Pireja

PIREJA
 

Pireja ir Grieķijas trešā lielākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita un ir tās lielākā osta. Tā pirmo reizi bija apdzīvota laikā, kad tika celtas Garās Sienas (478.g.p.m.ē). Atēnām iegūstot nozīmīgu flotes spēku, arī Pireja kļuva krietni nozīmīgāka. Senās Pirejas ostas bija Zea un Munichia.
Zea tagad saucas Pasalimani un ir viena no lielākajām marinām Vidusjūrā. Munichia ir arī zināma kā Mikrolimano vai Tourkolimano ir arī jauka, neliela piestātne ar jahtām un zvejnieku laivām, kā arī krodziņiem. Virs Mikrolimano atrodas Kastella kalns, kas ir daudz pieminēts populārā dziesmā ar savām tradicionālā stila mājām un panorāmas skatu. Tā galā atrodas Pravieša Elijah baznīca ar Veakeio teātri, kas labi zināms ar saviem vasaras priekšnesumiem.
Pirejas tirdzniecības osta ir viena no nozīmīgākajām Vidusjūrā. Pati pilsēta ar savām priekšpilsētām ir diezgan nozīmīga Grieķijas ekonomikas rūpniecības zona, taču par spīti tam, pilsētas centrā ir plašas ielas, ietilpīgi laukumi, avēnijas ar kokiem tās malās un parki.


MUZEJI

Grieķijas kuģniecības muzejs
Muzejs tika dibināts 1949.gadā. Tas sastāv no 9 istabām, kurās ir atdzīvināta visa Grieķijas kuģniecības vēsture no aizvēsturiskiem laikiem līdz mūsdienām. Starp eksponātiem ir senu un mūsdienu kuģu modeļi, 19. un 20.gadsimta ievērojamāko Grieķijas mākslinieku jūras ainavu gleznas, ieroči, kartes, karogi, medaļas, kuģniecības instrumenti utt. Muzejā atrodas arī specializēta bibliotēka ar 10000 sējumiem, kā arī bagātīgs arhīvu materiāls, fotogrāfiju un filmu kolekcija, kurā ietilpst arī Admirāļa Kriezis arhīvi un aptuveni 200 kartes no 16. līdz 20.gadsimtam.


PLUDMALES

Visas pludmales pārvalda Grieķijas Nacionālā tūrisma organizācija un ir atvērtas no aprīļa līdz oktobrim no 8:00 līdz 19:00. Ieeja maksā 1-3 EUR. Katrā pludmalē ir pārģērbšanās kabīnes, uzkodu bāri un volejbola laukumi.

Glyfada ir apmēram 20 minūšu braucienā no centra. Šī jūrmalas kūrorta teritorija piedāvā četras no valsts labākajām marinām, smilšainas pludmales un lielu ūdens sporta dažādību. Glyfada pludmale ir lieliska vieta vecākiem ar bērniem. Apmēram 3 km tālāk atrodas Voula pludmale, ko apmeklē pārsvarā jauni cilvēki. Dažus kilometrus tālāk ir Voula B, kurā uzturas klusāki un vecāki cilvēki.

Vouliagmeni ir 45 minūšu braucienā no centra.
Kavouri pludmale ir ekskluzīvāka pludmale, kurā atpūšas turīgākie atēnieši.

Varkiza ir vēl viens jūrmalas kūrorts 40 minūšu braucienā no centra. Posedonos avēnija pāriet Alkyonidon avēnijā, aizvedot taisni uz Varkiza. Brauciens piedāvā panorāmas skatus ar atsegtu akmeņainu Attikas pussalu. Atpakaļceļā ieturiet vakariņas netālajā Vari, kur krodziņi atrodas blakus cits citam, piedāvājot savu speciālo ēdienu – jēra cepeti uz iesma.


IEPIRKŠANĀS

Pirejā ir iespaidīga preču dažādība: no vadošajiem dizaineriem un ekskluzīviem juvelierizstrādājumiem, līdz antikvāra priekšmetiem un augstas kvalitātes ādas izstrādājumiem. Lielākā daļa veikalu ir atvērti pirmdien, trešdien un sestdien no 9:00 līdz 15:00 un otrdienās un ceturtdienās no 9:00 līdz 20:00.

Sotiros dios vienmēr ir bijusi modīgākā un šikākā Pirejas teritorija, kurā mudž no veikaliem un stilīgām kafejnīcām.

NAKTS DZĪVE

Neatkarīgi no tā, vai sākat ar vakariņām un tad dodaties uz klubiem vai sākat ar pāris dzērieniem, pēc kā dodaties uz kādu no daudzajām bouzoukia (klubiem, kas specializējas uz grieķu mūziku, ko spēlē uz bouzoukis), pilsēta ar prieku Jūs izklaidēs līdz rīta stundām. Klubi, kas piedāvā dzīvo mūziku atrodas galvenokārt Syngrou un Poseidona avēnijās, un ir lieliskas vietas izklaidei.
Kastella paveras lielisks skats uz jūru un tajā atrodas populārs nakts klubs piano bārs un dejas vietas. Dzērieni maksā ap 7 EUR.

ĒDIENS

Ēšana Grieķijā ir nacionāla nodarbe un tiek nesteidzīga baudīta. Neatkarīgi no tā, vai maltīte tiek ieturēta vietējā krodziņā vai elegantā restorānā, grieķi ar ēšanu nesteidzas. Vietējā kulinārija ir apbrīnojami nesarežģīta un diezgan atšķirīga no tās, kas atrodama grieķu vai kipriešu restorānos ārzemēs. Lielākā daļa ēdienu sastāv no vienkāršām garšvielām un svaigas gaļas un dārzeņiem. Neaizmirstiet apmeklēt Mikrolimano ar tās piekrastes krodziņiem, kur tiek pasniegta svaiga zivs.
Tipiskākie grieķu ēdieni ir ceptas gaļas bumbiņas, ķirbju bumbiņas, astoņkāji, garneles, kalmāri, siers, olīvas, pildītas vīnogu lapas, baklažāni un lielās pupas.
Vakariņas vienai personai, neskaitot dzērienus, maksā sākot no 7 EUR.


Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami viļņi, sasniedzot zemi, var būt pat simtiem metrus augsti. Stāvāks krasts veido augstākus cunami viļņus

Pasākumi

THE HAPPY ENDINGS (Austrālija – rock/ alternative/ pop) klubā "Depo"THE HAPPY ENDINGS
(Austrālija – rock/ alternative/ pop)

4 pieredzējušu mūziķu izveidota grupa. 2008. gadā izdotā albuma sakarā viņiem
prognozē daudzsološu nākotni. Viņu...