Sidneja

Sidneja 

Saulaina, seksīga, mūsdienīga – Sidneja ir īsta dienvidu puslodes pērle. Sidnejas Operas nams un Sidnejas Ostas tilts ir pasaulslavenas ēkas, tomēr pilsēta piedāvā daudz vairāk.

Izcilā virtuve

Austrālijas virtuvi raksturo tās etniskais sajaukums. Tā kļūst aizvien populārāka visā pasaulē, kopā ar vietējiem vīniem plūcot laurus dažādos starptautiskos festivālos.

Sidnejā jūs atradīsiet restorānus visām gaumēm un pirktspējām, sākot ar Newtown piepilsētas lētajām ķīniešu un vjetnamiešu ēstuvēm un franču un afrikāņu restorāniem, beidzot ar Glebe priekšpilsētas izsmalcinātajām ēstuvēm. Starp labākajiem pilsētas restorāniem jāizceļ Circular Quay restorāni, vēsturiskās Klinšu apkārtnes restorāni, kā arī Doyles restorāns pludmalē Watson līcī, kas ir viens no labākajiem jūras produktu ēdienu restorāniem.

Starp jaunumiem jāpiemin Austrumu Circular Quay restorāni netālu no slavenā Operas nama. Sidneja lepojas arī ar izsmalcināto kafijas kultūru, pateicoties savai kosmopolītiskajai iedzīvotāju ainai. Labas kafejnīcas atrodas ik uz soļa, bet labākās atradīsiet Darlinghurst piepilsētā, kas atrodas neilga gājiena attālumā no Karaliskā Krusta pilsētas dzelzceļa stacijas.

Austrālijas stils

Sidnejas iedzīvotājiem patīk uzturēt savu imidžu – viņi apmeklē labākos restorānus, skaistākās pludmales un plašākos pastaigu laukumus. Viņi satiekas ar draugiem un izklaidējas, viņos kūsā nepārtraukta enerģija un drosme, tāpēc šo pilsētu bieži dēvē par vienu no Austrālijas stila galvaspilsētām.

Pateicoties lieliskajam klimatam un bezrūpīgajam dzīves veidam, Sidneja ir iespaidojusi ne vienu vien dizaineri, kas vietējo kultūras ainu ir pārnesis uz savām apģērbu līnijām. Mercedes Austrālijas modes nedēļa Sidnejā katru gadu atspoguļo Austrālijas modes ievērojamo lomu pasaulē.

Tādi Sidnejas dizaineri kā Collette Dininngan un Akira Isogawa ir iemantojuši pasaules slavu. Labākās iepirkšanās vietas attiecībā uz apģērbu ir Oxford iela , Double līcis , kā arī Skygarden , Martin Place un jaunais Grace Bros iepirkšanās centrs. Tomēr Austrālijai tipiskas iezīmes atspoguļojas ne tikai apģērbā, bet arī arhitektūrā – daudzi nami ir celti Sidnejā uz klintīm, organiski iekļaujoties apkārtējā vidē.

Sidnejas līcis 

Sidnejas līcis ir pilsētas centrālais punkts, kas sadala to divās daļās. To šķērso slavenais Sidnejas Ostas tilts un Līča tunelis. No okeāna līcī kuģi ienāk caur skaistiem dabiskiem klinšu vārtiem starp Circular Quay rajonu un pludmales piepilsētu Manly .

Šo klinšu vārtu teritorijā atrodas Sidnejas Līča Nacionālais parks, kura dažādie augi un tajā mītošās putnu sugas pārsteidz ikvienu, kas ar kuģi iebrauc pilsētā. Līča piekraste ir ļoti skaista, sevišķi naktīs, kad tiek izgaismots Ostas tilts un Sidnejas Opera, līdz ar to ūdenī atspoguļojas visdažādāko krāsu gaismas.

Pa līci nepārtraukti kursē dažādi tūristu kuģīši, jahtas, lieli kuģi un ūdens taksometri. Līča centrā atrodas vairākas salas, no kurām zināmākā ir Denison sala ar savu smilšakmens pili. Haizivs sala (atrodas starp Bradleys klintīm un Rozes līci) piedāvā lielisku skatu uz Sidnejas Ostas tiltu.

Oxford iela , Karaļa krusts un Darlinghurst apkārtne

Šī apkārtne Sidnejā ir vieta, kas nekad neguļ. Šeit atrodas simtiem bāru, kafejnīcu, restorānu, krogu un naktsklubu. Rajons starp Darlinghurst un Karaļa Krustu ir Viktorijas iela – dienā iecienīta kafejnīcu apmeklētāju vieta, kur atrodas arī Tropicana ceļš – vieta, kur noris ikgadējais īsfilmu festivāls.

Rajons apkārt Taylor skvēram savukārt ir vietējais seksuālo minoritāšu centrs – katru gadu šeit notiek geju un lesbiešu gājiens, turklāt šeit atrodas vairāki, speciāli seksuālajām minoritātēm veltīti nakts klubi. Ja jums pie sirds iet mūzika, dodieties uz George ielu, kur atrodas iecienīti džeza klubi, vai arī uz klubu Pagrabs, kurā katru vakaru tiek izpildīta dažāda mūzika, ieskaitot blūzu un tautas mūziku.

Visbeidzot jāpiemin labākie krogi un bāri – tie pārsvarā ir atvērti 24h. Populārākie un labākie atrodas pilsētas centrā, kā arī pludmales piepilsētās.
Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ķīnā ir vairāk cilvēku, kas runā angliski, kā ASV

Pasākumi

Izdota aktuālāko latviešu hitu izlase “Doremi.lv Hiti 2008”

Neskatoties uz to, ka visas šajā izlasē iekļautās dziesmas šobrīd jau ir pieejamas mp3 formātā mūzikas portālā doremi.lv, šonedēļ veikalu plauktos nonāk arī šo dziesmu izlases CD...