Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Urugvajas Austrumu Republika

Galvaspilsēta: Montevideo

Naudas vienība: Urugvajas peso (UYU)

Iedzīvotāju skaits: 3 478 000

Platība: 176 100 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Urugvaja, kas atrodas Dienvidamerikas dienvidaustrumu daļā, ir otra mazākā valsts kontinentā. Tās ainavā dominē līdzenumi ar pauguriem un zemas kalnu grēdas. Piekrastes pārsvarā veido auglīgas zemienes. Urugvaju klāj plašs un sazarots upju tīkls, veidojot arī četras lielas un nozīmīgas deltas – Rio de la Plata, Urugvajas upe, Laguna Merin un Rio Negro. Galvenā iekšējā upe ir Rio Negro.

Augstākais Urugvajas punkts ir Cerro Catedral (514m), kas atrodas Sierra de Carape kalnu grēdā.

Klimats: Kas attiecas uz Urugvajas klimatu, tad to var raksturot kā mērenu – ar karstām vasarām un vēsām ziemām. Tā kā šajā apgabalā nav augstu kalnu masīvu, laika maiņas un apstākļus vispār ietekmē dažādās gaisa masas un vēji, kam nav dabisko barjeru un kas līdz ar to brīvi var traukties pāri valsts teritorijai. Siltākais mēnesis ir janvāris, bet vēsākais – jūnijs.

Robežvalstis: Urugvaja robežojas ar Brazīliju ziemeļos, ar Argentīnu rietumos un Klusais okeāns to apskalo dienvidaustrumos.

Administratīvais iedalījums: Urugvaja iedalās 19 departamentos, no kuriem pirmais tika izveidots jau 1816. gadā.

Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visproduktīvākais augu biotops ir purvs. Gada ražība, kas mērīta saražotā augu materiāla sausajā svarā, purvā ir 2 līdz 3 reizes augstāka kā vislabākajai lauksaimniecības zemei

Pasākumi

Ella izsludina dejotāju konkursu

Dziedātāja Ella sadarbībā ar kustību studiju ‘ES’ izsludina konkursu uz dalību jaunā deju grupā, kura uzstāsies Ellas koncertos....