Atēnas

ATĒNAS

Atēnas ir olimpiskās idejas pilsēta, mākslinieku pilsēta, kultūras un zinātniskais centrs, austrumi un rietumi katram ceļotājam.
Atēnām ir daudz ko piedāvāt: smilšainas pludmales un idilliskas salas, kā arī, protams, satriecošais skats uz Akropoli.

Mūsdienās tā ir moderna, bet tai pat laikā romantiska pilsēta ar pilnām ielām un laukumiem, krāsainiem veikalu logiem un klusām mazām alejām. Krodziņos un restorānos var izbaudīt jebkuru garšu, nakts klubos, bāros un diskotēkās var dzert un dejot visas nakts garumā.

MUZEJI

Nacionālais arheoloģijas muzejs – viena no pasaulē lielākajām sengrieķu mākslas kolekcijām. Ir izstādītas podniecības eksponāti, statujas, freskas un mājturības priekšmeti.

Akropoles muzejs  – ir lieliski ienākt šajā vēsajā muzejā pēc tūres pa arheoloģiskajām vietām. Visas senlietas no Akropoles, tai skaitā trīs Parthenon  cilvēku un dzīvnieku skulptūras no 6.gadsimta pirms mūsu ēras.
Bizantiešu muzejs  – šajā Florences stila villā atrodas visnozīmīgākā Bizantijas mākslas un ikonu kolekcija Grieķijā. Izejiet cauri krustveida baznīcai, ieejot pēcbizantijas laika baznīcā ar bagātīgi izrotātām koka ikonostasēm.

Goulandris dabas vēstures muzejs – bagātīga fosiliju un floras kolekcija, kas atrasta Grieķijas iekšzemē un uz salām.
Grieķijas tautas mākslas muzejs – liela kolekcija ar 18. un 19.gadsimta grieķu rokdarbiem, kostīmiem, rotām, keramiku, vara podiem un mājas priekšmetiem.


VĒSTURISKĀS VIETAS

Akropole (akro – mala, polis – pilsēta)
Šis kalns bija svēta vieta atēniešiem. Kalna galā var redzēt trīs 5.gs. pirms mūsu ēras celtu tempļu drupas: Parthenon , Atēnas templis un Erechtheion. Lai sasniegtu plato, jāieiet caur monumentālu ieeju, Propylaea , kas arī celta 5.gadsimtā pirms mūsu ēras. No Akropoles augšas paveras aizraujošs skats uz Atēnām un Saronas līci.

Parthenon

Lielākā Akropoles celtne un viena no pasaules bijību iedvesošākajiem cilvēka veidotajiem skatiem. Izņemot jumtu, kas bija veidots no koka, Parthenon visa bija celta no marmora. Lielākā daļa templī atrasto senlietu, ir izstādītas netālu esošajā Akropoles muzejā.

Herod Atticus Odeons 
Šis amfiteātris, ko var redzēt tikai no Akropoles, uzcēla Romiešu valdnieks Herods Atticus 161.gadā. Tagad tajā notiek vasaras Atēnu festivāls

Keramikos kapsēta
Netālu no Plaka  un Monastirski teritorijas atrodas vieta, kur apglabāti vissvarīgākie Atēnu iedzīvotāji.

Dionysos 
Vecākais Grieķijas teātris, kas celts 5.gadsimtā pirms mūsu ēras. Tas atrodas tieši apakšā Akropolei. Teātris varēja uzņemt 17000 skatītājus.

PARKI, DĀRZI

Nacionālais dārzs un Zappeio parks
Nacionālais dārzs ir mierīga zaļa teritorija pa vidu Atēnas centra satiksmes troksnim. Jūs atradīsiet pāvus, rotaļu laukumu un nelielu zoodārzu. Ja, ienākot dārzā, dosieties pa labi, nonāksiet Zappeio parkā, kura centrā atrodas Zappeion halle. Šī celtne sākotnēji tika celta, lai tajās notiktu pirmās mūsdienu Olimpiskās spēles. Tagad tajā atrodas izstāžu zāle. Nacionālais dārzs ir atvērts no saullēkta līdz krēslai.

Lykavittos kalns
Noteikti jāredz katram Atēnu apmeklētājam, bet īpaši tiem, kas ierodas uz īsu laiku. Vienā stundā var „apskatīt” visas Atēnas, jo var saskatīt pilsētas galvenās raksturiezīmes, kā arī vistālāko krastu un apkārtējos kalnus.

Kifissias parks
Pēc Atēnu standartiem, šis ir liels parks ar ūdens strūklakām un zaļu zālienu. Katru maiju notiek iespaidīga puķu šovs.

EKSKURSIJAS

Attālums no Atēnām uz jebkuru no apkārtējām teritorijām nav liels.
Kamēr esat Atēnās, ierēķiniet vienu vai vairākas ekskursiju uz Grieķijas salām. Ir viegli noorganizēt dienas ceļojumu ar laivu no Pirejas uz vienu vai vairākām Saronijas līča salām: Aegina, Poros , Spetses un Hydra. Uz visām salām ir iespējams izbraukt dienas laikā, taču nav ieteicams doties ceļā dienu pirms paredzētās prombraukšanas no Atēnām, jo ir iespējama pēkšņa vētra, kas iesprostos Jūs dienu uz salas, tāpēc jāatstāj laiks šādiem neparedzētiem piedzīvojumiem.
Visas ekskursijas no Atēnām aizved viesus Atikā , kas šodien, tāpat kā sendienās, ir nosaukums apvidum ap Atēnām. Pēc leģendas varonis Theseus apvienoja 12 Atikas pilsētas zem Atēnu valdības. Atikas apvidus nodrošināja Atēnas ar vīnogām, olīvām, medu, augļiem, marmoru no Pentelicus Pendeli kalna un Hymettus Imittos kalna, kā arī ar sudrabu no Laurium raktuvēm.

Posseidona templis 
Celts 444.gadā pirms mūsu ēras. Tas stāv uz Sounion raga gala, raugoties uz Egejas jūru, un ir krāšņs skats, it sevišķi saulrietā. Vieta ir atvērta apmeklētājiem katru dienu no 10:00 līdz saulrietam. Ieejas maksa ir 5EUR. Piekrastes ceļš no Atēnām piedāvā dramatisku maršrutu uz drupām – ar mašīnu vai autobusu. No pilsētas centra, regulārs vietējais autobuss atiet no Mavromateon, sānu ielas pie Nacionālā arheoloģijas muzeja.


Parnitha kalns
Atrodas 20 km uz ziemeļiem no pilsētas. Varat doties uz Parnitha kalna nacionālo parku un izbaudīt mierīgo dabu ar pārējiem atēniešiem. Gaiss ir tīrs un svaigs, jo Parks atrodas 1000 m augstumā. Uz kalnu ved ceļš, taču varat doties ar trošu dzelzceļu, sauktu par „teleferiku”, lai izbaudītu fantastisku skatu un spilgtas izjūtas.


Peania alas
Lai paglābtos no vasaras tveices, Peania alas ir ideāla vieta, kurp doties. Tās atrodas 4 km uz rietumiem no Peania un ir sasniedzamas tikai ar mašīnu, jo uz tām neiet neviens sabiedriskais transports. Alas ir ļoti interesantas, jo tajās ir iespaidīgs daudzums brīnišķīgu stalaktītu un stalagmītu.

PLUDMALES

Visas pludmales pārvalda Grieķijas Nacionālā tūrisma organizācija un ir atvērtas no aprīļa līdz oktobrim no 8:00 līdz 19:00. Ieeja maksā 1-3 EUR. Katrā pludmalē ir pārģērbšanās kabīnes, uzkodu bāri un volejbola laukumi.

Glyfada ir apmēram 20 minūšu braucienā no centra. Šī jūrmalas kūrorta teritorija piedāvā četras no valsts labākajām marinām, smilšainas pludmales un lielu ūdens sporta dažādību. Glyfada pludmale  ir lieliska vieta vecākiem ar bērniem. Apmēram 3 km tālāk atrodas Voula  pludmale, ko apmeklē pārsvarā jauni cilvēki. Dažus kilometrus tālāk ir Voula B, kurā uzturas klusāki un vecāki cilvēki.


Vouliagmeni ir 45 minūšu braucienā no centra.

Kavouri pludmale ir ekskluzīvāka pludmale, kurā atpūšas turīgākie atēnieši.

Varkiza ir vēl viens jūrmalas kūrorts 40 minūšu braucienā no centra. Posedonos avēnija pāriet Alkyonidon avēnijā, aizvedot taisni uz Varkiza. Brauciens piedāvā panorāmas skatus ar atsegtu akmeņainu Attikas pussalu. Atpakaļceļā ieturiet vakariņas netālajā Vari, kur krodziņi atrodas blakus cits citam, piedāvājot savu speciālo ēdienu – jēra cepeti uz iesma.


Loutsa ir smilšaina pludmale, kas atrodas Atēnu austrumu krastā. Vieta ir labi pazīstama vindsērferiem. Loutsa piekrastes ceļš piedāvā daudzus zivju krodziņus, kafejnīcas, bārus un klubus.

IEPIRKŠANĀS

Atēnās piedāvā iespaidīgu preču dažādību: sākot ar top dizaineru darbiem un ekskluzīviem juvelierizstrādājumiem līdz antikvāra priekšmetiem un augstas kvalitātes ādas izstrādājumiem. Ziemas izpārdošanas Atēnās sākas janvāra sākumā un ilgst aptuveni līdz marta vidum. Lielākā daļa veikalu ir atvērti pirmdien, trešdien un sestdien no 9:00 līdz 15:00 un otrdienās un ceturtdienās no 9:00 līdz 20:00.

Galvenās iepirkšanās vietas

Kolonaki – tas ir pirmais vārds, ko jāzina, lai labi iepirktos. Kolonaki vienmēr ir bijusi Atēnu modes un elegances teritorija, kur mudž no veikaliem, stilīgām kafejnīcām un lieliskiem restorāniem. Visslavenākā ir Tsakalof iela, kas ir ierindota starp sešām visdārgākajām pasaules ielām.

Ermou iela nesen ir bruģēta tikai gājējiem, kas ir daudz garāka iela, kuru nedrīkst palaist garām, ja iepirkšanās ir viens no Jūsu ceļojuma mērķiem. Tā vienmēr ir bijusi Atēnu dzīvākā iepirkšanās iela, piepildīta ar drēbēm, aksesuāriem un kvalitatīviem suvenīru veikaliem.
No iepirkšanās vietām Atēnās jāmin Kifissia ziemeļos un Glyfada dienvidu piekrastē tuvu lidostai.

Juvelierizstrādājumi
Grieķi vienmēr ir bijuši labi juvelierizstrādājumu izgatavotāji, ko pierāda gan senā, gan mūsdienu vēsture. Ierēķiniet pastaigu apkārt Voukourestiou un tuvējām ielām, kur var atrast izcili darinātus un roku darbus no tādām kompānijām kā Vildiridis, Bvlgari. Starptautiski vislabāk zināmie vārdi ir Ilias Lalaounis un Zolotas.

Antikvāra priekšmeti
Antikvariātus var atrast galvenokārt Monastirski teritorijā, kur katru dienu no 8:00 līdz 14:00 notiek lielākais Atēnu brīvdabas tirgus. Noteikti ir vērts ierēķināt apmeklējumu, jo tas ir krāsains un draudzīgs, un piedāvā plašu antikvāra priekšmetu klāstu no stikla un sudraba priekšmetiem līdz mēbelēm un senām ierīcēm.

NAKTS DZĪVE

Kad Jūs esat Atēnās, Jums radīsies iespaids, ka pilsēta nekad neguļ. Neatkarīgi no tā, vai sākat ar vakariņām un tad dodaties uz klubiem vai sākat ar pāris dzērieniem, pēc kā dodaties uz kādu no daudzajām bouzoukia (klubiem, kas specializējas uz grieķu mūziku, ko spēlē uz bouzoukis), pilsēta ar prieku Jūs izklaidēs līdz rīta stundām. Klubi, kas piedāvā dzīvo mūziku atrodas galvenokārt Syngrou un Poseidona avēnijās, un ir lieliskas vietas izklaidei. Dzērieni maksā 10 EUR, kamēr viskija pudele maksā 150 EUR.

Translate

Šodien

2019. gada 16. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visvairāk Coca – Cola uz vienu iedzīvotāju tiek patērēta Islandē

Pasākumi

Hardangas vijole un nedzirdēta Norvēģijas mūzika

Jau ziņots, ka 23. janvārī Liepājas Teātrī un 24. janvārī Ogres novada Kultūras centrā simfoniskās mūzikas cienītājiem būs iespēja dzirdēt koncertu „Norvēģijas skarbais...