Mitrā tropu brīnumzeme

Tropiskās ziemeļu Kvīnslendas nepārspējamā Lielā barjerrifa apmeklējumu lieliski var papildināt ar aktivitātēs piekrastē, piemēram, dodoties apskatīt piejūras tropu mežus. No šāda piedāvājuma atteikties būtu grēks, jo reģions ietver sevī vienu no dažādākajam un plašākajiem mitrzemju apgabaliem un tropu upju sistēmām visā pasaulē.

Augstkalnu tropu meži ir krāšņākā Atherton plakankalnes, kas atrodas Hypipamee Nacionālajā parkā , rota. Uzkāpiet Hypipamee kalna galā, kur jūsu acīm pavērsies plašs krāteris, kurā atrodas mierīgs un skaists ezers. Krāteri izveidojis sen atpakaļ noticis vulkāna izvirdums. Kalna apkārtnē noteikti apskatiet Dinner ūdenskritumus uz Barron upes .

Noteikti jāapskata ir arī Wooroonooran Nacionālais parks ar lieliskajiem Tchupala ūdenskritumiem . Pats parks ir viens no mitrākajiem kontinentā un tā teritorijā ir izveidotas lieliskas pārgājienu takas, kas aizved arī uz Palmerston zemesragu, kuru 1770. gadā atklāja un vārdu tam deva kapteinis Džeimss Kuks. Ja vairāk uzmanības vēlaties pievērst florai un faunai, dodieties uz Jardine upes mitrajiem rajoniem Jorkas raga pussalā.

Šis lielākais Kvīnslendas ūdens ceļš sniegs lieliskas iespējas putnu vērotājiem un arī kruīzu faniem, kam patīk pa upi ceļot ar lēniem kuģiem, vērojot krokodilu laiskās rotaļas ūdens liliju biezokņos.

Pati Atherton plakankalne, kas atrodas pie Kērnsas, ir radusies senos laikos vulkāniskas aktivitātes rezultātā. Bagātīgās augsnes un lielais nokrišņu daudzums šo vietu ir padarījuši sevišķi auglīgu, bet virsotnes, krāteri un upju aizas – sevišķi skaistu. Tieši šajā plakankalnē izteku rod trīs krāču laivu sportam piemērotas upes.

Viens no reģiona brīnumiem ir arī pasaules vecākais joprojām dzīvais tropu mežs Daintree , kurā dzīvo 225 sugu putni, kā arī tādi reti dzīvnieki kā koku ķengurs. Tā kā Daintree upe plūst uz skaisto koraļļu jūru, izmantojiet iespēju aplūkot šo apkārtni, dodoties kruīzā.
Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Aļaskā ir aptuveni 5000 zemestrīces gadā, 20% no tām ir spēcīgākas par 3,5 ballēm pēc Rihtera skalas

Pasākumi

Madonna izdod savu garšīgāko albumu

13.maijā mūzikas izdevniecības Warner Bros apgādā klajā nāca pasaules popmūzikas dīvas nr.1 Madonnas jaunākais studijas albums “Hard Candy”....