Melburna

Melburna 

Melburna ir Viktorijas štata galvaspilsēta un vienlaikus arī kultūras centrs.

Melburnā ir viss – mode, laba virtuve, izklaide un sports. Pilsētu uzskata par labāko iepirkšanās centru Austrālijā, turklāt šeit ir lieliska naktsdzīve un izklaides programma – filmu festivāli, lieliskas izstādes un koncerti.

Vienalga, vai meklējat ekskluzīvus apģērbus, suvenīrus, dzirkstošu Chardonnay , šikus bārus vai džeza klubus, to visu atradīsiet Melburnā. Pilsēta ir slavena ar saviem pasākumiem – sākot ar Melburnas Starptautisko Teātra festivālu un Melburnas Starptautisko ziedu festivālu, beidzot ar Melburnas Modes festivālu un Pavasara Sacīkšu karnevālu. Melburna ir arī Austrālijas sporta galvaspilsēta, tajā notiek gan tenisa turnīri, gan Pirmās formulas sacīkstes.

2006. gadā pilsētā notiks Labas Gribas spēles, kas būs lielākais sporta notikums Austrālijā šogad. Ar saviem 3000 restorāniem, bāriem un kafejnīcām Melburna lieliski atspoguļo 75 dažādas pasaules virtuves, sniedzot labas izklaides iespējas gardēžiem. Viena no lielākajām pilsētas atrakcijām ir Yarra upe, kas tek caur to, savienojot parkus un dārzus ar sporta un izklaides vietām.

Pārtika un dzērieni

Melburna virtuves ziņā ir vismūsdienīgākā pilsēta Austrālijā. Yarra upes piekrastes rajonā Southbank atrodas vairāki labi restorāni.

Turpat pāri upei atrodas Federācijas skvērs, kas ietver sevī ekskluzīvo Jacque Reymond Arintji restorānu. Pie ķīniešu kvartāla savukārt atrodas Austrālijas apbalvotākais restorāns, bet Viktorijas ielā Richmond piepilsētā atrodas labi vjetnamiešu virtuves restorāni.

Starp labākajiem itāļu restorāniem Melburnā jāpiemin Grosso Fiorentino un Becco, savukārt libāniešu – Greg Malouf MoMo un Teague Ezard. Labāko pastu pilsētā pasniedz Fitzroy ielā Cafe di Stasio .

Ja dodat priekšroku labiem vīniem, jādodas uz Melburnas Vīna zāli George hotelī. Tāpat pilsētā ir pieejami labi grieķu ( Antipodes ), itāļu (Bruneti) un citu valstu virtuvju restorāni. Pārtiku var iegādāties arī daudzos tirgos, ieskaitot leģendāro Karalienes Viktorijas tirgu, kas izveidots 1878. gadā un kurā var iegādāties svaigus augļus un dārzeņus, jūras veltes, juvelierizstrādājumus, apģērbus un pat autentiskus austrāliešu suvenīrus.

Labas Gribas spēles

Melburnā šogad notiks viens no lielākajiem gada sporta notikumiem pasaulē, kurā 71 nācijas sportisti sacentīsies 16 sporta veidos 12 dienu garumā. Programmā ir 12 individuālie un 4 komandu sporta veidi.

Labākie atlēti sacentīsies par zelta medaļām. Papildus sacensībām tiks rīkoti dažādi izklaides pasākumi, ieskaitot izstādes, koncertus, deju uzvedumus un citus.

Tā kā pilsēta lepojas arī ar lielisku arhitektūru, brīnišķīgiem dārziem, labu virtuvi un kultūras dzīves piedāvājumu, sporta draugiem garlaikoties nenāksies. Jāpiebilst, ka 1956. gadā Melburnā tika rīkotas Olimpiskās spēles, līdz ar to pilsētai jau ir pieredze nozīmīgu sporta pasākumu organizēšanā.

Pasaules klases kultūras dzīve

Melburnā ikdienas dzīve neatņemami saistīta ar kultūru, par ko liecina gan izcilā arhitektūra un grandiozie mūzikli, gan mākslas izstādes un slaveni festivāli. Visā pilsētā atrodas daudz dažādu kultūras objektu, sākot no Yarra upes piekrastes, beidzot ar Melburnas muzeju vēsturiskajos Carlton dārzos. Southbank rajonā atrodas Austrālijas Mūsdienu mākslas centrs, kam kaimiņos ir Nacionālā Viktorijas štata galerija, kas veltīta austrāliešu (sevišķi aborigēnu) mākslai.

Yarra upes krasta zonā atrodas Federācijas skvērs, kurā nepārtraukti tiek rīkotas dažādas izstādes un citi pasākumi. Skvērā atrodas Austrālijā pirmā mākslas galerija, kas veltīta tikai vietējai mākslai, kā arī Austrālijas Kino centrs. Tāpat Melburna lepojas ar dažādiem teātriem, mākslas galerijām. Katru gadu pilsētā tiek rīkoti dažādi pasākumi, ieskaitot ikgadējus filmu un modes festivālus, Melburnas Starptautisko Teātra festivālu, Melburnas Dārzu festivālu, Melburnas starptautisko mākslas festivālu un citus.

Mode

Melburna ir Austrālijas galvaspilsēta, tāpēc Austrālijas mode atspoguļo galvenokārt Melburnas diktētās tendences. Austrālija lepojas ar daudz talantīgiem dizaineriem, tāpēc ir grūti kādu no viņiem īpaši izcelt.

Tomēr starp pasaulē slaveniem dizaineriem jāpiemin Kolete Dinigana ( Colette Dinnigan , kuras apģērbus ir valkājusi pat slavenā aktrise Nikola Kidmena. Austrālijas dizaineru apģērbi ir stilīgi un moderni.

Slavenākie sieviešu kārtas dizaineri ir Liza Ho (Lisa Ho ), Alana Hila ( Alannah Hill ) un Tea Rouza (Tea Rose ). Austrālijas apģērbu industrija sevišķi labi specializējas speciālo brīvdabas apģērbu ražošanā, jo daudzas drēbes tiek veidotas, ņemot vērā klimatiskos apstākļus un reljefu. Brīvdabas apģērbu ražošanā Austrālija ir viena no vadošajām valstīm pasaulē.

Tāpat austrālieši ražo labus apģērbus sērfotājiem, kā arī ielas drēbes. Uzņēmums „Mambo” piedāvā lieliskas kolekcijas dažādām gaumēm, ko ļoti iecienījuši ārvalstu tūristi. Austrālijā ražotais apģērbs sērfotājiem ir iecienītākais pasaulē.

Tā kā Austrālija ir viena no lielākajām aitu audzētājām pasaulē, šeit var iegādāties dažādus labas kvalitātes vilnas apģērbus. Merino aitu sugas vilna ir unikāla visā pasaulē, tāpēc no tās ražotie apģērbi ir ļoti populāri.

Tomēr ikvienam tūristam noteikti jāiegādājas kaut kas no vietējo aborigēnu tradicionālajiem apģērbiem. Balarinji apģērbi atspoguļo pirmatnējās mākslas un mūsdienu grafikas apvienojumu ar dzīvīgā, krāsām, savukārt tuksnešu drēbes ieturētas zemes toņos, atspoguļojot folkloras iezīmes.
Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami viļņi, sasniedzot zemi, var būt pat simtiem metrus augsti. Stāvāks krasts veido augstākus cunami viļņus

Pasākumi

Bērnu un jauniešu konkurss festivālam „Rock`n`Roll visām paaudzēm”

Jau otro reizi Liepājā notiks festivāls „Rock`n`Roll visām paaudzēm”. Šogad liepājniekiem 22.un 23.augustā koncertestrādē „Pūt vējiņi” notiks trīs dažādi koncerti, kuros būs...