Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Bolīvijas Republika

Galvaspilsēta: Lapasa

Naudas vienība: Bolīvijas Boliviano (BOB)

Iedzīvotāju skaits: 9 119 000

Platība: 1 098 000 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Bolīvija ir valsts, kas atrodas Dienvidamerikas centrālajā daļā, uz dienvidrietumiem no Brazīlijas. Tā ir viena no divām Dienvidamerikas valstīm, kam nav pieejas pie jūras. Lielāko daļu valsts aizņem grūti pieejami kalni un ielejas.

Kopumā valsts teritoriju raksturo liela ekoloģisko zonu dažādība – rietumu kalnienes ietilpst Andu kalnu sastāvā, savukārt austrumu zemienēs atrodami Amazones tropu meži. Augstākā Bolīvijas virsotne ir Nevado Sajama (6521m). Pie Bolīvijas robežas atrodas pasaulē lielākais augstkalnu ezers - Titikaka.

Klimats: Bolīvijas klimats ir ļoti daudzveidīgs – to ietekmē ekvatoriālā, subekvatoriālā un tropiskā klimata josla, tāpēc klimats dažādos valsts reģionos mēdz būt pat ļoti atšķirīgs. No novembra līdz martam visā valstī ir lietus sezona. Valsts galvaspilsētā ir vēsas ziemas, pat sniegs. Sausas sezonas laikā gaisa temperatūra ir mēreni silta, laiks ir saulains. Valts zemienēs gaisa temperatūra ir augstāka, laiks ir karstāks. Vidējā gaisa temperatūra janvārī + 15°C, bet jūlijā + 24°C.

Lielākās valsts pilsētas – Sukre, Lapasa un El Alto.

Robežvalstis: Ziemeļaustrumos Bolīvija robežojas ar Brazīliju, dienvidaustrumos ar Paragvaju, dienvidos ar Argentīnu, bet rietumos ar Peru.

Administratīvais iedalījums: Bolīvija iedalās 9 departamentos (Beni, Chuquisaca, Cochabamba, La Paz, Oruro, Pando, Potosi, Santa Cruz un Tarija).

Etniskais sastāvs: Bolīviešu populācija sastāv no amerindiāņiem (55%), balto un amerindiāņu pēctečiem mestizo (30%) un baltajiem (15%).
Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami var izraisīt zemūdens zemestrīce, vulkāna izvirdums, zemūdens nogruvums, vai vēl retāk asteroīds vai meteorīts, kas iekrīt ūdenī no kosmosa. Lielāko daļu cunami izraisa zemestrīces, taču ne visas zemestrīces veido cunami – zemestrīcei jābūt vismaz 6,75 balles pēc Rihtera skalas, lai izraisītu cunami. Aptuveni 90% no visiem cunami notiek Klusajā okeānā

Pasākumi

Piedzīvojumu parkā troses nobrauciens!

Piedzīvojumu parkā  Ventspilī,  Saules ielā 141,  apmeklētājiem tiek piedāvāta atkal jauna atrakcija - nobraucieni ar trosi pāri kalna nogāzei. Troses nobrauciens ir 200 m...