Tropiskā Ziemeļu Kvīnslenda

Tropiskā Ziemeļu Kvīnslenda – kopā ar Kērnsas pilsētu kā galveno centru – ir plašs reģions, kas ietver pludmales un piekrastes mitrās zemes, plakankalnes, mežus un savannas, kā arī daudzus lieliskus apskates objektus.

Parki un meži

Mitrā tropu josla aizņem 894 000 hektārus un stiepjas gar okeāna krastu no Cooktown pilsētas dienvidos līdz Townsville ziemeļos, ietverot 19 nacionālos parkus un 31 valsts mežu.

Barron aizas Nacionālais parks 

Šis parks atrodas tikai 15 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Kērnsas pilsētas. Pie Kuranda upe gāžas pa 250 metrus garu stāvu nogāzi, veidojot Barron ūdenskritumus . Uz šo aizas parku var doties pa skaisto Kērnsa – Kuranda dzelzceļa līniju .

Ekoloģiskie dārgumi

Robežojoties ar Lielo barjerrifu, mitrie tropu meži šajā reģionā piedāvā lieliskas ainavas un skarbu reljefu ar straujām upēm, dziļām aizām un daudziem ūdenskritumiem. Šajos mežos mājo daudzas retas dzīvnieku un augu sugas.

DaintreeCape apgabals

Neskartais apgabals uz ziemeļiem no Kērnsas ir savvaļas iemiesojums. Tajā atrodas gan Pasaules dabas mantojumā iekļautā Lielā barjerrifa daļa, gan tropu meži – nekur citur Austrālijā šādi divi dabas brīnumi nav sastopami vienuviet.

Apgabals ir pazīstams ar savu lielisko dabu, tāpēc vietējās tūrisma aģentūras piedāvā lieliskus maršrutus, kas ļaus gūt ieskatu dabā un brīnišķīgajā upju sistēmā. Ir iespēja doties izbraukumā pa Daintree upi , aplūkojot krastu džungļus, kuros mājo dažādi putni, dzīvnieki un rāpuļi, ieskaitot milzīgus krokodilus un pitonus.

Starp Daintree un Bloomfield upēm Cape Nacionālā parka mežainās nogāzes satiekas ar Lielā barjerrifa jūras parku, kur rifi atrodas gandrīz pie paša krasta. Viena no lielākajām tropu mežu zonām Austrālijā ir tieši Daintree upes ieleja.
Tropu mežu cilvēki.

Tropu mežos dzīvo Austrālijas pamatiedzīvotāji – aborigēni, kuriem raksturīga garīgā kultūra, kas atspoguļojas šo cilvēku ikdienas dzīvē. Garīgums ir manāms viņu mākslā, rokdarbos un rituālos visā valstī. Aborigēni pārstāv vienu no pasaules senākajām eksistējošām kultūrām, aborigēni šeit dzīvoja jau laikā, kad Ēģiptē tika celtas piramīdas.

Aborigēniem raksturīga cilšu sabiedrība. Lai iepazītu šo cilvēku kultūru, var izmantot pašu aborigēnu dibinātu uzņēmumu pakalpojumus, kas organizē īpašas ekskursijas. Kuranda ir viens no lielākajiem aborigēnu ciematiem tropu mežos Ziemeļu Kvīnslendā – uz to var nokļūt, ejot caur klinšu tuneļiem, šķērsojot aizas un ejot gar ūdenskritumiem.
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zemes gravitācijas dēļ, maksimālais iespējamais kalnu augstums ir ne augstāk par 15000 m

Pasākumi

Mākslinieces LINDAS FREIBERGAS personālizstāde “IR LABI”

Studiju gados Latvijas Mākslas akadēmijā vārdi „ir labi” simbolizē jautājumu - vai šis mākslas darbs ir pietiekami labs dotajam uzdevumam, savukārt pēc studiju beigšanas - tā ir...