Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Paragvajas Republika

Galvaspilsēta: Asunsjona

Naudas vienība: Paragvajas garāni (PYG)

Iedzīvotāju skaits: 6 518 000

Platība: 406 750 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Paragvajas upe sadala valsti divās daļās – Austrumu Paragvajā (pazīstama arī kā Paranena reģions) un Rietumu Paragvajā (zināma kā Chaco). Valsts dienvidaustrumu robežu veido Paranu upe, uz kuras atrodas milzīgais Itapu dambis, kas atrodas tieši uz robežas ar Brazīliju.

Dambis šobrīd ir lielākā hidroelektriskā spēkstacija uz Zemes un ražo pilnīgi visu Paragvajai nepieciešamo elektroenerģiju. Tā kā dambis pieder abām valstīm uz pusēm, Paragvaja var izmantot 50% enerģijas, no kurām 40% tā pārdod Brazīlijai.

Paranena reģionā dzīvo 95% Paragvajas iedzīvotāju, jo šeit ir pateicīgs klimats. Savukārt Chaco bieži vien piemeklē plūdi.

Klimats: Paragvajai raksturīgs subtropu klimats Paranena reģionā un tropiskais – Chaco. Pirmajā reģionā ir tikai divi izteikti gadalaiki: vasara no oktobra līdz martam un ziema no maija līdz augustam. Kopumā valsts klimats raksturojams kā karsts un lietains.

Robežvalstis: Paragvaja robežojas ar Argentīnu dienvidos un dienvidrietumos, Brazīliju – austrumos un ziemeļaustrumos, kā arī Bolīviju ziemeļrietumos.

Administratīvais iedalījums: Paragvaja iedalās 17 departamentos un vienā galvaspilsētas rajonā. Departamenti tālāk tiek sadalīti rajonos.

Etniskais sastāvs: 95% paragvajiešu ir metisi. Pārējo populācijas daļu veido baltie, etniskie amerindiāņi un aziāti.
Translate

Šodien

2019. gada 23. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bangkoka, Taizemes valsts galvaspilsēta, nozīmē „savvaļas plūmju ciems”

Pasākumi

Dirty Deal Teatro izrādes janvāra pirmajā pusē

Jauno gadu „Dirty Deal Teatro” sāk ar Latvijas kultūras koledžas studentes Lindas Kāpas diplomdarba izrādi „Aiz slēgtām durvīm”,  pēc  Žana Pola Sartra lugas motīviem....