju kompānijas piedāvā pieredzējušus gidus, kas palīdzēs visu vecumu un visu fiziskās sagatavotības līmeņu cilvēkiem. Ekskursiju laikā gidi mācīs izdzīvošanu krūmājos, palīdzēs izpētīt apakšzemes alu tīklu zem Kanangra parka, kā arī dosies kopā ar jums 8 dienu izjādē pa dziļo Megalong ieleju.
Jenolan alas .

Seni klinšu veidojumi paveras skatam Jenolan alās , apmēram 76 kilometrus no Katoomba pilsētas. Alu apkārtnē var doties izbraukumā pa Skatu Dzelzceļu vai izbaudīt lieliskus skatus no Gaisa ceļa – gondolas tipa gaisa vagoniņa.

Zilo kalnu braucēju paradīze

Zilajos kalnos ar auto var doties pa skaistiem ceļiem, apmeklējot vēsturiskas pilsētas un aplūkojot plašus klintājus. Ja braucat ar auto, noteikti iegriezieties Tomah kalna botāniskajos dārzos.

Ziemassvētku prieks

Ziemassvētki jūlijā? Tas ir iespējams un to sauc par „Yulefest” – svētkiem, kas notiek Zilo kalnu reģionā un ir viena no tā lieliskākajām atrakcijām. Tūkstošiem viesu dodas kalnu virsotnēs jūlijā un augustā, lai piedalītos ziemassvētkiem līdzīgās atrakcijās, līksmojot par godu sniegam, kas katru gadu šos kalnus uz nelielu brīdi pārvērš ziemas brīnumzemē. Kopā ar ziemas vējiem šajā vietā ierodas arī cilvēku viesmīlība, ziemassvētku cepumi, dziesmas un Ziemassvētku vecītis.

Daudzi no reģiona viesu namiem šajā laikā piedāvā ziemassvētkiem raksturīgus ēdienus – tītaru, cepeti, vistu, dzērveņu mērci, ziemassvētku pudiņu un daudz jautrības. Lielisko virtuvi papildina laba izklaide, kas ietver dziedāšanu un deju grupu uzvedumus.

Barmoral viesu nams rīko Mistikas naktis, Mercure kūrortā īstu ļembastu rada rīkotie „Yulefest vakari”, bet, ja vēlaties šos oriģinālos svētkus izbaudīt mierīgākā atmosfērā, izvēlieties vakariņas sveču gaismā Norwood namiņā Blackheath , vai lieliskas brokastis Carrington viesu namā Katoomba pilsētā. Kopumā Zilajiem kalniem raksturīgi četri izteikti gadalaiki, no kuriem īpašākais ir ziema (jūlijs, augusts), kad šeit tiek svinēti „Yulefest” svētki.

Apmešanās Zilajos kalnos

Apmešanās un pusdienu ieturēšanas iespējas šajā reģionā ir neierobežotas, vairums viesu namu ir atvērti septiņas dienas nedēļā. Apmesties var moteļos, tūristu būdiņās, kotedžas un namiņos.

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami viļņi, sasniedzot zemi, var būt pat simtiem metrus augsti. Stāvāks krasts veido augstākus cunami viļņus

Pasākumi

„Zaļā 4diena” kopā ar “Mofo” un “Dun Dun”

Turpinot aizsākto koncertu sēriju, „Zaļā 4diena” aicina visus uz nākamo
pasākumu 13. augustā 21:00 uz peldošās darbnīcas, Andrejsalā.

Šajā
reizē koncertēs divas lieliskas...