Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Ekvadoras Republika

Galvaspilsēta: Kioto

Naudas vienība: ASV dolārs (USD)

Iedzīvotāju skaits: 13 755 000

Platība: 256 730 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Ekvadora ir republika Dienvidamerikā, kontinenta ziemeļrietumu daļā. Tās ģeogrāfija ir raksturojama kā visai ekstrēma, jo tajā ir vairākas savstarpēji atšķirīgas zonas, piemēram, costa – piekrastes josla pie Klusā okeāna atrodas jūras līmenī, sierra – Andu augstiene ar augstāko virsotni Chimborazo, kas vienlaikus ir arī pasaulē augstākais aktīvais vulkāns un sasniedz 6,310 metru augstumu, un Oriente – lietus mežu piekalnes. Valsts galvaspilsēta Kito atrodas tikai 22 km attālumā uz dienvidiem no ekvatora.

Klimats: Ekvadorā ir divas sezonas – sausā un lietus sezona, taču vietējie laika apstākļi ir ļoti mainīgi atkarībā no ģeogrāfiskā stāvokļa. Cietzemes piekraste un Galapagu salas ir okeāna straumju ietekmētas, tāpēc tur ir karsts un lietains starp janvāri un aprīli. Pludmales zonā starp maiju un decembri līst reti un temperatūra ir pāris grādu vēsāka. Augstienēs sausā sezona ir no jūnija līdz septembrim un ap Ziemassvētkiem, taču arī kalnu lietus sezona nemaz nav tik lietaina. Centrālās ielejas klimats ir pavasarīgs un temperatūra parasti nepārsniedz vairāk nekā 24ºC. Jūlijs un augusts ir lietainākie mēneši, septembris un decembris sausākie mēneši. Pārsvarā temperatūra visā valstī svārstās no 20º līdz 31ºC.

Robežvalstis: Ziemeļos Ekvadora robežojas ar Kolumbiju un austrumos un dienvidos – ar Peru. Rietumos to apskalo Klusais okeāns.

Administratīvais iedalījums: Ekvadora iedalās 24 provincēs, katrai no kurām ir sava administratīvā galvaspilsēta.
Etniskais sastāvs. Atšķirībā no citām Dienvidamerikas valstīm 25% Ekvadoras iedzīvotāju ir indiāņi – kečvi. Pārējie 65% ekvadoriešu ir eiropiešu un indiāņu pēcnācēji. Lielākā daļa iedzīvotāju sazinās kečvu valodā. Ekvadora ir visbiezāk apdzīvotākā Dienvidamerikas valsts – apdzīvotības blīvums ir 48,5 cilvēki uz vienu kvadrātkilometru.
Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Indijā ir govju tiesību saraksts

Pasākumi

Starptautiska izstāde „Zīmes tautas lietišķajā mākslā”

Laikā no 2009.gada 18. jūnija līdz 16. augustam Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra sadarbībā ar Latviešu tautas mākslas savienību un valsts aģentūru „Latvijas...