Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Venecuēlas Bolivāra Republika

Galvaspilsēta: Karakasa

Naudas vienība: Bolivāra fuerte (VEF)

Iedzīvotāju skaits: 28 200 000

Platība: 916 445 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Venecuēla atrodas Dienvidamerikas ziemeļos. Valsts kaimiņos atrodas Kolumbija, Brazīlija un Gajāna. Valsts krastus apskalo gan Karību jūra, gan Atlantijas okeāns. Venecuēla sevī iekļauj 10 lielus ģeogrāfiskos reģionus. Ziemeļu krastā atrodas liels daudzums Karību jūras salu, no kurām lielākā ir Isla Margarita. Andu kalni, kas plešas no rietumiem uz ziemeļiem veido de la Costa Kordiljēru reģionu. Apmēram 2/5 no valsts klāj meži.

Klimats: Venecuēla atrodas tropu joslā. Gada laikā temperatūra mainās minimāli, un pārsvarā visās valsts daļās vidējā temperatūra ir ap +25ºC. Karakasā gada vidējā temperatūra ir ap +22ºC un var atšķirties par kādiem 4ºC grādiem. Temperatūra tomēr mainās atkarībā no augstuma. Kalnainā apvidū var būt auksti, īpaši naktīs. Venecuēlā ir divas sezonas – sausā (verano) un lietus sezona (invierno). Sausā sezona ir no decembra līdz aprīlim/maijam, un lietus sezona ir visu pārējo laiku.

Robežvalstis: Venecuēla robežojas ar Gajānu austrumos, Brazīliju – dienvidos un Kolumbiju rietumos.

Administratīvais iedalījums: Venecuēla iedalās 23 štatos, galvaspilsētas rajonā un Guayana Esequiba – reģionā, kas ir strīdus objekts ar Gajānu. Šis robežu konflikts joprojām nav atrisināts.

Etniskais sastāvs: Tikai 5% venecuēliešu ir vietējās izcelsmes, pārējo sabiedrības daļu veido metisi (70%) un citas tautības (20%, spāņi, itāļi, portugāļi).

Translate

Šodien

2019. gada 22. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Okeāni aizņem aptuveni 70% Zemes virsmas. Ūdens pasaules okeānos sastāda 97% no visiem Zemes ūdens resursiem

Pasākumi

„Jaunā Viļņa 2005” laureāts un konkursa muzikālais līdzproducents Brendons Stouns iekaro vācu Perisas Hiltones sirdi

20. oktobrī Vācijā notika Brendona Stouna (Brandon Stone) jaunās dziesmas „Here I Am” un tās videoklipa pirmizrāde. Par klipa režisoru un scenārija autoru kļuva plaši pazīstamais vācu...