Grieķijas nozīmīgākā informācija

Grieķija neapšaubāmi ir senu vietu un arhitektūras dārgumu zeme – Akropole  Atēnās, Epidaurus  amfiteātris un daudzas citas vietas ir labi pazīstamas visā pasaulē, taču Grieķija piedāvā daudz vairāk – no pelēkām akmens priedēm līdz elegantiem muzejiem un luksusa kūrortiem.

MĀKSLA UN KULTŪRA

Pasaulē ir maz vietu ar tik bagātu un dažādu mākslas un kultūras vēsturi kā Grieķija. Grieķijā ir atrodamas senlietas, kas ir gandrīz 200000 gadu vecas, bet Grieķijā esošie mīnojiešu un doriešu drupas ir apmēram 4 gadu tūkstošus vecas. Grieķija ir vieta, kur radās dramaturģija, tāpēc te ir daudz seno teātru.

Muzeji

Grieķijā ir piesātināta ar muzejiem. Gandrīz katrā pilsētā, ciematā, vēsturiskā vietā, apmetnē un žoga caurumā atrodas arheoloģijas muzejs, kas izskaidro apkārtnes arheoloģisko un vēsturisko nozīmīgumu.

Vēsturiskās vietas

Grieķijā pilnīgi noteikti tās netrūkst. Katrā pilsētā ir savas īpašās vietas, piemēram, Akropole un Senā Agora  Atēnās, Orākuls Delphi , Lielmeistaru pils  Rhodes pilsētā un tā tālāk. Šo vietu ir tik daudz, ka uzskaitīt visas šeit praktiski nav iespējasms, tāpēc ieteicams vadīties pēc Grieķijas Tūristu organizācijas (EOT) kartes, kurā ir uzrādītas visas senās, bizantiešu un viduslaiku vietas valstī.

Dažas no galvenajām vēsturiskajām vietām, kas noteikti jāredz

Akropole, Atēnas
Senā Agora, Atēnas
Bizantiešu monuments Neá Móni, Chios  
Polikrātu siena and Eupalinos  tunelis, Pithagorio , Samos 
Orākuls, Delphi 
The Minoan palace city of Knossos, Crete  
The ruins of Górtyn , Crete 
Minoan ruined city at Phestós, Crete 
Galerius arka, Thessaloníki  
Baltais tornis, Thessaloníki  
Isis svētnīca, Díon. 
Dafni klosteris, Grieķijas lielākais Bizantiešu klosteris
Metéora klosteri kalnos, Kalabáka

KLIMATS

Grieķija ir ideāla vieta tiem, kas grib izbaudīt sauli, jo 2/3 gada valsts atrodas zem skaidrām, saulainām debesīm. Tomēr temperatūra nedaudz mainās. Ziemas ir maigas un lietainas, temperatūra dažkārt nokrīt zem nulles, īpaši ziemeļos. Vasaras ir garas un sausas, ar temperatūru, kas sasniedz +37 grādus, tādējādi padarot vidējo gada temperatūru 17 grādiem. Tiem, kas īpaši nemeklē tveici, atelpu dod kalnainās teritorijas, tā kā tajās vasarā nereti ir lietus un ziemās pat sniegs.
Nokrišņu dati mainās, atkarībā no reģiona. Thessaly  ir ļoti sausa, saņemot apmēram 38 mm nokrišņu. Rietumu piekrastē tomēr ir cita aina: 1270 mm nokrišņu.
Grieķiju var iedalīt ziemeļu un dienvidu klimatiskajos reģionos.

Ziemeļu Grieķija

Ziemeļu Maķedonija un Epiros ziemeļu daļā ir līdzīgs klimats kā Balkānos ar aukstām ziemām un karstām, mitrām vasarām. Attica pussala, Dienvidu Egejas salas un centrālā un austrumu Peloponoēsā ir tipisks Vidusjūras klimats ar karstām, sausām vasarām un maigākām ziemām.
Sniegs ziemas laikā klāj aukstākos kalnus, kamēr no jūlija līdz augustam temperatūra paceļas līdz +40 grādiem. Šajos mēnešos „meltemi” – spēcīgs ziemeļu vējš – slauka Grieķijas austrumu krastu un Egejas salas. Teritorijas, kas atrodas vairāk uz dienvidiem un rietumiem meltemi neskar.

Dienvidu Grieķija

Visilgāk silta paliek Krēta – peldēties tās dienvidu krastā var no aprīļa vidus līdz novembrim. Oktobra vidū sākas lietus sezona lielākajā daļā teritoriju, un laiks ir auksts un mitrs līdz februārim, lai gan ir arī atsevišķas ziemas dienas ar skaidrām zilām debesīm un sauli.

NAUDA

Valūta: EUR

Cenas ēdieniem:
Budžeta: 4 – 8 USD
Vidējā: 8 – 20 USD
Luksuss: 20 – 40 USD

Banku apkalpošanas stundas

Katrai bankai ir savs darba laiks, taču, ja dodaties uz banku no rīta, tās visas būs noteikti atvērtas darba dienās no 8:00 līdz 13:00.

Kredītkartes

Lielākajā daļā viesnīcu, veikalu, ceļojumu un auto nomas aģentūras un restorānos tiek pieņemtas visas galvenās kredītkartes, kā arī Euro čeki. Pievērsiet uzmanību uzlīmēm uz iestādes durvīm, lai saprastu, kādas kartes tiek pieņemtas.

Ceļojumu čeki, ko izdod lielākās kompānijas ir plaši atpazīstami. Jūs varat pārvērst naudā savu ceļojumu čeku visās Grieķijas un ārvalstu bankās, apmaiņas punktos un lielās viesnīcās, taču neaizmirstiet paņemt līdzi savu pasi. Lai veiktu lielāko daļu transakciju, ir nepieciešama identifikācija.

Valoda

Galvenā valoda Grieķijā ir Modernā grieķu valoda (Demotike), kura radusies 3500 gadus atpakaļ. Var izmantot angļu un franču valodu un, mazākā mērā, vācu valodu. Tūrisms ir viena no galvenajām Grieķijas precēm, tāpēc viesiem pārsvarā gadījumu pietiks ar pamatzināšanām kādā no šīm valodām.
Galvenā problēma ar brīvdienām Grieķijā, ir tā, ka Jūs tur varat justies kā absolūts analfabēts, sakarā ar to, ka grieķu alfabēts atšķiras no romiešu, kas tiek izmantots lielākajā daļā rietumvalstu, un ne visas ceļa zīmes ir rakstītas abās valodās.

Biznesa stundas

Veikali ir atvērti pirmdienās, trešdienās un sestdienās no 9:00 līdz 15:00, bet otrdienās un ceturtdienās no 9:00 – 20:00.
Daudzi tūristu veikali ir atvērti no 9:00 – 22:00.
Benzīntanki ir atvērti no 7:00 līdz 22:00, dažas strādā visu diennakti.
Valsts iestādes: 8:00 – 15:00 katru dienu, izņemot sestdienas, svētdienas un svētku dienas.

Ģeogrāfija

Grieķija, oficiāli pazīstama kā Grieķijas Republika, ir valsts Vidusjūrā, pašā Balkānu pussalas galā. Tā robežojas ar Albāniju, Bulgāriju un Bijušo Dienvidslāvijas Republiku Maķedoniju ziemeļos un Turciju austrumos. No tās pludmalēm paveras skats uz Joniešu un Egejas jūrām. Zem Grieķijas karoga atrodas apmēram 3000 salas, kas sastāda aptuveni 19% no Grieķijas teritorijas. Saulainais krasts stiepjas 13676 km garumā, ar vienām no visskaistākajām un vilinošākajām pludmalēm pasaulē. Grieķijā ir salīdzinoši neattīstīta lauksaimniecība. Tikai 23% no zemes ir aramzeme un, lai gan pagātnē Grieķijā atradās vieni no visbrīnišķīgākajiem pasaules mežiem, tagad tikai 20% no valsts teritorijas klāj koki un meži.
Grieķijas galvaspilsēta ir Atēnas ar vairāk nekā 3 miljoniem iedzīvotāju. Tā ir arī Grieķijas lielākā pilsētu, kurā atrodas galvenā valsts osta – Pireas .

Laika zona: GMT + 2 stundas

Telefona kodi
Starptautiskais telefona pieejas kods ir 30; Atēnu pilsētas kods ir 01, Theossaloniki: 031, Heraklian: 081, Corfu: 0661. Ja zvanāt no ārzemēm, nulli nav jāspiež. Lai saņemtu pamācību par zvanīšanu angļu, franču vai vācu valodā, zvaniet 169. Lai saņemtu papildus informāciju, jāzvana 131.

Elektrība
Grieķijā ir 220 V spriegums pie 50Hz. Elektrības pārtraukumi nav novēroti.

TRANSPORTS

Gaisa transports

Grieķijā ir 16 starptautiskās lidostas, taču tikai tās, kas atrodas Atēnās, Thessaloniki , Iraklio (Krēta), Rhodes un Corfu  , pieņem lidojumus pēc grafika. Grieķijai ir plašs iekšzemes gaisa tīkls. Lielāko lidojumu daļu veic Olympic Airways un tās atzars Olympic Aviation.
Starptautiskā Atēnu lidosta atrodas 27 km ziemeļaustrumos no Atēnām, uz kuru var nokļūt pa „Attiki Odos” – sešu joslu šoseju. Sabiedrisko transportu nodrošina ekspresis no lidostas uz Atēnu centru un Piraeus ostu 24 stundas diennaktī.

Ceļošana pa ceļu

Ceļi ir diezgan labā stāvoklī. Uz galvenajiem ceļiem, ceļa zīmes ir gan grieķu, gan romiešu alfabētā. Uz mazāk svarīgiem ceļiem, ceļazīmes parasti ir tikai grieķu alfabētā, līdz ar to Jums būs jāpārzina grieķu alfabēts, lai atrastu ceļu.
Ātruma ierobežojums ir 50km/h apdzīvotās vietās, 80 km/h ārpus apdzīvotām vietām un 100 km/h uz šosejām.
Braukšanai Grieķijā ir derīga ES autovadītāja apliecība. Citu nacionalitāšu viesiem būs nepieciešama starptautiskā autovadītāja apliecība. To var iegūt, pirms dodaties ceļā vai arī Grieķijā ELPA. Šajā gadījumā būs nepieciešama vadītāja apliecība, pase un pases izmēra fotogrāfija.

Autobusu satiksme

Autobusi savieno Atēnas ar visām galvenajām Grieķijas pilsētām. Atēnās ir divi termināli: Termināls A un Termināls B. Lai iegūtu informāciju par autobusiem no Atēnām uz provincēm, jādodas uz Terminālu A, Kifissou iela 100, Atēnas vai Terminālu B, Liossion iela 260, Atēnas.
Iekšpilsētas autobusi ir lēti, bieži un ātri. Pilsētu autobusos Atēnās un Thessaloniki priekšā ir attēlots to numurs un galapunkts. Biļetes var iegādāties pirms iekāpšanas biļešu kabīnēs netālu no galvenajām pieturām vai stūra kioskos. Iekāpjot biļete būs jākompostrē.

Vilcienu satiksme

Vilcieni ir lēti, bet lēni, izņemot ekspreša vilcienus starp Atēnām un Thessaloniki  , kas aizņem 6 stundas un 15 minūtes. Galvenie maršruti ir starp Atēnām   un Thessaloniki, Atēnām  un Corinth , Patra un Kalamata . Visiespaidīgākais vilciena brauciens Grieķijā ir starp Dhiakofton un Kalavrita.

Taksometri

Taksometri ir lēti un labi pat garākos braucienos, īpaši, ja dodaties ceļā ar draugiem. Taksisti pa ceļam var paņemt arī citus pasažierus, kas brauc tajā pašā virzienā, taču tas nesamazinās Jūsu rēķinu. Atēnās bieži vien ir grūti atrast tukšu taksometru.

DROŠĪBA

Ja ierodaties vasarā, esat gatavi karstām temperatūrām, tāpēc ņemiet līdzi saules aizsargkrēmu, tumšas brilles un cepuri.
Krāna ūdens parasti ir drošs, taču labāk ir dzert to, kas ir pieejams pudelēs.
Restorānu ēdienu parasti var droši ēst.
Lai gan tradicionāli Grieķijā ir zems noziedzības līmenis, pēdējā laikā diemžēl ir palielinājies zādzību skaits, galvenokārt, ļaužu pilnās vietās kā pilsētās un kūrortos. Nevajag būt paranoiķim, taču vērtīgas lietas labāk vienmēr turēt zem atslēgas.
Sievietes var piedzīvot uzmākšanos no vīriešu puses – vislabākais veids kā ar to tikt galā, ir skaidri likt saprast, ka neesat ieinteresēta.
Ja nepieciešama nekavējoša policijas iesaistīšana, zvaniet 100. Tūristu policijas numurs ir 171, mediķiem: 166.

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kaut arī no Havaju salām zināmas ir tikai 6 lielākās salas: Kauai, Oahu, Molokai, Maui, Lielās salas un Lanai, patiesībā valsts sastāv no 132 salām, rifiem un sērēm

Pasākumi

Dziedātājas Emi dziesma „Kā sapnī” ielaužas MTV Latvia

Šī gada martā notika dziedātājas Emi videoklipa prezentācija dziesmai „Kā sapnī”, kuras režisors ir Miks Ozoliņš. Viņas videoklips pirms tam bija vērojams Latvijas Mūzikas Kanālā...