Saronas salas

AEGINA SALAS


Aegina salas atrodas gandrīz pašā Saroniešu salu vidū un ir tuvākā sala Atēnām, ja neņem vērā Salamina, kas atrodas tikai dažu km attālumā.
Ir vairāki iemesli, kāpēc Aegina ir populāra vieta, kur pavadīt brīvdienas. Brīnišķīgā Aegina pilsēta, lieliskās pludmales, tradicionālā arhitektūra, krāšņās apdzīvotās vietas kā Agia Marina un Perdika , kā arī, protams, Afea Atēnas svētnīca un slavenā Agios Nektarios baznīca blakus Paleohora.

VĒRTS REDZĒT

AFEA ATĒNAS SVĒTNĪCA

Afea svētnīca ir aptuveni 300 m virs jūras līmeņa salas ziemeļaustrumu daļā, 4 km attālumā no Agia Marina un 12 km no Egina pilsētas. No šejienes paveras lielisks skats ziemeļos uz Saroniešu līci un dienvidos uz Agia Marina.

AGIOS NEKTARIOS

Svētais Nektarios ir Aegina aizbildnis. Viņam veltītais klosteris atrodas 6 km attālumā no salas piestātnes. Tas ir celts Xantas vietā, pretim Paleochoras kalnam. Tas ir Aegina visreliģiozākais monuments. Klosteri nodibināja Metropolīts Pentapoleos, Nektarios Kefalas, kas mūsdienās ir pazīstams kā svētais Nektarios. Viņš nodibināja klosteri 1904 – 1910.gadā. tas tika veltīts Agia Triada (trīsvienībai) un celts uz iepriekšējā bizantiešu klostera drupām.

PLUDMALES

AGIA MARINA

Agia Marina ir salas tūristu visiecienītākā vieta ar lielāko smilšaino pludmali.
4 km attālumā no Agia Marina atrodas Afea  templis, no kurienes ļoti viegli var nokāpt uz ciematu – ceļš visu laiku ved lejup no kalna.
Agrākos laikos Agia Marina bija tikai lauksaimniecības zeme. Sākot no Messagros, zeme bija pilna ar vīna dārziem, olīvu audzēm un priedēm. Bet lēnām, attīstoties tūrismam, tika uzceltas daudzas viesnīcas un privātmājas.

PERDIKA


Perdika atrodas 3 km attālumā no Aegina pilsētas. Pa ceļam uz Perdika ir jauka pludmale. Šarmanta zvejnieku osta, ar daudziem zivju krodziņiem nodrošina labu skatu uz Moni salu.

HYDRA


Hydra atrodas Saroniešu salu dienvidos un ir visslavenākā Saroniešu līča sala ar kosmopolītisku raksturu, kas apsola neaizmirstamus mirkļus visa gada garumā. Pilsēta ir celta amfiteātra veidā uz akmeņainās salas daļas un izskatās kā glezna ar akmens muižām. Pastaiga pa krāšņajām alejām atklāj ideālu arhitektūras un dabas balansu. Hydra ir palikusi nesabojāta laika gaitā. Dienas laikā nekas nesabojā salas mieru un klusumu, jo mašīnas un motocikli ir aizliekti, tāpēc vienīgais transporta līdzeklis ir ēzeļi. Nakts laikā Hydra pārvēršas, jo grieķu un ārvalstu slavenības piepilda salu. Katru vasaru tās ostas kalpo kā satikšanās punkts buru laivu grupām, kamēr ducis luksusa laivu un jahtu mierīgi pietauvojas piestātnē.
Tā kā stingrie likumi Hydra izglāba no 20-tā gadsimta būvniecības mānijas, tagad tā piedāvā skatu uz pagātni, it kā tā būtu izlaidusi 20-to gadsimtu un visu par ko mēs ienīstam pagājušā gadsimta industriālo dabu.
Hydra var sasniegt ar laivu vai kuģi ar zemūdens spārniem (lidojošo delfīnu), kas atiet no Akti Miaouli (Pirejās). Ceļš aizņem aptuveni 30 minūtes laika.

Par spīti smilšaino pludmaļu trūkumam, Hydra ir lieliska vieta, ko apmeklēt, un, protams, ir nenovērtējama vieta, kur nav automašīnu. Hydra pludmales pārsvarā ir akmeņainas ar dziļiem ūdeņiem.

POROS


Vārds „Poros” nozīmē „eja”. Vadoties pēc senā ceļotāja un ģeogrāfa Pausanias, Poros sastāvēja no divām salām.
Poros aizrauj apmeklētāju jau no pirmā brīža. Tradicionālā salas pilsēta celta amfiteātra veidā uz kalna un ir pilna ar dzīvību, apvienojot atpūtu un mieru, sportu un nakts dzīvi. Brīvdienas Poros apmierinās pat visprasīgākos apmeklētājus, jo sala piedāvā apskatīt daudzas vietas, pastaigas krāšņās alejās ar kaļķa baltām mājām, kristālzilus ūdeņus, pastaigas pa zaļojošām pļavām, gardus ēdienus brīnišķīgos krodziņos un siltu viesmīlību. Salas skaistums ir iespaidojis daudzus dzejniekus un rakstniekus, kas to ir pielūguši.

VĒRTS REDZĒT

POSEIDONA TEMPLIS

Poseidona svētnīca Porosā ir arhaisks templis, no kura pāri vairs palikuši tikai pamati.

Poros arheoloģijas muzejs

Muzejs tika uzcelts 1960-jos gados. Muzejā atrodamas kolekcijas no atradumiem Poseidona svētnīcā, senajiem uzrakstiem un ģeometriskās keramikas, senajām helēniešu figūrām un citiem eksponātiem.
Visnozīmīgākie muzeja eksponāti ir:
Joniešu galvaspilsēta – idiomorfiska joniešu galvaspilsēta Poseidona svētnīcas.
Māla ūdens stirna – tai ir lauvas galvas forma, un tā nāk no Afrodītes svētnīcas, Troezena.
Ģeometriskas amforas atrastas Troezena.
Bronzas laivas;
Aizvēsturiskas vāzes no hellādas laikiem.

PLUDMALES

ASKELI

Brīnišķīga, diezgan liela pludmale ar volejbola laukumiem.

KANALI ir brīnišķīga, smilšaina pludmale ar ļoti labiem zivju krodziņiem pie jūras ar skatu uz atvērto jūru.

SPETSES


Spetses ir brīnišķīga Saroniešu līča sala – kosmopolītiska un dižena. Tas ir viens no populārākajiem brīvdienu vai atvaļinājumu galamērķiem visa gada garumā. Sala viesus apbur ar priežu meža ainavām un kristāldzidriem ūdeņiem. Visur ir jūtams Spetses vēsturiskais raksturs. Spetses ir arī slavena kā Bouboulinas sala, jo šeit dzīvoja Grieķijas revolūcijas varone.
Nav brīnums, ka mākslas un intelekta lielie grieķu un ārzemju cilvēki Spetses salu ir mīlējuši, dzīvojuši uz tās, un arī guvuši šeit iedvesmu.
Senos laikos sala saucās Pityousa, kas nozīmē „priežu pārpilna”. Pašreizējais salas nosaukums, iespējams, iegūts no venēciešiem, kas salu sauca par „Isola di Spezzie”, kas tulkojumā nozīmē „smaržu sala”, dēļ tās aromātiskajiem augiem.

Spetses pilsēta

Spetses ir salas galvaspilsēta un osta. Šī vieta tiek uzskatīta par saglabājamu. Kapteiņu muižas tipa mājas ar tām raksturīgo arhitektūru, bizantiešu baznīcas un oļu bruģētās alejas rada tradicionālās arhitektūras piemērus, kas raksturo pilsētu.
Pilsētas centrālais laukums, Dapia  , pulcē lielu tūristu uzmanību. Apkārt tam darbojas daudzi krodziņi un kafetērijas, bet tuvumā tiek iznomātas daudzas istabas. Šis vēsturiskais laukums 1821.gadā bija cīnītāju satikšanās vieta. Laukumā vēl joprojām atrodas revolūcijas lielgabali. Piestātnes labajā pusē, Poseidona laukumā atrodas Bouboulinas statuja, kas katram viesim atgādina par Spetses un viņas devumu Grieķu revolūcijā. Laskarina Bouboulina māja darbojas kā muzejs. Šeit viesi redzēs daudzas varones personīgās lietas. Tāpat var apmeklēt Spetses muzeju, kas atrodas Hatzi Yannis Mexis muižā. Starp eksponātiem ir noteikti jāredz reti sastopamo Revolūcijas mantojumu.

Spetses pludmales sola neaizmirstamus mirkļus. Vispopulārākās no tām ir Agia Marina pludmale , kas atrodas Spetses ziemeļaustrumu pusē, Agios Mamas netālu no Dapia, Kaunoupitsa un Agios Nikolaos ar kristāldzidriem ūdeņiem. Agia Paraskevi  tiek uzskatīta par vienu visskaistākajām salas pludmalēm. Priedes un zeltītās smilšainās pludmales veido eksotisku ainavu.

Spetses ir populārs ceļojuma mērķis visa gada garumā. Tā atrodas netālu no Atēnām un ir lieliska vieta atpūtai un izklaidei. Viesnīcas ir atvērtas visu gadu.

Translate

Šodien

2019. gada 16. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vairāk kā 1500 gadus pēc tam, kad ģermāņu cilts – vandāļi – okupēja Spānijas daļās, viņu ietekme ir joprojām palikusi: dienvidu reģions, kas ir pazīstams kā Andalūzija, ir „Vandalūzija” tikai bez pirmā burta

Pasākumi

Lola (ex Rebel)

31. jūlijā vasaras muzikālajā restorānā „Nekādu Problēmu” koncertēs Lola (ex Rebel)....