Skiathos

SKIATHOS

Skiathos atrodas Sporādas salu rietumos. Salai šāds nosaukums ir bijis 3000 gadu garumā, tas ir radies no grieķu vārda „skia”, kas nozīmē ēna, un svētā kalna „Athos”, kas paceļas 140 km ziemeļaustrumos no Skiathos, nosaukuma – „sala Athos ēnā”.
Skiathos klāj 58 m2 lielu, pārsvarā kalnainu teritoriju ar augstāko punktu 433 metru augstumā.
Salu pārsvarā klāj priedes, taču ir atrodami valriekstu un platānas koki. Tā sastāv no lielāku un mazāku līču virknes, kas veido vairāk nekā 60 pludmales, piedāvājot dažas no vislabākajām Grieķijas peldvietām. Ap salu atrodas dažas mazākas saliņas.

Galvenās industrijas ir lauksaimniecība, zvejniecība un tūrisms. Šeit ir tikai viens galvenais ceļš, kas ved no pilsētas gar dienvidu krastu uz daudziem maziem līčiem un pludmalēm. Transports ir iespējams ar autobusu vai taksi.

Skiathos ir viena no neatklātajām paradīzēm, ko ir vērts iepazīt un izpētīt.

VĒRTS REDZĒT

BOURTZI 

Bourtzi ir maza pussala, kas sadala Skiathos ostu divās daļās. Pagātnē šeit bija forts, ko nodibināja Gizi brāļi 1207.gadā. To ieskāva cietokšņa mūra izrobojumi un ambrazūras, bet vārtu labajā un kreisajā pusē bija apaļi torņi.
Pēc mūsdienu drupām nav iespējams noteikt sienu augstumu. Vēl jo vairāk, fortā atradās cisterna un maza baznīca Agios Georgios par godu venēciešu protektoram. Šīs baznīcas dēļ, Bourtzi arī tika saukta par „Kastelli tou Agiou Georgiou” – Svētā Georga pils. 1660.gadā forts tika iznīcināts, kad admirālis Frančesko Morozini okupēja salu.

TSOUGKRIA

Ienākot Skiathos ostā, ir redzama neapdzīvotā Tsougrias sala. Tā ir brīnišķīga sala, zaļa, ar pludmalēm gar tās krastu un kristāldzidriem, ziliem ūdeņiem. Šeit atrodas gleznainā Agios Floros baznīca, ko ir vērts apskatīt. Tsougrias var nokļūt ar laivām, kas katru rītu atiet no Skiathos ostas.

KASTRO

Aptuveni 14.gadsimtā, sakarā ar nepārtrauktajiem pirātu uzbrukumiem, Skiathos ļaudis bija spiesti uzbūvēt savu pilsētu Kastro, salas ziemeļu daļas pussalā, kas bija kā dabīgs cietoksnis. Lai stiprinātu cietoksni, viņi tam apkārt uzcēla sienas ar ambrazūrām un lielgabaliem. Tās bija ļoti spēcīgas un augstas.
Komunikācijas starp cietoksni un zemi notika pa pārvietojamu koka tiltu, kas savienoja cietokšņa vārtus ar pretim esošo kalnu. Trauksmes gadījumā tilts tika ievilkts Kastro iekšpusē, tādā veidā neļaujot iekļūt ienaidniekiem. Ārējo vārtu augšā atradās terase ar nozīmīgo „zemiastra” – panna pilna ar karstu ūdeni iebrucēju applaucēšanai.

VASILIAS


Atrodas priežu ietērptos kalnos, šī teritorija paver iespaidīgus piekrastes skatus. Skiathos pilsēta atrodas aptuveni 6 km attālumā.

PLUDMALES

Lalaria  pludmale ir viena no jaukākajām un krāšņākajām Grieķijas pludmalēm. Tā atrodas salas ziemeļaustrumu daļā un ir slavena ar saviem brīnišķīgi apaļajiem, jūras izveidotajiem akmeņiem. Šajā pludmalē iespējams nokļūt tikai no jūras. Ziemeļu vēji nikni krīt uz stāvajām, dabīgi baltajām klintīm, kas iespaidīgi paceļas pār jūru. Šie vēji jau miljonu gadu garumā ir veidojuši apaļos, baltos oļus – sauktus „lalaria” – ar kuriem klāta visa sala.

Translate

Šodien

2019. gada 20. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visvairāk Coca – Cola uz vienu iedzīvotāju tiek patērēta Islandē

Pasākumi

Basģitāras leģendas Billija Šīhena meistarklase Rīgā

Septembra sākumā Rīgā viesosies viens no mūsdienu ievērojamākajiem basģitāristiem Billijs Šīhens (Billy Sheehan). Otrdien, 2. septembrī, plkst. 17.00 Mūzikas akadēmijas Studentu klubā...