Tasmānijas ezera apgabals

Tasmānijas ezeru apgabals

Tasmānijas ezeru apgabals, kas ir viens no lieliskākajiem piemēriem kā saglabāt apkārtējo dabu, ir plaši pazīstams ar savām makšķerēšanas vietām, izbraukumiem ar laivām un savu nošķirtību no masām. Ezera apkārtne ir īsta paradīze vientuļniekiem un skaistas dabas apjūsmotājiem, kurus vilina tropu mežu noslēpumainie biezokņi un mierīgie ezeri, kuros mājo brangas foreles.

Viens no skaistākajiem šajā vietā ir vientuļais Sorreil ezers, kas atrodas Tasmānijas centrālajā plakankalnē. To ieskauj skaisti tropu meži ar bagātīgu floru un faunu. Ezers ir bagāts ar varavīksnes un brūnajām forelēm.

Turpat tuvumā esošais Crescent ezers arī ir īsta makšķernieku leiputrija. Šajos ezeros noķert 12 kilogramus smagu foreli nav nemaz tik grūti. Starp izciliem foreļu ezeriem jāatzīmē arī Artūra ezers un Lielais ezers, kuros foreļu ikri pirmo reizi ielaisti tika 1864. gadā.

Tasmānijas dienvidrietumu daļas ziemeļu stūrī atrodas Pedder un Gordon ezeri, kas kopā veido Austrālijas lielāko saldūdens krājumu 27 reizes pārspējot pat Sidnejas līci. 1972. gadā Pedder ezerā izlaistie 350 000 foreļu ikri sekmējuši to, ka šodien tajā var notvert gigantiskas zivis.

Viens no pasaules nomaļākajiem, bet arī skaistākajiem nostūriem ir Tasmānijas Dienvidrietumu Nacionālais parks. Tikai 20. gadsimta otrajā pusē šī teritorija tika pilnībā izpētīta un kārtīgi iezīmēta kartē. Parkā vara doties apskatīt skaistāko Tasmānijas pārgājienu taku Western Arthurs Bushwalk – ejot pa to, 20 kilometru garumā redzēsiet 30 ezerus un 25 kalnu virsotnes. Aizraujošos pārgājienos varat doties arī Cradle kalna apkārtnē – šeit redzēsiet zaļojošus pakalnus, foreļu pilnus ezerus un majestātiskus mežus. Kalnu ainavas, svaigais gaiss, dažādie dzīvnieki un burvīgais laiks noteikti liks padomāt par uzkavēšanos šajā vietā vismaz uz pāris dienām.
Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Indonēzijas valsts sastāv no vairāk nekā 17000 salām

Pasākumi

Intara Busuļa jauno albumu var lejuplādēt bez maksas

No 3.jūnija Galerija Centrs piedāvā visiem Intara Busuļa mūzikas cienītājiem 50 000 bezmaksas dziesmu lejupielādes mājas lapā www.PlatformaMusic.lv....