Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Brazīlijas Republika

Galvaspilsēta: Brazilja

Naudas vienība: Brazīlijas reāls (BRL)

Iedzīvotāju skaits: 186 757 000

Platība: 8 514 777 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Brazīlija ir liela valsts Dienvidamerikas austrumu piekrastē, aizņemot arī lielu daļu kontinenta iekšienes. Dēļ lielās platības, reljefa, klimata un dabas resursiem Brazīlija ģeogrāfiskajā ziņā ir ļoti dažāda zeme. Arī topogrāfiski valsts ir nevienmērīga – pakalni, kalni, līdzenumi un augstienes, kā arī tropu mežu masīvi. Valsts dienvidi ir kalnaināki, savukārt ziemeļrietumi – visai līdzeni, ar nelielām pakalnu zonām.

Brazīlijā ir plašs un sazarots upju tīkls. Šī reģiona sirds ir Amazones upe, kura ir otra garākā upe pasaulē. Amazones upei ir vairāk kā 1000 pieteku un tajā plūst 20% no visas planētas saldūdens krājumiem. Amazones upē ir sastopami ap 2000 sugu zivju, - vairāk kā visās Eiropas upēs kopumā.

Šeit dzīvo daudzas retas reptiļu sugas, tādas kā kaimani un milzu anakondas, kā arī retie zīdītāji - jūras govis un rozā delfīni. Amazones štata galvaspilsēta ir Manausa, kuras attīstījās līdz ar pagājušā gadsimta dabiskā kaučuka ieguves drudzim. Pateicoties tam Manausa bija otrā pilsēta Brazīlijā, kurā parādījās elektriskais apgaismojums un pirmā, kurā sāka kursēt trolejbusi.

Klimats: Brazīlijai raksturīgas vidējās temperatūras, kuras pārsniedz + 20°С. Galvaspilsēta Brazilja atrodas karsta kontinentālā klimata zonā un vidējā gada gaisa temperatūra ir 24 °С. Riodežaneiro atrodas karsta un mitra klimata zonā un šeit gaisa vidējā temperatūra ir ap 26 °С. Sanpaulu atrodas mērena klimata zonā ar karstu vasaru (līdz 40 °С) un vēsām ziemām ( ap 10°С).

Robežvalstis: Ziemeļos Brazīlija robežojas ar Venecuēlu, Surinamu un Gajānu, ziemeļrietumos – ar Kolumbiju, rietumos – ar Bolīviju un Peru, dienvidrietumos – ar Argentīnu un Paragvaju un dienvidos – ar Urugvaju.

Administratīvais iedalījums: Brazīlija ir 26 štatu + 1 federālās pilsētas federācija. Štati tālāk iedalās pašvaldībās.
Etniskais sastāvs. Brazīlijā dzīvo dažādas tautas. Daļa iedzīvotāju ir indiāņu pēcteči, daļa -to portugāļu pēcnācēji, kuri šeit valdīja 300 gadus. Indiāņi Brazīlijā ir dzīvojuši vienmēr. Daudziem brazīliešiem priekšteči ir afrikāņi, kurus 17. gs. šurp atveda kā vergus darbam cukurniedru plantācijās. Šī gadsimta sākumā, bēgot no neražas gada Japānā, uz Brazīliju atkuģoja daudzi japāņi. Arī ne mazums eiropiešu ir pārcēlušies uz dzīvi Brazīlijā, īpaši valsts dienviddaļā. 53% iedzīvotāju ir brazīlieši (tie, kam ir portugāļu saknes).
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Los Andželosas sākotnējais nosaukums bija „El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de los Angeles de Porciuncula”, kas spāņu valodā nozīmē „Likteņa eņģeļu Karalienes Dievmātes ciemats”

Pasākumi

Jaunais AC/DC albums pieejams arī Latvijā

20.oktobrī arī Latvijā klajā nācis Austrālijas roka leģendu “AC/DC” jaunais albums “Black Ice”....