Lorda Hava sala

Lorda Hava sala 

Lorda Hava sala – vientuļa vulkāniskas izcelsmes sala, fragments no pasaulē vistālāk uz dienvidiem esošā koraļļu rifa – ir daļa no Jaunās Dienvidvelsas, atrodoties 450 kilometru attālumā no Austrālijas.

Pasaules mantojuma sarakstā iekļautie tropu meži. Lorda Hova sala ir vienīgā Jaunās Dienvidvelsas sala, kas iekļauta Pasaules dabas mantojuma sarakstā. Pavisam pasaulē atrodas četras šajā sarakstā iekļautas salas. Pasaules mantojuma sarakstā Lorda Hava sala tika iekļauta 1982. gadā, pateicoties tās retajām augu, putnu, jūras dzīvnieku sugām un izcilajam dabas skaistumam.

Lorda Hava salā mājo apmēram 130 pastāvīgās putnu sugas, bet vēl daudzi putni šeit ierodas uz laiku migrācijas ceļā. Salā iecienītas ir putnu vērošanas ekskursijas. Salas piekrastes ūdeņiem piešķirts jūras parka statuss, tajos mājo apmēram 500 zivju sugu. Piekrastes ūdeņos sastopamas apmēram 80 sugas koraļļu, no kurām 4% aug tikai šīs salas piekrastē. Uz salas atrodas divas licencētas niršanas skolas.

Salas atrašanās vieta

Sala atrodas 700 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Sidnejas, tā ir 11 kilometrus gara un 2.8 kilometrus plata. Salu pārsvarā klāj tropu meži un palmu birzis, to ir viegli apceļot ar kājām vai velosipēdu.

Eksotiski jūras putni

Salā mājo dažādi putni, pat tādi, kas migrē no Japānas un Sibīrijas. Salā apmetas lielas kolonijas un tā ir pasaulē lielākā barošanās vieta sarkanās astes tropu putniem.

Jūras vide

Salu, uz kuras sastopamas apmēram 240 augu sugas, apskalo siltas okeāna straumes un ieskauj koraļļu rifi, kas nodrošina labus dzīves apstākļus daudzām eksotiskām zivju sugām.

Niršana

Salas piekrastē var nirt ar un bez akvalanga, aplūkojot dažādos koraļļus un neparastās zivis, ieskaitot lauvaszivi, rajas un citas.
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākā sala Vidusjūrā ir Sicīlija

Pasākumi

Piedzīvojumu parkā troses nobrauciens!

Piedzīvojumu parkā  Ventspilī,  Saules ielā 141,  apmeklētājiem tiek piedāvāta atkal jauna atrakcija - nobraucieni ar trosi pāri kalna nogāzei. Troses nobrauciens ir 200 m...