Joniešu salas

JONIEŠU SALAS

CORFU SALA

Corfu ir mežiem bagāta sala, kas bija Odiseja pēdējā pietura viņa garajā ceļā uz mājām Ithaca. Uz šīs kosmopolītiskās salas varēs apvienot atpūtu ar aktīvu nakts dzīvi, tā kā Corfu ir starptautisks tūrisma centrs, kas apmierinās pat visprasīgākā viesa vēlmes.
Salas galvaspilsēta ir Kerkira   – tā ir celta uz zemesraga, kas iespiežas jūrā.

MUZEJI

Corfu arheoloģijas muzejs– tika celts starp 1962 – 1965.gadam, ar nolūku glabāt skulptūras no Artemis tempļa.
Muzejā izstādītas: sena nezināmas izcelsmes kolekcija, izraktie atradumu no senās Corfu pilsētas, atradumi Kerkiraean Cassiope un Thesprotia rajonā.
Ieejas maksa 3 EUR, personām virs 65 gadiem 2EUR, personām līdz 18 gadu vecumam un ES studentiem – bez maksas.

VĒSTURISKĀS VIETAS

Senais Corfu cietoksnis 


13. un 14.gadsimtā jau pastāvošo Bizantiešu nocietinājuma sienas 15.gadsimtā rekonstruēja Venēcieši. 16.gadsimtā tika pabeigta aizsarg struktūru būvniecība.
No venēciešu perioda ir saglabājušās dažas celtnes, piemēram, centrālie vārti, pulvera noliktava un cietumi. Britu protektorāta laikā (1815-1864) tika uzceltas jaunas aizsarg struktūras un celtnes, kā barakas, hospitālis un Svētā Georga baznīca.
Svarīgākie šīs vietas monumenti ir:
Cietuma celtnes;
Galvenie vārti;
Britu virsnieku barakas;
Britu protektorāta barakas;
Angļu hospitālis;
Svētā Georga baznīca.

Corfu Kerameikos
Šī arheoloģiskā vieta atrodas Kanoni, kur senatnē bija darbnīcu teritorija, mūsdienu kvartālā Figareto. Sistemātiska vietas izpēte ir pierādījusi, ka Kerameikos keramikas darbnīca patiesībā ražoja Kerkiraean amforas, kā arī figūras un nepieciešamos mājsaimniecības māla izstrādājumus.
Visnozīmīgākie šīs vietas monumenti ir:
11 podniecības cepļi no arhaiskā līdz romiešu periodam;
Aka ar māla caurulēm;
Amforu un figūru nogulsnes.

EKSKURSIJAS

Kanoni, Pondikonisi  un Achilleion Lai gan šīs vietas neatrodas viena otrai blakus un tām ir maz kas kopējs, tās ir sagrupētas, jo patiesībā visas atrodas Corfu pilsētas dienvidos un ir apskatāmas pus dienas laikā. Šīs ir vietas, kuras katrs Corfu pilsētas apmeklētājs brauc apskatīt, pat ja viņi nekur citur uz salas nedodas.
Kanoni var sasniegt caur Analepisis ciemu. Lielākā daļa no ceļa ved augšup, nonākot pie apļveida terases, kas vietējiem ir zināma kā Kanoni (šeit reiz ir stāvējis lielgabals). Pieejiet pie malas, un izbaudiet lielisko skatu. Tieši apakšā līcī ir divas saliņas. Ja vēlaties doties uz kādu no tām vai abām, varat doties lejup 10 minūšu gājienā.
Vienu saliņu savieno ar zemi uzbērums. Lai nokļūtu uz otras saliņas, jānolīgst maza laiviņa, kas vienmēr ir pieejama pa ~1,5USD. Pēc leģendas šī akmeņainā sala ir Faeķiešu kuģis, kas pēc Odiseja atvešanas uz Ithaka pārvērtās par akmeni. Šeit atrodas 13.gadsimta kapela.

Achilleion  villu starp 1890. un 1891.gadu cēla Austrijas Imperatore Elizabete, kuras mīļotais dēls Rūdolfs un viņa mīļākā gāja bojā mīklainos apstākļos 1889.gadā Mayerlingā, visticamākais izdarot dubultu pašnāvību. Imperatore viņu identificēja kā Ahileju, tāpēc villa ir memoriāls Rūdolfam un viņas sērām – tādējādi daudzas statujas un motīvi ir saistīti ar Ahileju (tai skaitā delfīni, jo Ahileja māte bija ūdens nimfa Thetis). Tuvojoties villai no ieejas vārtiem redzēsiet ģermāņu versiju par neoklasicisma vasaras pili. Vēl interesanta ir mazā sēdvieta, kur sēdēja Vācijas Ķeizars Vilhelms II, kamēr uzstājās viņa karaliskais koris (1907.gadā viņš villu nopirka pēc tam, kad 1898.gadā Elizabete tika nogalināta).

Terases dārzi, kas atrodas apkārt villai, tagad ir lekni un tropiski. Apejiet apkārt līdz terašu aizmugures pusei, lai apskatītu slavenās Elizabetes statujas, Mirstošais Ahillejs. Tāpat jāredz ir 4,5 metrus augstā Ahileja statuja, uz kuras ķeizars ir rakstījis „Visu laiku dižākajam grieķim no dižākā vācieša”. Šis novēlējums pēc II pasaules kara tika noņemts. Lai gūtu patiesi iespaidīgu skatu, pieejiet pie terases malas un izbaudiet krāšņo skatu uz Corfu pilsētu lielākās daļas dienvidu krasta.

PLUDMALES

Dažādā un garā Corfu krasta līnija ļauj atpūtniekiem izbaudīt neskaitāmas peldvietas, ko apskalo silts, kristāltīrs ūdens.
Visās pludmalēs ir pieejami ūdens sporta veidi.
No Sidari  laivas ved uz trīs krāšņām salām: Erukoussa, Mathraki un Othoni.

Agios Mattheos – Paramonas
Agios Mattheos ciemats ir paslēpies iespaidīgā mežā ar vecām akmens un modernām mājām, tādējādi apvienojot pagātni un tagadni.
Netālu atrodas Halikounas pludmale ar tās slavenajām smilšu kāpām un kristāldzidro ūdeni, kā arī Korrision ezeru, kur tiek audzētas zivis, līdz ar to šeit tās ir nopērkamas pa zemu cenu.

Arillas pludmale atrodas aptuveni 35 km attālumā no salas galvaspilsētas. Arillas līcim ir gara pludmale ar tīru zilu jūru un jaukām smiltīm – šī ir viena no skaistākajām Corfu pludmalēm, īpaši tiem, kam patīk klusas un relaksējošas brīvdienas.

Dassia  pludmale
Kā daudzas Corfu pludmales, arī šī ir šaura, bet jūra ir tīra un mierīga. Šeit var izbaudīt ūdens slēpošanu, vindsērfingu, ūdens velosipēdus un traukšanos pa caurulēm.

Glifada  – atrodas salas rietumu krastā ar vienu no jaukākajām pludmalēm uz salas, kur zeltītas smiltis stiepjas kilometru garumā.

Nissaki pludmale – Pankokrator kalna stāvās nogāzes paceļas virs fascinējošā krasta līnijas. Šeit atrodas klusais Nissaki kūrorts.

Sidari pludmale – galvenā salas pludmale ir gara un ietilpīga, ideāli piemērota bērniem, ar plašu ūdens sporta iespēju piedāvājumu. Šeit arī ir daudzi bāri, restorāni, krodziņi un lieliski aprīkoti veikali.

Kavos pludmale – šajā pludmalē Jūs noteikti gribēsiet izklaidēties. Smilšainā pludmale ir 2 km gara, tāpēc te ir pietiekoši daudz vietas komfortablai sauļošanai un enerģijas atgūšanai kārtējai garas nakts izklaidei.


ITHACA


Paaudžu paaudzēs Ithaca ir bijusi pazīstama kā Odiseja mājvieta. Ithaca no Cephalonia atdala 2-4 km plats kanāls. Salas rietumu krasts ir stāvs un praktiski neauglīgs, kas kontrastē ar zaļo un rāmo austrumu piekrasti.
Galvaspilsēta un lielākā apdzīvotā vieta ir Vathi .
3 km uz ziemeļrietumiem no Vathi atrodas tā saucamā Nimfu ala. Pastāv mīts, ka šeit Odisejs slēpa savas dāvanas, ko viņam nodeva glabāšanā Faeķieši 10 gadus pēc Trojas kara beigām.
Apskatīšanas vērts ir arī viduslaiku Ercenģeļu klosteris, kas atrodas Perahori.
Uz ziemeļiem no galvaspilsētas un 600 m virs jūras līmeņa atrodas Kathara klosteris, no kura zvanu torņa paveras unikāls skats uz salu. Pie horizonta ir redzami Akarnania kalni, Echinades salas, Zakinthos  virsotnes, Cephalonia austrumu krasts un pat ieeja Patras līcī.
Polis līcis ir vieta vēl vienai alai – Loizo. Šeit ir atrasti uzraksti, kas liecināja par Artemis, Hēras un Atēnas kultu. Vēl kāds interesants fakts – alā arī tika atrasti 12 trijkāji līdzīgi tiem, ko Faeķiešiem būtu bijis jāiedod Odisejam.
Stavros ir ciemats 17 km uz ziemeļrietumiem no Ithaci, un tas ir labs sākumpunkts, no kura izpētīt salas ziemeļu daļu.
Apmēram 1 km uz ziemeļiem no Stavros atrodas Pelikata. Izrakumi šajā kalnu nogāzē ir nesuši gaismā nelielas bronzas laikmeta apdzīvotas vietas paliekas. Atradumi pastiprināja teoriju, ka senā Ithaca pilsēta atrodas kaut kur tuvumā.

KEFALONIA


Kefalonia ir lielākā Joniešu salu grupas sala – kontrastu zeme.
Noteikti ir jāredz skats no Assos  pils. Pa kreisi atrodas zilais Myrtos līcis, kas ir slavens ar tā pēcpusdienas sauli un maigajām smiltīm. Var nopeldēties kristāldzidrajos Poros ūdeņos vai doties augšā uz Enos kalnu (1628m virs jūras līmeņa), kura nogāzes klāj gari ciedru tipa koki, kas neaug nekur citur pasaulē.
Citās salas daļās nonāksiet pie birzīm pilnām ar olīvām vai apelsīnu kokiem un kalnu nogāzēm nosētām ar vīnogām.
Salas galvaspilsēta Argostoli 1953.gadā nopostīja zemestrīce, tāpēc no tās dibināšanas palikušas tikai dažas paliekas.
Lixouri  ir Kephalonias otrā lielākā pilsēta ar mierīgu atmosfēru, mīlīgu 19.gadsimta muižas muzeju un senās Pali pilsētas pēdām. Salas dienvidu pludmales ir starp labākajām uz salas, bet austrumos atrodas oļainas pludmales.

MUZEJI

Argostoli arheoloģijas muzejs
Muzejā atrodas senlietas no Kefalonia salas, sākot no aizvēsturiskiem laikiem līdz romiešu periodam. Tajā ir izstādīti arī nozīmīgas mīceniešu atradumu kolekcijas. 1953.gadā veco muzeju nopostīja zemestrīce, un 1960.gadā tika uzcelts vietā jauns.
Visnozīmīgākie muzeja eksponāti ir: bronzas sakta, zelta kaklarota no mīceniešu kapenēm un citi.

PLUDMALES

Labākās pludmales atrodas salas dienvidos. Pie Argostoli atrodas pazīstamās Makris un Platis Gialos pludmales, taču pati skaistākā pludmale ir Myrtos, kas nesen tika ievēlēta par vienu no pasaules top 10 pludmali. Katelios teritorijā salas dienvidaustrumos atrodas divas lieliskas pludmales, viena netālu no jūrmalas ciemata Katelio un otra pie Skala.

LEFKADA

Lai nokļūtu uz Lefkada, nav nepieciešams braukt ar laivu. Tā vietā var doties ar mašīnu vai autobusu, šķērsojot šauru kanālu, kas atdala Aitolokarnania krastu un salu. Ir teikts, ka reiz Lefkas bija vienota ar Grieķijas kontinentu. Daži teic, ka Leleges – pirmie salas iedzīvotāji – to pārveidoja par salu; citi uzskata, ka korintieši ir izrakuši grāvi pāri zemesšaurumam.
Lefkas ir kalnaina sala, ko austrumos un dienvidos klāj blīva veģetācija. Tās austrumu krasts lēzeni krīt jūrā, tādējādi pasargājot to no vēja.
Salas galvaspilsēta arī saucas Lefkada. Tā ir mierīga, krāšņa pilsēta, kas celta dabīgā ostas vietā ar īpatnējām krāsainām koka mājām, kuru augšējos stāvus klāj metāla loksnes.

MUZEJI

Lefkada arheoloģiskā kolekcija
Kopš 1978.gada Leucas arheoloģiskā kolekcija ir izstādīta Leucas pilsētas celtnes apakšējā stāvā. Kolekcijas sastāvā ietilpst atradumi no Steno un Skaro apbedījuma kapukalniem, atrdadumi no Choirspelia alas , senās Leucas pilsētas kapenēm un dažādām salas vietām.

Populāri bāri, krogi, diskotēkas un naktsklubi piedāvā dzīvu mūziku un dejas līdz pat rīta gaismai.

ZAKINTOS (ZANTE)

Zakintos ir vistālāk dienvidos esošā Joniešu sala, kas nosaukta Trojas karaļa Dardanos, kas šeit pēc leģendas uzcēla pirmo pilsētu, vārdā. Sala ir arī pieminēta „Iliādā”. Visi, kas nonāca uz šīs salas krita salas burvestības varā. Venēcieši to nokristīja kā „Austrumzemju ziedu”. Citi deva tādus raisošus nosaukumus kā „paradīze zemes virsū”, „smaržu sala”, bet modernās grieķu dzejas tēvs Dionīss Solomos rakstīja: „Zakintos varētu likt aizmirst Elizejas laukus”.
Neviens, kas šeit ir bijis, nevar aizmirst tās smaragdzaļo jūru, priežu klātos kalnus, muzikālos cilvēkus un viņu viesmīlību. Pirmais, kas sagaida viesus izkāpjot no laivas, ir platās pasāžas, lielie laukumi un gaišās mājas.
Pilsētu sargā kalna galā stāvošs Venēciešu cietoksnis, no kura stāv tikai vārti, ārējās sienas un cietokšņa mūra izrobojumi. Taču no šī punkta paveras aizraujošs skats uz ostu, auglīgo iekšzemi un pludmalēm cik vien tālu veras skats. Netālu ir vēl viens kalns – Lotus Strani, kur Solomos Dionīss sacerēja savu slaveno „Brīvības himnu”, kas kļuva par Grieķijas nacionālo himnu.
Zakintos ir gandrīz trīsstūrveida forma ar diviem zaļiem kalnainiem zemesragiem, kas stiepjas jūrā no milzīgā Laganas līča. Ziemeļos ir priežu klāti kalni un pakalni, bet centrs ir bagātīgi apaudzis ar vīnogām, olīvu kokiem, mandeļkokiem un sezonāliem dārzeņiem. Sala piedāvā vairākas smilšainas pludmales ar vilinoši vizuļojošu ūdeni.

MUZEJI

Zakintos Bizantiešu muzejs – tika celts pēc 1953.gada zemestrīces un publiskai apskatei atvērts 1960.gadā.
Starp muzeja eksponātiem ir:
Koka un kokgrebumu darbi no 16.-19.gadsimtam
Sienas gleznojumi (12.-13. un 17.-18.gadsimts)
Mazas galerijas ar helēniešu, agrīnā kristiešu un bizantiešu laika skulptūrām.
15.-16.gadsimta ikonas.
Biļetes cena 3 EUR, ES pilsoņiem virs 65 gadu vecumam 2EUR, personām līdz 18 gadu vecumam un ES studentiem bez maksas.

VĒSTURISKĀS VIETAS

Zakintos Venēciešu cietoksnis.
Venēciešu cietoksnis atrodas vietā, kur rakstīti avoti noteica senās akropoles (Psofidas) sienas atrašanās vietu. Spēcīgas zemestrīces ir regulāri satricinājušas salu, tik bieži iznīcinot nocietinājumus, ka tos ik pa brīdim nācās pārbūvēt.
Sienu konstrukcijas un cietokšņa aizsardzības sistēmas, kas ir saglabājusies līdz mūsu laikiem, tika pabeigta 1646.gadā. Darbu paveica venēciešu inženieri un vietējie celtnieki ar lielu rūpību un izturīgiem materiāliem. Tai pat laikā tika noklāts galvenais akmens bruģētais ceļš, kas veda uz krastu. Šī bija Strada Giustiniana jeb Sartzada kā tā bija pazīstama vēlākos laikos. Kad angļi kontrolēja salu, tika veikta nozīmīga cietokšņa sienu saglabāšanas un labošanas programma, kopā ar darbiem pie ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmas.
Pēdējo izrakumu laikā redzamie monumenti ir datēti no bizantiešu perioda līdz angļu okupācijai.
Sotera jeb Pantocrator jeb „Domo” jeb San Salvatore (12.gs. bizantiešu baznīca);
Svētā Frangiskos 14.gs. trīs spārnu bazilika;
Svētā Barbara – viena spārna bazilika.
Venēciešu cietumi;
Venēciešu pulvera noliktava;
Angļu barakas u.c.
Ieejas maksa 3 EUR, personām līdz 18 gadu vecumam un ES studentiem – bez maksas.

PLUDMALES

Ar saulainu klimatu gandrīz visa gada garumā un labiem ceļiem, Zakintos ir lieliska vieta, kur pavadīt brīvdienas gan pavasarī, gan vasarā un rudenī.
Daži no labāk zināmajiem kūrortiem ir:

Argassi pludmale atrodas 5km attālumā no salas galvaspilsētas. Tā ir 1 km gara smilšaina pludmale, kas piedāvā ūdens sporta iespējas.
Alikes atrodas 18 km uz ziemeļrietumiem no salas galvaspilsētas. Teritorijas nosaukums nāk no sāls raktuvēm, kas tika atrastas aiz ciema. Tās ilgu laiku bija galvenais salas labklājības avots. Alikes atrodas brīnišķīgas smilšainas pludmales, kas piesaista daudzus viesus.
Laganas  ir visattīstītākā un biežāk apmeklētā no Zakintos pludmalēm. Tā atrodas 11 km uz dienvidiem no salas galvaspilsēta. Laganas raksturo 9 km garā smilšainā pludmale ar tīro ūdeni. Visu pludmali klāj sauļošanās gultas un saulessargi.
Tsilvi atrodas 6 km no salas galvaspilsētas. Tā ir gara smilšaina pludmale ar mierīgiem ūdeņiem un daudzām ūdens sporta iespējām.
Kalamaki atrodas Laganas līča austrumu pusē, 7 km uz dienvidiem no salas galvaspilsētas. Tas ir mazs, bet ļaužu pārpildīts kūrorts, kas piesaista daudzus tūristus, jo šī tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Zakintos pludmalēm.
Navagio pludmale – pludmale savu nosaukumu ieguvusi no kuģa, kas 1983.gadā nelegāli veda cigaretes, un to apskaloja pludmalē, kas ar gadiem tam apauga apkārt. Oficiālais pludmales nosaukums ir Agios Georgios.
Banana  pludmale – tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Zakintos pludmalēm ar garu smilšainu pludmali un tīriem ūdeņiem. Pludmalē atrodas daži pludmales bāri, kas piedāvā savu ēnu un iznomā sauļošanās gultas un saulessargus.

Translate

Šodien

2019. gada 16. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Izraēlā ir aizliegts bakstīt degunu

Pasākumi

Platforma Music publicē gada download topu

Ir noslēdzies pirmais gads, kopš mūzikas ierakstu kompānija “Platforma Music” no CD izdevniecības kļuvusi par digitālās mūzikas lejupielādes servisu. Kopā interneta vietnē...